25 Eylül 2008 Perşembe

Gece haberleri :)

beni ilgilendiren müzik haberleri ;) sizi ne kadar ilgilendirir bilmem.

Queen’den Yeni Albüm!..
Yaptığı işlerle dünyayı kendine hayran bırakan unutulmaz İngiliz grup Queen, yepyeni bir çalışmayla geri döndü. Efsanevi İngiliz rock topluluğu Queen, grubun vokali ve simge ismi Freddy Mercury’nin 1991’de hayatını yitirmesinin ardından ilk albüm’’The Cosmos Rock’’ 18 Eylül 2008’de ülkemizde piyasaya verildi. Albümdeki şarkılar Rodgers, Brian May ve Roger Taylor tarafından yazıldı. Geçen yıl Dünya Aids gününde yayınlanan Say It’s Not True parçası da albümde yer alan şarkılar arasında.


"The Cosmos Rocks" Şarkı Listesi:

01. Cosmos Rockin’
02. Time To Shine
03. Still Burnin’
04. Small
05. Warboys
06. We Believe
07. Call Me
08. Voodoo
09. Some Things That Glitter
10. C-lebrity
11. Through The Night
12. Say It’s Not True
13. Surf’s Up . . . School’s Out!
14. (small reprise)


Whisky Geri Geliyor...

Türk hard rock müziği denince akla gelen en önemli birkaç gruptan biri olan Whisky, 10 yıllık bir suskunluktan sonra bir "maxi single" ile bizlere geri dönüyor. Aslında 2 sene önce Rock Station Festivali’nde headliner olarak Ankara Saklıkent’te sahne almaları bir nevi bu dönüşün sinyali gibi yorumlanmıştı.

Geçen bu süre zarfında kadrosunu oturtup bir başka dönüş konserini Shaft Blues Bar’ da veren grup aynı zamanda yeni bir albümün tohumlarını da yeşertmeye başlamışlardı. Albüm öncesi ısınma turlarını bir maxi single’la atmaya karar veren grup, bu çalışmada yer alacak 2 şarkıyı hazır hale getirmiş durumda.Whisky grubunun Maxi single çalışması kesinlikle müzik marketlerde yer almayacak; aynı gün grubun yasal sitesi http://www.whisky-tr.com adresinde ücretsiz paylaşıma açılacaktır.

Bu çalışmayı arşivlerine katıp kolleksiyon yapmak isteyecek hayranlarına ise özel tasarım bir basımla ücreti karşılığında ulaştırılacaktır. Muhtemelen bayram sonrası çıkacak bu çalışmanın görsel malzemesi için grup tarafından bir yarışma tertiplendi. Maxi single’ın kapak çalışması,grubun hayranlarından gelecek tasarımlar arasından seçilecek. Üstelik tasarım sahibi kişi, grup üyeleri tarafından imzalanmış kolleksiyon değeri yüksek bir elektro gitarın da sahibi olacak.


haberler www.anatolianrock.com 'dan alıntıdır..

3 kişi de demiş ki:

Besimi dedi ki...

Whisky'yi müzikal gelişimimde çok önemli bir yere koymasam bile hiçbir şekilde onların bana kattıklarını küçümsemem. Ateş Suyu ve Güneşin Tahtı albümleri Türk rock'ının gelişiminde yapıtaşlarıdır. Yeniden gün ışığına çıkmaları sevindirdi beni harbiden.

talento dedi ki...

Freddie Mercury'nin ölümünden sonraki ilk albüm değil bu. 1995'te Made in Heaven yayınlandı...

sLn dedi ki...

copy-paste kurbanıyım :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?