14 Eylül 2008 Pazar

there and back again: a hobbit's tale by bilbo baggins

Konu ister filmleri olsun ister kitaplar olsun LOTR hayranıyımdır, pek severim, çok severim. Yine bir Tolkien kitabı olan The Hobbit'in sinema uyarlamasının çekilmeye başlandığını biliyorduk, LOTR serisinin yönetmeni, feci halde saygı duyduğum insan (izlediğim en iyi uyarlamalar arasında ilk sıralarda gelir LOTR) Peter Jackson önce projede yer almayacak denmişti, sonradan yapım ekibinde yer almaya karar verdi. Ancak yönetmenin kim olacağını yakın zamana kadar öğrenemedik, kitabı mahveder mi diye de içten içe tırstık durduk. (kendimden yine birinci çoğul şahıs olarak bahsediyorum :) )
Az önce yönetmen Guillermo Del Toro'yla ilgili bir şeyler okurken kendisinin The Hobbit'i yöneteceğini öğrendim, güvenemedim hemen açıp imdb'den kontrol ettim :) imdb'de de The Hobbit'in yönetmeni olarak görünüyor kendisi. 2008'in başında açıklanmış aslında ama nedense bu zamana kadar hiçbir yerde rastlamamışım bu habere :-/ (günaydın diyin bana :) )
Guillermo Del Toro "El Laberinto del fauno" ve "El Orfanato" ile gönlümüzde sağlam yer etmiş bir yönetmen :) O yüzden haberi alınca rahatladım, mutlu oldum :)

Bu arada son bir not: The Hobbit I 2011'de, The Hobbit II 2012'de vizyonda! Dilerim ömrümüz yeter görmeye...

(haberin beni ne kadar heyecanlandırdığını kurmayı başaramadığım cümlelerden anlayabilirsiniz..)

3 kişi de demiş ki:

MithrandiR dedi ki...

Geç bile kalındı LOTR 3 lemesinden önce çekilip sunulması gerekirdi sinema dünyasına.

sLn dedi ki...

kesinlikle :-/

Besimi dedi ki...

LOTR hastası değilken birdenbire o hikayelerin içinde buluverdim ben de kendimi. Daha sonra o hikayelerin içeriğini ve de nasıl hayat bulduğunu Summoning'in müziğinde gördüm. Rock müzikten ayrılıp, aynı ağacın uzak ve geniş dallarına kurulmuş olsa da verdiği/hissetirdiği duygular Tolkien'in kaleminden hafif değildir. Zaten Tolkien yapıtlarını müzikle ele alacak olursak bu rock değildir. Belki bu konu üzerine ilerde yazma fırsatım olur. Bakali göreli... :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?