27 Eylül 2008 Cumartesi

Bayram Tatili

Uzuuuun bayram tatilimize başlamış bulunuyorum efenim. Perşembe günü Füsun hocamın dersini bitirdiği saniye başladı güzel tatil :) Okul açılalı iki hafta olmuştu ben bu iki hafta süresince sadece 5 gün okula gittim ama acilen 1 gün de olsa tatile ihtiyacım vardı. Sorun bakalım "neden" diye. Uykuyla arası iyi olan bir insan değilimdir ama son bir hafta içinde gerçekten çok abarttım. Sabaha karşı 4-5 civarı uyuyup 7'de kalkıyorum ve okula gidiyorum. Akşam bir yere gitmeyeceksek eve gelince iftardan önce 1 saat kadar uyuyorum. Yani 24 saat içindeki uyku sürem en iyi ihtimalle 4 saat. 1-2 gün idare edebiliyorum ama hafta boyunca aynı şeyi yapmak epey yorucu oldu, zorun neydi derseniz verebileceğim tek cevap: "hiiiiç"

Neyse efenim başladı tatil, şeniz, şenlikliyiz, kim tutar bizi! (z.k.c. der öyle)

9 günlük kocaman tatil için yapılacaklar listem var elbet her zamanki gibi. Ama sorun şu ki ben bir şey hakkında konuştuğumda genelde olumsuz şeyler olur. Anlatmak için doğru ifadeyi bulamadım ama örnek verdiğimde anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Son vukuatımı anlatayım önce, feci şekilde daralmış olma neticesinde haftasonunu İstanbul dışında geçirmeye karar verdik, her türlü hazırlık yapıldı, 2 gün önce ben yine yataklara düştüm.

Son doğum günümde tüm plan yapıldı, mekan ayarlandı, insanlar davet edildi, sabaha karşı 7 sularında kendimi hastanede buldum.

Bu akşam bu ödevi muhakkak yapacağım dersem o akşam kesin bir şeyler olur ve ben o ödevi yapamam, birine tatilde muhakkak görüşelim dersem bir bakarız tatil bitmiş görüşememişiz. Sadece planlar konusunda değil, biriyle konuşurken "x çok iyi bir insan, geçen gün böyle yaptı" diye anlatırsam 3 güne kalmaz x'ten sağlam bir kazık yeriz. "x en yakın arkadaşım" dersem muhakkak kendisiyle kavga ederiz vs. Nedenini bilmiyorum ama o kadar sık başıma geliyor ki ister istemez dikkatimi çekiyor bu durum...

Yine de tatilde yapacaklarım konusunda fikirlerim var. Şimdi yazalım bakalım, belki yapabiliriz bir kısmını, bunu da bir gelişme sayabiliriz :)

*Bayram gelmeden önce muhakkak bu oda toplanacak! Dağınık bir insan değilimdir, toplamak derken bahsettiğim şey daha farklı, kışlıkları ulaşılabilecek yerlere getirip yazlıkları ortalıktan kaldırmalıyım ve bu işten nefret ediyorum. Kalın giysilerden haz etmiyorum :-/

*Ramazandan önce colayla olan ilişkimizi gözden geçirmiş ve bir süre boyunca az görüşmeye karar vermiştik, sonra Ramazan ayıyla birlikte yine biraraya geldik, ben iftardan sahura kadar olan saatleri elimde cola bardağıyla geçirmeye başladım, sağlıksız biliyorum. Ramazandan sonra eve bir süre cola, meyve suyu vb. almamaları konusunda ev ahalisini uyardım. Bir süre ayrı yaşayacağız yine kendisiyle.

*Okunacaklar listem epey uzun, elime aldığım kitabı bitirmeden bırakmayı sevmiyorum. 1-2 gün içinde sürekli okuyup bitirmek daha keyifli. Tatiller de bunun için en uygun zaman. Okul ve uykusuzluk sebebiyle henüz bitiremediğim 3 kitap var, önce onlar bitecek, sonra da okul açılmadan bitirmeyi istediklerim var, onlar bitecek mi bilmem :)

*Kelimelerine aşık olduğum kadının (Elif Şafak) okumadığım tek bir kitabı kalmıştı, o da okunacak.

*Üşenmezsem kitaplar hakkında 2-3 kelime yazılacak.

*Zamanında yazdığım ve taslak olarak kaydettiğim ama yayınlama cesaretini bulamadığım yazılar eğer cesaret bulursam yayınlanacak.

*How I Met Your Mother izlenecek birkaç bölüm. Bitecek mi bilmem.

*Şu ara vizyonda olan filmler beni pek açmıyor, eskilerden bir şeyler izlenebilir pekâlâ. Bugün canım iñarritu filmi çekti mesela.

*Ciciler giyilecek, bayram ziyaretlerine gidilecek :) Anneanne tatlıları yenecek ;)

*Birkaç blog var her yazısını okumayı istediğim, zaman bulunursa neden olmasın ;)

*Antu'nun "Osmanlı ve Dünya tarihinden ilgi çekici olaylar" topici okunup bitirilecek, sakin kafayla okumaya çalışıyorum ama bu ara kafam pek sakin olamıyor.

falan filan...
Kocaman bir "inşallah" ekliyorum cümlelerimin hepsinin sonuna.

Bakalım ne olacak :)


2 kişi de demiş ki:

diamandi dedi ki...

:) iiiinşallahhh :)
bende ekledim bak :)sonuna..

ix dedi ki...

Böyle bir hayatın 'belki' si bol oluyor. Kendimden biliyorum...

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?