31 Ekim 2008 Cuma

Benim İstanbul'um (2)

2oo5'te Ortaköy'de çekilmiş bir fotoğraf.
Bankta 2o'li yaşlara yeni giriş yapmış iki kız oturuyor.
O vakitler sevimli hâyâller kurmaktalar bolca.
Bu satırları yazan kişinin her türlü hâyâlinde muhakkak bir şekilde yer alır "Ortaköy". Bir süre gitmese hemen özlediği yerler vardır sLn'in. İstiklâl gibi, Cihangir gibi, Ortaköy gibi..

O gün orada bahsedilen şeyler konuşmalarına konu edilmiyor artık. Yazan kişi de yanındaki kişi de epey değişmiş geçen 3 yıl içinde. Pek olumlu bir değişim geçirdiklerini söyleyemeyiz ama değişmişler işte... Aslına bakarsanız çok da net hatırlayamıyorum o zamanlar ne istediğimi.

Aradaki o 3 yıl bolca kalp kırıklığı bırakmış kendilerine galiba. O zamanki pozitifliklerini kaybettiler sanki biraz. Gerçi hâlâ umut dolu olmayı başarabiliyorlar zaman zaman. Bu da bir şeydir :)

Yine de hayat sürprizlerle oldu, evet o zamanlar istediklerimle şu an istediklerim çok farklı ve yarın isteyeceklerimden de emin değilim. Ama belki bir gün olmasını istediğimiz gibi keyifli olur bu hayat!
Neden olmasın di mi?

4 kişi de demiş ki:

b.a dedi ki...

inşallah...

beenmaya dedi ki...

değişmeyen tek şey her şeye rağmen azalsa bile hiç bitmeyen umudumuz...

yabani kuzu dedi ki...

istekler umut edilenler degişiyor demi zamanla... 3 yıl önce o bankta otururken belki şuanki halinde olmanın hayallerini kuruyordun canım..Güzel bir yazı olmuş son cümlendede dedigin gibiolmasını istedigin keyifli bir hayat yaşarsın umarım :)

CaRtMaNtR dedi ki...

Bir resim farklı insanlara ne kadar farlı şeyler ifade edebiliyor.

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?