2 Eylül 2008 Salı

Durum değerlendirmesi.

Herşeyden önce durum hiiiiç sevimli değil :-/
Bugün salı, cumartesi günü 3, pazar günü 1 adet sınavım var. Okul finallerimle çakıştıkları için ben bunlara çalışmamıştım. Bütün yaz çalışırım, eylülde bütünlemelerine girerim demiştim. Ama yaz aylarında ne kadar sevimsiz, uyuz bir yaratık haline geldiğimi (normalde öyle değilmişim gibi :D ) unutmuşum. Sınavlara gördüğünüz gibi birkaç gün kaldı ve ben ne zaman stres altında olsam aynı şeyi yapmaya çalışıyorum. 24 saat uyumak istiyorum! Ama başımı yastığa koyduğum saniye uyku falan kalmıyor elbet. Tamamen kaçmaya çalışmamla ilgili psikolojik bir durum bu yani :)
Şu içinde bulunduğum durumun sebebi kesinlikle dersleri çok iyi bildiğim için kendimi rahata vermem değil. Tam tersine derslerin 3 tanesiyle hayatımda ilk kez karşılaşıyorum, bölümümle zerre kadar ilgileri yok, hadi fransızcayla ya da ingilizceyle alakalı olmamasını geçtim, ne eğitim bilimleriyle ilgisi var, ne psikolojiyle, ne benim uğraştığım başka bir şeyle. (ingilizce ve davranış bilimleri sınavlarını kolayca geçmiştim zaten)
Daha önce karşılaşmış bulunduğum dersle de bundan yaklaşık 6 yıl önce ayrılmıştık, aramız o zaman da çok iyi değildi, zaten sınavda çıkacak olan konular benim hayatımda ilk defa karşılaştığım konular.
İşte böyle sevimsiz bir durum içerisindeyim, sınavlara birkaç gün kalmış olmasına rağmen hala bir şey bilmiyorum, bu neyin rahatlığı onu da bilmiyorum.
Kendimi dağa bayıra vurup sesim kısılıncaya kadar bağırasım var ama bunun sınavlarla bir ilgisi yok...

Balkonda kurduğum minik domates bahçesinin son durumu:
Aslında biraz daha var bir yerlerde ama yanyana olanları çekmek istedim, dağınık olanlar da bunlara benziyor zaten :)
Bu da ilk çiçeği :)
Kış gelmeden domatesleri de göreceğiz inşallah :P Derdim yemek falan değil tabi, aylardır her gün tepelerindeyim, bir tanecik de olsa domates olduğunu görüp iyi hissetmek istiyorum kendimi :)

2 kişi de demiş ki:

e.d dedi ki...

yaaaaaaaa Seliiiinnnnn...ne güzel ne güzel ne güzel...Ben de niyetlendim ama geç kaldım bu sene, ilk domatesi görünce resmini çek n'olur :)

gülümseeee dersen o yapar biliyorum!

sLn dedi ki...

Ben de geç kaldım işte, yoksa çoktan olmuştu domatesler :)
Önümüzdeki sene inşallah daha güzel olacak :) Nisanda ekmeyi düşünüyorum bu sefer, ayrıca domatesle de sınırlı kalmayacağım :p Balkonda kendime küçük bir bahçe yapıcam bee :p

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?