1 Mayıs 2008 Perşembe

Bahar Temizliği

İnsanlar neden bilmem ilkbaharda bir yenilenme sürecine girerler. Yeni giysiler alınır, diyetlere başlanır, yeni kararlar vs. vs.
"Beynimde bahar temizliği yaptım, kafamı yoran ne varsa attım"
bla bla bla

Yok benimki öyle bir durum değil. İfadenin gerçek anlamıyla bahar temizliği. Cam silmek, halı yıkamak gibi :)
"Ev hanımı" olmak da zor bir işmiş onu gördük efenim bugün. Yine de zihinsel yorgunluğun bedensel yorgunluktan daha kötü olduğu konusundaki fikrim değişmedi ama.

Bir de insanların "bahar yorgunluğu" dediği şey var. Bu ilkbahara kadar "bahar yorgunluğu" derken ne demek istediklerini anlamazdım. İnsan ilkbaharda yorgun olmazdı çünkü.

Tüyden hafif olurum böyle sabahlar
Karşı damda bir güneş parçası,
İçimde kuş cıvıltıları, şarkılar;
Bağıra çağıra düşerim yollara;
Döner döner durur başım havalarda.

Yorgun olmazDIM. Ama bu yıl yorgunum. Günlerdir sürekli yatıp uyumak istiyorum. Kolumu kımıldatmak, ağzımı açıp 2 laf etmek bile zor geliyor. Başımı yastığa koyduğum saniye uyku falan kalmıyor ama olsun.

Yorgunum, canım hiçbirşey yapmak istemiyor, sürekli birilerinin yaptığı birşeylere sinirleniyorum, bir dünya insana uyuz oluyorum falan filan.

Çekilmez bir insan oldum yine :)

Boş vakitlerimi sinir olduğum insan davranışlarını düşünmekle geçiriyorum. Bazı davranışları tolere edebildiğimi biliyorum. Ama bu durumun herkes için geçerli olmaması şeklinde bir sorunumuz var elbet. Sevgi pıtırcığı değilim, aksine uyuz bi insanım ama neden bu kadar çok insan "nasılsa bişey demez sLn" şeklinde yaklaşıyor bilmiyorum. Ama şu ara sabrımın sınırları feci halde zorlanmakta. Heyecanla bekliyorum neler olacağını :)
"onu seviyorum da bişey demiyorum ama sen bana bunu yaptığında uyuz oluyorummmmm" diye bağırır mıyım durduk yere birine?
Bilmem :)

Ne yapacağım belli olmaz ama "çalışmak, iş deneyimi kazanmak" zırvalıklarından sanırım vazgeçtim bile. (evet karar vereli birkaç gün olmuştu henüz) Çünkü mevcut alternatiflerin hiçbiri beni mutlu edecek şeyler değil. Ayrıca bir de öğretmen olma fikrinden nefret etme durumu da söz konusu. Her zamanki gibi oturup ileride bir mucize olmasını bekleyelim bakalım.

İnsanların dikkat çekmek için yaptığı abartılı hareketlerden nefret ettiğimi söylemiş miydim daha önce :D Bir de internetin bizlere verdiği inanılmaz güç hali var :D Ne karizmatik, ne süper insanlar oluyoruz bee. Cool fotoğraflar, umursamaz hareketler, sahte kimlikler, "ben, ben, ben kahretsin muhteşem bir insanım ben, en süper fikirleri ben buluyorum, en güzel/yakışıklı benim, arkadaşımdan duyduğum 3 film ismiyle hava yaparım, ekşiden 3 kitap başlığı okurum, millete hava yaparım okumuşum gibi, hayatımda elime alıp okuduğum kitap sayısı 5'i geçmez ama bütün yazarları saçma sapan şekillerde eleştiririm, her şeye çamur atarım millet uvv ne kültürlü adam der, aslında ben böyle olduğunu sanırım, insanlar arkamdan salak der ama ben fark etmem bla bla bla"
Durduk yere aklıma geldi. Yeni bir durum değil bu yanii... Ama söylemek istedim :)

Yazın yeni diziler izleme, henüz karar vermediğim sayıda kitap okuma, Büşrayla İstanbulun her bir köşesine gidip fotoğraf çekme vs gibi planlarım var şimdilik. Tabi Büşra'nın ortaya çıkması gerek önce. Nerdesin Freudiyeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ah bir de matematik çalışacağım :P Finalde kastırmayıp eylülde matematik bütüne girmeyi planlıyorum. 1 ay içinde bu kadar şeyi yetiştirmem mümkün değil. Sadece mat olsa neyse. ama daha bir dünya şey var yapılacak. O yüzden mat bir süre beklesin. Yazın sıcak günlerinde kendisiyle çoook eğleneceğiz :P

(Beynimi her saniye meşgul etmenin yollarını arıyorum elbet. Yoksa çok da umrumda değil yaz falan filan. Okul tatil olduğunda oyalanılacak şeylerin sayısında bir azalma söz konusu oluyor ya, o bakımdan.)

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?