14 Ağustos 2008 Perşembe

Kadınlar,erkekler,listeler,maddeler,"the one thing I miss is in your eyes"...

Kadın dergilerinin işi gücü yok efenim. Sürekli birbirine benzer listeler yapıp duruyorlar sanırım. Durmadan forward mail olarak geliyor listeleri. Yine bir tane geldi, "Kadınların erkekte nefret ettiği 20 kusur" başlığıyla, lakin bahsi geçen şeyleri tanımlamak için kullanılması gereken kelime bence "kusur" değil. Her neyse. Sorgulamamak lazım, hayatta kafa yorulacak daha önemli şeyler var :) Okunacak daha güzel dergiler de var ;) Efenim listeyi paylaşmak istiyorum sizinle yine de :D

Madde 1: Kirli tırnaklar (temizlik önemli tabi, bu noktada katılıyorum kendilerine. ama bu sadece erkekler için değil kadınlar için de geçerli. Ben uyuzumdur bakarım insanların ellerine :p İlkokul öğretmenimin hayatıma yaptığı tek katkı "temizlik" olmuştur. Uzun tırnak görüntüsüne bile dayanamam. Ojeden nefret etme sebebim de gözüme kirli bir görüntü vermesi.)

Madde 2:Burun kılı. (burnumda hamam böceği besliyorum diyen B.üstün'ü şu noktada sevgiyle selamlıyorum :) )

Madde 3:Uzun bıyık (bence bıyık çirkin bir görüntü evett, daha doğrusu bıyık tek başına çirkin bir görüntü. Yüze yakışan doğru dürüst kesilmiş sakalla birlikte gayet şık da olabiliyor. Ama kadınlar bıyıktan nefret eder demek yanlış, bayılan insanlar var. Zevkler ve renkler...)

Madde 4:Kulak kılı (taktı kıllara)

Madde 5:Sırt kılları (hala kıl diyor yaaa :) açıklamasına istisnasız bütün kadınlar bundan nefret ediyor demiş ama etmeyen insanlar olduğunu biliyorum :s Neyse o onların kendi sorunu.)

Madde 6:Slip mayo (sonuna kadar katılıyorum :D )

Madde 7:Sarı dişler (Uyuzluğumun ikinci noktasıdır, ya yapmamam gerek biliyorum ama konuşurken ister istemez gözüm takılıyor insanların dişlerine. Diş temizliği önemli bir şey. Kadınlar için de geçerli tabi bu. Ayda yılda bir diş fırçalayan hatun kişisi erkeklerin diş temizliğine dikkat ediyorum, benim için çok önemli derse ağzımızı bırakır muhtelif yerlerimizle güleriz kendisine değil mi?)

Madde 8:Pantolondan görünen çamaşır (düşük belli pantolondan görünen beyaz slip diye de açıklama yapmış :D )

Madde 9:Altın takı (erkeklere altın zincir yakışmıyor, kesinlikle yakışmıyor, gerçi hoş bence altın zincir görüntüsü kadınlarda da hoş olmuyor. Ben bir de erkeklerde yüzük sevmediğimi fark ettim :-/ Alyans dışında diyip tamamen duygusal bir yaklaşımda bulunabilirim ama :) Kalın, tuhaf yüzüklerden bahsediyorum yakışmıyor derken.)

Madde 10: Televizyon kumandası (nasıl yaa di mi? bence de nasıl yaa :D Efenim elinde kumandayla sürekli spor yayını arayan erkek görüntüsünden hoşlanmamaktaymış kadınlar. Genelleme yapmamak lazım :D Bizzat kendim aksi yönde bir örneğim bu konuya :D Sporla ilgilenen insanları severim ne yapayım :p )

Madde 11: Tespih (elinde tespihle volta atan adam alıp senin dergini okumaz zaten "du bakiyim bu kadınlar neyi seviyormuş, neyi sevmiyormuş" diye.)

Madde 12: Ucuz koku (tütün kolonyası kullanmayacakmışsınız efenim, öyle buyuruyorlar :) limon hakkında bir şey yazmamış :p )

Madde 13: Aşırı kaslı vücut (işte buna da katılıyorum.)

Madde 14: Lömbür göbek (Kime göre itici neye göre itici, ben seven insanlar tanıyorum :p şimdi burdan isim verip de ben kimseyi efendim öyle yapıyorlar diye yargılamam diyip Alpay cümlesi kuruyorum kendi çapımda ve devam ediyorum :) )

Madde 15: Ter kokusu (deodorant denen bir şey icat edilmiş zamanında. Kullanmak gerek. Kadın erkek fark yapmaz. Hepimiz kullanıyoruz, kullandırıyoruz.)

Madde 16: Beyaz pantolon (kadın-erkek fark yapmayan bir diğer madde de bu benim için. Beyaz pantolon ne itici bir şeydir Ya Rabbim!)

Madde 17: Yumurta topuk (benim bildiğim böyle ayakkabı giyen bir kişi kalmıştı en son :p )

Madde 18:Jöle yumağı saçlar (jöle çirkin bir şey. Eskiden modaydı, o zaman da iğrençti ama modayken iğrenç olduğunu nedense algılayamıyoruz biz insanlar. Yapış yapış saç kötü bir şey.)

Madde 19: Renkli lens (lens takan insanlar boş bakıyor iddiamda ısrarlıyım! Bahsettiğim renkli lens. Renksiz olanlar zaten anlaşılmıyor kolay kolay ama renkli lens takanlar boş boş bakıyor! Kendi göz renginiz daha çok yakışıyor emin olun, ne gerek var zorlamaya? Doğal olan güzeldir ;) )

20 madde demiş ama 19 madde yazmış, neden bilmiyorum :) Dokundu bir madde herhalde forwardçı arkadaşa :p

Bunları istemiyormuşuz, istediklerimiz için yazıyı okurken Alanis Morisette'ten dinleyin "21 things I want in a lover"ı. Ben öyle listeler yapma taraftarı değilim, bir "iyi adam/kadın" figürü vardır elbet herkesin kafasında ama liste yapmak da yanlış. Yine de yazarken aklıma geldi, fonda o çalsın. Zaten ablam da kesin olsun demiyor ki, olsa iyi olur diyor ;) :p

Kadın dergisine ait yazıyor mailde ama erkek dergisi için daha uygun bir araştırma değil mi bu 8-) Biz zaten nelerden hoşlanmadığımızı biliyoruz, maksat erkekleri bilgilendirmek değil midir? Ayrıca erkeklere salak muamelesi mi yapılmaktadır? Yazılan şeyler için özel bir araştırma yapmaya hacet yok, çok açık şeyler. "Durun siz bilmezsiniz şimdi ama kadınlar nefret ediyor bundan, dikkat edin bakayım" mesajı mıdır verilmek istenen? Ayrıca hangi erkek bunları okur "aa bi dakika kadınlar bunu sevmiyormuş vazgeçeyim o vakit" der. Tuhaf :) Bu arada sanırım kayıp maddeyi buldum! "Beyaz çorap" :D

Ben yazarken fonda Rogue Wave'den Eyes döndü durdu.
The one thing I miss is in your eyes...

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?