18 Ağustos 2008 Pazartesi

Heroes'u da bitirdim :(

22 Eylülde başlayacak yeni sezona az bir zaman kala bitirmeyi düşünüyordum, ama dayanamadım :-/
Ne güzel izliyorduk be :(
Allahtan yakın zamanda başlıyor yeni sezon, bir de ne zaman bittiğini unuttuğum ve ne zaman başlayacağı hâlâ belli olmayan bir dizim daha var benim 8-)
Oyuncular daha önce başka yerlerde izlediğimiz, gördüğümüz, bildiğimiz insanlar olmasalar diyeceğim ki: "bu insanlar rol yapmayı beceremiyor, o yüzden aylar sürüyor 40 dakikalık bir bölümün çekimi."
Lost'un en sevdiğim yanı sürekli çözülemeyen şeylerle uğraşmak, acaba o mudur bu mudur diye kafa yormak, Heroes'da öyle bir şey yok ama heyecan falan gayet güzel gidiyor. Aslında biraz da karmaşık tarafı var. Kimin iyi kimin kötü olduğuna ben hâlâ emin değilim mesela. Sylar kötü onu biliyoruz ama ailelere kesin iyi de diyemiyorsunuz kesin kötü de. Keza Adam da öyle.
İlk sezonun sonunda aramızdan ayrılan Isaac Mendez favori karakterlerimden biriydi, şanssız bir kişiliğim ben :) Sevdiğim herkes gidiyor diye ağlarmışım :D
Durumu belli olmayan Nathan Petrelli bir diğer favorim, ama ben söyleyeyim fazla yaşamaz o :) Seviyorum ya ben :D
Nathan'in elinden her iş gelen sevgili kardeşi Peter'ı da seviyorum. Hiro'yu sevmeyen zaten yok sanırım. Mohinder, Matt falan seviyorum bunları.
Öyle işte.
Daha önce dağınık şekilde izlemiştim, her bölümden 10-15 dakika, arada atlanan bölümler vs. gibi .Sonunda toparlamış olduk, şimdi bir ay beklemek kaldı geriye yeni sezon için.
Bu sene Lost'u beklemiyorum, yapımcılara karşı inanılmaz nefret doluyum bildiğiniz gibi değil :D Bir diziye 9 ay ara vermek nasıl bir mantığın ürünüdür?
İnsanlar bağımlı oldu, hadi işkence yapalım, onlar acı çeksin biz keyif alalım!?
Bu mudur?
Deli gibi forum gezip Lost topicleri okumak, spoiler peşinde koşmak gibi şeylerle bu yaz uğraşmıyorum, böylesi daha keyifli!
Haa başlayınca yine manyak olacağımın farkındayım ama şu an düşünmüyor olmanın tadını çıkarayım azcık :)
Heroes'un düşünce okuyan polisi Matt Parkman'ın flight 815'in pilotu olduğu günlerden bir görüntü:

