23 Mayıs 2008 Cuma

Ortaya Karışık V


Haftalardır evde "ayy saçımı kestirmem gerek" diye dolaşıyorum. Nşa uzun saçı kısa saçtan daha çok seviyorum ama bir sınır var, belli bir boyu geçince gözüme hoş gözükmemeye başlıyor ve bir süre önce o sınırı geçtik. Ama benim acelem yoktu, uzunca bir süre "ayy kestirmem gerek" diyip dolaşırdım bir kaç ay sonra da kestirirdim. (kendimi tanıyorum.)
Ama annem her zamanki gibi oldu bittiye getirip kendimi kuaförde bulmamı sağladı :s
Kuaföre gittiğinde kuaför kişisi ve diğer müşteri kişileri tarafından benim kadar taciz edilen insan sayısı konusunda bir tahminim yok ama fazla olduğunu sanmıyorum, oldum olası aynı şeyi yaşıyorum.
"ayy çok güzel ama bak ne güzel uzamış kestirmeseneee"
Kuaförcüm, canım benim, para kazanıcaksın yau kessene şu saçı :s
Annem de bir yandan kuaförü taciz ediyor:
"Çok çabuk uzuyo saçları kısa olsun, nasılsa birkaç aya yine uzayacak"
Rapunzel gibi dolaşmanın bir gereği yok, ev zaten ikinci kat, tırmanmaya niyeti olan rahat rahat çıkar :p
Bugün çıkarken yerdeki saçları gösterip "bak bak ne kadar uzamıştı görüyor musun" dedi. Aklımdan o an geçen tuhaf şeyi düşününce ve aslında ara ara aklıma gelen birşey olduğunu da düşününce "ben ve tuhaf takıntılarım" diyip geçmek istiyorum ama daha farklı bir açıklaması olduğunun farkındayım. Uff neyse yaa bahsetmeyecektim ben bundan...
***

Anneyle diyalog:

sLn kişisi: Anne bak santralde Tarkanın konseri varmış gidiim mi? (sLn kişisinin Tarkan konserinde asla işi olmaz, tek derdi anne kişisini kızdırmaktır. anne kişisinin geçtiğimiz haftaki 3 konser ve Bursa gezisi üzerine tekrar konser muhabbeti açıldığı için kızacağı sanılmaktadır. Ama anne kişisi sakindir.)

Anne kişisi: Sen Tarkan'a gitmezsin ki.

sLn kişisi: hehehe anne sen beni iyi tanıyorsun hee

Anne kişisi: Erhan olsa toplardın seninkileri giderdin.

sLn kişisi dumur!

sLn: Bitti anne yaaa, işim olmaz artık. Niye gidiyim kem küm ehe öhö hede hödö

Anne: iyi bakalım, hayırlısı olsun.

İnsanların kafasından nasıl silicem ben bu adamı?


***


Vapurda annemle oturmuş geyik muhabbeti yaparken sağ tarafını gösterdi ve "bak seninkiler" dedi. Benimkiler ne yaaa diyip kimbilir ne görücem diye düşünerek kafamı çevirdim.

Martılardan bahsediyormuş.

Annem beni gerçekten fazla iyi tanıyor galiba 8-)


***


İki haftadır anne kişileri çeşitli vesilelerle bir araya geliyor ve muhabbet her seferinde bizi evlendirme konusuna geliyor. Kasıtlı yapıldığını sanmaktayım. İfo teyzem iki gün sonra geri getirileceğimizden emin. (İfo teyzem Seldacığımın annesi oluyor) İkisi gayet ciddi dalıp gidiyorlar. Biz de feci halde merak ediyoruz neden bizden kurtulmaya bu kadar meraklı olduklarını 8-)
İnsanlar bizden bişeyler bekliyor, okulu bitirip öğretmen olmamızı, ehliyet alıp araba kullanmamızı bekliyorlar en kısa zamanda. Gerçi annem öğretmen olma konusunda düşündüklerimi çok iyi bildiği için bu konuda bir beklentisi kalmadı. Hayatı boyunca bi o dili bi bu dili öğrenme peşinde koşturacak bir kızı olduğunun farkında. Ama ehliyet konusunda ben ne kadar isteksizsem annem o kadar istekli.
"Bayılıyorum araba kullanan kadınlara" diye girilip verilen örneklerle devam eden konuşmaların ne anlama geldiğinin farkındayım ama değilmiş gibi yapıyorum.


***


Bu ara yine herşeye karşı bir isteksizlik hali mevcut. Birileri ders çalışmalı ama çalışamıyorum. Film izlemek istiyorum izleyemiyorum, tv karşısında 10 dk.dan fazla kalamıyorum, kitap okuyamıyorum, müzik dinleyemiyorum. Sürekli hareket halinde olma ihtiyacı hissediyorum. Hiçbir şeye tahammülüm yok yine.
Bakalım ne olacak...
Yine daraldım mesela şu an...

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?