11 Ekim 2008 Cumartesi

Altını çizdiklerimiz...

Bakın ne güzel bir tespit yapmış Met Üst:

"Okuduğumuz kitaplarda, aslında kendimize rastladığımızı sandığımız yerlerin altını çizeriz."

Pek şahane...

Bütün şarkıların bizim için yazılmış olduğu ya da bütün kitapların bizi anlattığı hissiyatı var ya bayılıyorum işte ona!

6 kişi de demiş ki:

Besimi dedi ki...

güzel söylenmiş gerçekten. arayıştır insanın müzikal,edebi,sanatsal bocalamaları. kendini tanımak ister insan, kendini tanıdıkça etrafındakileri de daha iyi tanıyabileceğini düşünür çünkü :)

yabani kuzu dedi ki...

güzel söylemiş cidden :)

beenmaya dedi ki...

yahu bütün kitaplarda benden bahsediliyor o zaman :))

a.nur... dedi ki...

ne tesadüftür ki aynı cümleyi bugünlerde ben de okumuştum bir yerde ama anımsayamadım...

ben okuduğum kitaplarda ve şarkılarda kendimi ararım çoğu zaman.
bu pek doğru değildir ama yaparım.

sLn dedi ki...

çok zıt karakterdeki insanların bile aynı kitabın aynı cümlesinde kendilerini bulduklarını sandıkları oluyor zaman zaman, insanın kendine tarafsız bakamamasıyla ilgili bir durum mudur bilemem. yaşadıkları, yaptıkları, algıladıkları, gördükleri zerre kadar birbirine benzemeyen insanların aynı şarkıda kendilerini bulduklarını sanmaları komik aslında ama bir yandan da güzel. dinlediğim şarkıların hepsi benim için yazılmış, sevdiğim yazarlar sanki benim hayatımı izleyip de ona göre yazıyorlar kitaplarını :D diyorum ya komik ama güzel bir his... Kafamda cevap bulmaya çalıştığım bir sorunun cevabının o an okuduğum sayfada olması ya da dinlediğim şarkının tam olarak içinde bulunduğum hali anlatması sık sık başıma gelir. insan öyle algılamak istiyor bazen, öyle düşünmek istiyor, öyle görmek istiyor... sonra her kitap onu anlatıyor, her şiir, her şarkı ona yazılmış :)kimisi o kendini anlatan yerlerin altını çiziyor, kimisi benim gibi oturup tekrar yazıyor...

AbRaXaS : Derman Akşit dedi ki...

hakkaten öyle ya doğru söze ne hacet... :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?