2 Mayıs 2008 Cuma

All good things must come to an end..

Her cuma Lost bittikten sonra bu cümleyi kuruyorum galiba :)

İnsanlara "her güzel şeyin bir sonu var tabi" diyip diyip durduktan sonra elimizdeki kitabın açtığımız ilk sayfasında karşımıza çıkıp bizi şaşırtmıştı bu cümle. {Biz=Ben ve selda, kitap ingilizce olduğu için ing yazdım. Bir de aynı kitaptan "I worship the ground you walk on", "My whole being yearns and burns for you" gibi güzide cümleler var ki...}

Günlerdir bitirmemek için direndiğim kitap bugün bitti. Çok alışmıştım canım sıkıldıkça elime almaya. Kelimeleriyle beni uzun zamandır büyüleyen o güzel insanın son kitabı idi okunan. Bitirdik. Kocaman da bir yer edindi daha şimdiden 8-)

Sabahtan beri Kül grubunun "derin" şarkısını dinliyorum. Bu da bitiyor mesela. Sonra başa alıyorum, o bitiyor ben başa alıyorum. Her güzel şeyin bir sonu varsa da bitirmemenin de bir yolu var :P Konuyu "herşey insanın kafasının içinde"ye bağlamadan susuyorum :)
Şarkı bitiyor bu arada, bir kez daha başlatıyorum 8-)

Uzun zamandır okumayı istediğim başka bir kitapla oyalanacağım birkaç gün. Kendi ölümümüze tanık olsaymışız hayatımızın geri kalanını nasıl yaşarmışız onu görelim bir.
Yazarın kaleminde kuantum fiziği, taoizm, ekonomi, müzik ve aşk insani yeteneklerin en güçlüsüyle (bkz. düşünce) bir araya gelmiş, bakalım ortaya ne çıkmış. (Kitabın arkasındaki yazıları okuyunca "evet okumalıyım" demiştim.)

Uzuuun zamandır aradığım ama ne vcd ne de dvdsini bulamadığım Ed Wood'u izledim sonunda. Tarihin gördüğü en kötü yönetmenmiş kendisi. Kendi hayallerini gerçekleştirmeye çalışmış insanlar ne derse desin. Umudunu kaybetmeden. Etkileyici bir hikayesi var.
Kız arkadaşının giysilerini giyme sevdası kendi tercihidir bizi ilgilendirmez :) Tabi sarı peruk takıp , dansöz giysileri, jartiyer ve topuklu ayakkabı giymiş bir Johnny Depp görüntüsü psikolojimde derin izler bıraktı o ayrı mevzu :D Gerçi bir kez daha saygı duydum tabi kendisine rolün gerektirdiği her kılığa girip, her karaktere kusursuz şekilde bürünebildiği için.

Ben bunu yıllardır bulamayınca nette aramaya başladım, en sonunda bir siteden bulup indirdim. Muhtemelen birkaç gün içinde gittiğim ilk d&r, megavizyon vb. mekanda gözüme çarpan ilk film Ed Wood olacak. Benzerini Forrest Gump'ta yaşadım ordan biliyorum.

Lost'a gelirsek..
Christian Shepherd sen dizinin esas kötü adamısın! Bıktım senden. Bi defolup gider misin artık. Hortladın mı ne yaptın anlamadık zaten, black smoke musun diycem ama miles olacak uyuz canlı da gördü seni :/
(edit: Miles bizim duymadığımız şeyleri duyabildiğine göre görmediğimiz şeyleri de görüyor olabilir. Demek ki Christian Claire'in gördüğü bir halüsinasyon değil ama hayalet olma ihtimali var mı bilemem :/ )
Jack'in söylediklerinden anladık ki Sawyer ölmeyecek. Adadan ayrıldıklarında hayatta olacak 8-) 4. sezon bitmeden öleceği şeklinde söylentiler mevcuttu.
Charlotte denen uyuz insanın sun ve jin'i anladığı konusunda yanılmadık :)
Charlotte senden nefret ediyoruz ablam.
Jack sana daha diyecek hiçbir şeyim kalmadı. Bak Sawyer kurtardı kendini o gerzekten. Sen hala devam et salak salak dolaşmaya peşinde :/

Cussler, Abrams, Lindelof aloooooooo Desmondla Sayid nerdeeeeeee :'(
11. bölümde geri döneceklerini umuyorum artık.
Bir de şu Claire'i rahat bırakın yaaa :s

Neyse devam edelim Kül'le birlikte şarkı söylemeye...

Tüm rüyalarımda,
Tüm rüyalarımda
Bizden başka kimse yok
Yok aramızda...
Tüm rüyalarımda,
Tüm rüyalarımda
Aynı ses, aynı yüz
Herşey aklımda...

Sonsuz bir düş içinde
Zaman akıp giderken
Neden ben? Neden biz?
Neden bu his?

Hep aynı sesler,
Aynı yüzler,
Aynı rüya,
Artık uyan...

Derin, siyah, isimsiz
Bu boşluğa düşerken
Düşünme, peşimden atla.

Aynı sesler,
Aynı yüzler,
Aynı rüya
Artık uyan...

Gözler üzerimde
Gözler ıslak...

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?