:)
Hani bir kaşık suda boğmak istediğiniz adamlar vardır ya, yüzüne bakınca sinirin tepene çıkar, işte onlardan biri "Sylar".
Ama Adam biraz Benjamin Linus gibi. Evet kötü olduğunu hissediyorsun, ama o konuştuğunda "bi dk. yaa bu adamkötü değil bence diğerleri kötü" demeye başlayabiliyorsun. Ben'den nefret ettiğim kadar da seviyorum onu. (tuhaf bi aşk bizimki :D ) Adam da öyle. Kötü adam olduğuna inanmaya çalışıyorum, ama Adam'a bakıp "yok bee aileler de bir sürü şey yapmış, adamı 30 yıl esir etmişler" demeye başlıyorum.
Bu tür kötü adam figürünü seviyorum. Değişik bir karizması var Adam'ın. Ama Sylar'ı elime verseler :D
En son mezarda gördüğümüz Adam'ın dizide kalması kesinleşmiş ve 3. sezonda 12 kötü adam daha eklenecekmiş diziye. Umarım onların da güçleri vardır da Sylar onları da azaltır. Herolar sanırım bölünerek çoğalıyor, durmadan yenileri çıkıyor, dünyadaki herkesin böyle güçleri varsa benim neden yok bee :D
İyi ki Sylar var da popülasyonun fazla artmasına engel oluyor :)
Elle'i sevmedim. Claire'i karakter olarak seviyorum ama dizi yorumu yerine "Claire çok güzel abiiii" msjlarını okuya okuya midem de bulandı açıkçası. Ortalıkta salınan Nikki diye bir hatun varken yolda yürürken benzerlerini ve hatta daha güzellerini rahatlıkla görebileceğiniz 18 yaşında bi kıza bayılmak tuhaf geliyor bana. (çocuk gibi bee :s konuya erkek gözünden ve kadın gözünden bakınca görünenler epey farklı oluyor tabi.)
3o'unu geçmiş Nikki insanının hâlâ bu kadar bakımlı olması karşısında 3o yaşında ne halde olacağımı düşünüyorum ve korkuyorum :D
Genelde hatun kişileri bunu düşünür ama dile getirmezler, ben rahat bir insanım, dile de getiririm, yüzü pek güzel olmamakla birlikte ablamızın kıskanılacak bir fiziği var, yolda görsem yanında durmam, kaçarım o kadar söyleyeyim :D
3.sezon hakkında bir şeyler yazıp bitirelim yazımızı:
*Yeni sezon toplam 25 bölümden oluşacak ve ilk 13ü Villains olacak Sezon 1 gibi hareketli olacak bu sezonda (25 bölüm olması güzel. imdb'de 23 gözüküyor ama 23 de iyi.)
*3.sezon 1.sezon modeline dönecek fakat 1.sezona göre daha hızlı başlayacak. Yani olayların gelişimi ve aksiyon yönünden.
*Mohinder Sureshi bu sezon çok önemli şeyler ve gerilimli dakikalar bekleyecek. (Mohinder dizideki en önemli adamlardan biri, sık görmek güzel olur.)
*Angela Petrellinin gücü ortaya çıkacak ve dizide çok önemli bir konuma gelecek. (bakalım anne neler yapıyor)
*Kahramanlar bu sezonda dünyayı 2 önemli olaydan kurtaracak. (kıskanıyorum yaa, insanlar dünyayı kurtarsın ben okula gidip geleyim haksızlık bu :D )
*Bu sezonda kahramanların güçlerinin gelişimi hakkında daha detaylı bilgiler yer alacak. (bu güzel bak.)
*Geri dönecek olan ölmüş karakterler mevcut ancak bunların gerçekten ölü olup olmadıkları bir soru işareti. (isaac gelsin lütfen, lütfen, lütfen, lütfennnnn...)
*3. sezonun ilk bölümü Nathan'ın vurulmasının öncesinde başlayacak ama dört yıl gelecekte geçecek. (zaman ve mekanda yer değiştirmeleri seviyorum:) )
*Isaac benzer bir stili olan ve benzer bir konuyu işleyen yeni bir sanatçıyla tanışacağız. (benzeri değil kendisi gelsin :( )
*Geçen sezon Şirketin kurucularını anlatan 1977 adlı bir bölümü çekilecek ve bu bölüm Angela ve Arthur hakkında olacaktı ama grev izin vermedi. (hay ben bu grevin)
*Virüsün yok edildiği küçük odayı hatırlıyor musunuz?İşte oradaki eşyaları flashbackler ve hikaye içinde bol bol göreceğiz.
*Kristin Bell yani Elle tekrar dönecekmiş ama düzenli olarak değil. (fanlarının ısrarı üzerine tutmaya karar vermişler diye bir şey okudum, bu kadar itici bir insanın fanları olması tuhaf 8-) zevkler ve renkler di mi? )
*Bu sezon 25 bölüm olacak Noah ve Syları aynı karede görebiliriz.
*Clarie'in annesi‚ Meredith‚ kızını Sylara karşı korumak için geri dönüp onu eğitmeye başlayacakmış. (o kadın bana güven vermiyor 8-) )
*Future Clarie'nin kötü olduğunu görecekmişiz.
*Hiro babasından kalan büyük iş imparatorluğunu devralacakmış.Ve Hiro bir yardımcıya aynı Batmanin Jokere sahip olması gibi bir yardımcıya sahip olacakmış.Kızın adı Daphne ve sanırım süper hızı olan hero değiştirilmiş eskiden başkasıydı artık Daphne. Oyanayan aktris ise Brea Grant.
Fan baskısı sebebiyle Nathan'ı da dizide tutabilirlermiş, fanım, gerekirse baskı da yaparım, gitme Nathan Petrelli :D
Bu kadar Heroes yeter, ben azcık spor yapayım, malum 3o'a 8 kaldı 8-)
(hiç dersten bahsetmiyorum, beynimi meşgul ediyor evett ama küçük çocuk gibiyim, biraz daha film izliyim valla yarın çok çalışıcam anneeee modundayım.)

5 kişi de demiş ki:

delikanlı dedi ki...

heroes 1.sezon 1
heroes 2.sezon 0
hele bitişi ne garip bağlamışlar olayı

sLn dedi ki...

2. sezon volume 2+volume 3 olacakmış, grevden dolayı volume 2'nin sonunda bitirmek zorunda kalmışlar, yapımcıların bahanesi bu :) Lostun sezon finallerine alışmış bir insan olarak bana çok sakin bir son gibi geldi. toparlarlar herhalde 3'te :-/
1 ay sonra görürüz artık

Güllerevurgunum dedi ki...

son günlerde okuduğum bloglardan biri haline getirdim senin bloguda. Geçmiş yazıların başlıklarına bakarken fark ettim bu yazıyı ve aydınlatıcı oldu saol ;)

Senin de bir Heroes sever olma ihtimalini görmek heyecanlandırdı beni :P

Tamam biraz abarttım :)

Bu arada acilen hangi hereos karakteri olduğuna dair testi tapmanı öneririm.

sLn dedi ki...

Yeni bir heroes izleyicisi sayılırım aslında, bu yaz izledim ilk iki sezonu. Lost 9 ay ara verince acilen yeni bir şey bulma ihtiyacı hissettim, Heroes'u seçmekle iyi yapmışım :)
Heroes karakterleriyle ilgili cnbc-e'nin sitesinde bir test vardı, bahsettiğin o mu bilmiyorum, eğer oysa ona göre sonucum Nathan Petrelli :)

Güllerevurgunum dedi ki...

çok hızlı bir "Hero" olmuşsun sen yaw . "Uçarı" bir karakter :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?