28 Eylül 2008 Pazar

Kısmet açar!

Öğlen saatlerinde evden çıktık kardeşimle birlikte Beşiktaş'a gitmek için. Otobüs durağına doğru yürüyoruz. İftara daha epey zaman olduğundan sağa sola fazla bakmamayı tercih ediyoruz zira geçtiğimiz yerde bol bol yiyecek var :)

Kebapçının önünde bir masada çiğköfte yapıyorlardı, tam biz geçerken satan arkadaş bize bakarak şöyle bir cümle kurdu:

"Bu çiğköfteyi yiyenin kısmeti açılır"

"Sen bana evde kalmış mı diyorsun terbiyesiz" diye dönmedim efenim merak etmeyin, devam ettim yürümeye :)
Sormayı istedim mi?
Evet istedim ama sormadım :)

Dışarıdan bakınca evde kalmış gibi mi görünüyorum?
Ben çiğköfteyi alınca seninle bir muhabbete gireceğiz ister istemez, eh bu bir tür tanışmak sayılır. Kısmetimin açılması bu mudur yani? Seninle mi evleneceğiz, anlamadım ben!

Okulu bitmek üzere olduğu için depresyona giren hayatta nereye gideceğine henüz karar verememiş 22 yaşında bir insana evde kaldığını ima etmek ayıptır, günahtır, cehennemde yanarsınız, zebaniler kovalar maazallah!

Google'dan en iştah açıcı çiğköfte fotoğrafını özenle seçtim, günlerden bir gün bu fotoğrafa blogumda denk geldiğimde, saat de dışarı çıkmak için çok geçse kendime küfredeceğimi hissediyorum.

Siz sevgili çiğköftesever okuyucular;
siz fotoğrafa bakıp bana sövedurun ben gidip çiğköfte alacağım! (kısmet açan cinsinden.)

10 kişi de demiş ki:

kNtli dedi ki...

:d kısmet açan çiköfte de görmemiştim hiç.. sen bi dene bakalım da gerçi benim ihtiyacımyok ama olsun:P

sLn dedi ki...

ben de görmedim işte, o yüzden merak ediyorum yiyince ne olacağını :p
dediğim gibi bahsettiği kısmet kendisiyle ben hiç almayayım :D tamam karmaşık bir dönemden geçiyor olabilirim ama o kadar da değil :p

Besimi dedi ki...

Offfff nasıl özlemişim ben de... Hem kısmet açıyomuş :P yani bizim milletin ticari yaratıcılığı üzerine ne desek azdır. hoş enstantane! olsa da yesek, doymasak yine yesek :) herkesin kısmetinin açık olması dileğiyle (benimkinin de tabii :P)...

sLn dedi ki...

kime nasıl satacaklarını iyi biliyorlar :)

bu konuda dilencilere özellikle hayranım ben, yaş grubuna göre değiştiriyorlar duaları, belli bir yaş grubununa "Allah çoluk çocuğuna bağışlasın" diyorlar, benim de dahil olduğum yaş grubundan olanlara "Allah sevdiğine kavuştursun" diye dua ediyorlar :)) kimin hangi konuda hassas olabileceğini çözmüşler, adamına göre muamele yapıyorlar ;)

CooL dedi ki...

çiğ köfteci sağlam eedebiyat yapmış Ç:))

diamandi dedi ki...

eyüp de bi dükkanın canımda büyük olarak"now çiğköfte time" yazısından sonra kendisiyle hiç kurulmamış olan ilişkimi kestim ancaakkk... kısmet açan cinsinden olunca düşünmekte yarar var sanırım :)

Besimi dedi ki...

bu "adamına göre muamele" bizim de toplum olarak aşırı duygusallığımızdan ve yetişkin insan(mantık kullanma yetisi) ruh haline bir türlü geçemememizden ileri geliyor biraz da. hizmetini, ürününü hatta hayır duasını satan insan da ona göre bizi zayıf noktalarımızdan vurmaya yöneliyor. marketing böyle basit ve karmaşık bir bilim :)

sLn dedi ki...

Nasıl açtığını çözsem alıp hepinize dağıtacağım ama çözemiyorum işte :D yamuk falan olmasın sonra diye korkuyorum :P

Besimi dedi ki...

aşka giden yol mideden geçer mantığıyla mı kısmet açıyo aceebee :P

sLn dedi ki...

mümkündür :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?