8 Ekim 2008 Çarşamba

Disko Kralı

Disko Kralı‚ sektöre Okan Bayülgen tarafından yerleştirilen masa başı talk-show anlayışının Televizyon Makinası ve Makina dan sonraki üçüncü adımıdır. İlk iki programdan ayrıldığı temel nokta ise daha büyük bir stüdyoda‚ daha çok izleyici önünde ve daha çok konukla gerçekleştirilecek olmasıdır.

Disko Kralı‚ Türk televizyonculuğundaki teknik ve mali gelişmeye rağmen yapılan programların tuhaf bir şekilde- bu gelişmeye koşut olmamasına duyulan bir tepkidir.

Türkiyede gündemin medya tarafından belirlendiği‚ ancak televizyonun bu karar mekanizmasının dışına itildiği ve sadece yaratılmış gündemi ekrana taşıdığı bir gerçektir. Disko Kralı‚ bugüne dek yaptığı gibi televizyon için hazırlanan bir programın da gündem belirleyebileceğini gösterme iddiasındadır.

Gece yarısından sabaha dek yapılacak yayında‚ çok farklı kulvarlardan çok farklı insanlar bir araya getirilecek ve bu insanların birbirini dinlemesi sağlanacaktır. Herkesin kendi unvanını ve değerini şahsen belirlediği eğlence dünyası‚ hemen hemen hiç kimsenin hakettiği yere gelemediği sanat dünyasıyla karşılaştırılacak ve pasif televizyon izleyicisi harekete geçirilecektir. Bilindiği gibi memleketin gerçek gündemi‚ sesi daha az çıkanların gündemidir.

Disko Kralı‚ büyük stüdyosu‚ Hakkı Devrim‚ Erol Günaydın ve Aydın Boysan dan mürekkep ihtiyar heyeti locası‚ orkestrası‚ boks ringleri‚ medya arkası‚ canlı telefon bağlantıları‚ oyuncuları ve canlı teatral atraksiyonlarıyla; kısacası konukları ve izleyicisini şaşırtacak kurgusuyla yeni sezonda yayında olacak.
Kötü bir televizyon izleyicisi olsam da iyi bir makina takipçisiydim :) Geçen yıl epey bir hissettik yokluğunu, boşluğun dolacağını bilmek güzel.

İhtiyar heyetine bayıldım :) Sadece bu kadro için bile izlemem mümkün, sohbetleri çok keyifli :))

11 kişi de demiş ki:

Besimi dedi ki...

TV'den kopalı epey oldu. Ancak Okan Bayülgen'in ortaya çıkışı çanak anten olayına sokacak gibi bende. Makinasız cumartesi geceleri (sabahları mı desem) zehirdi bana. Hadi hayırlısı. Gündem sevzem Okan Bayülgen'i, o yüzden de kendi gündemini kendisi yaratır. Harika bi gelişme!

sLn dedi ki...

11 Ekim'de başlıyor ;)

Besimi dedi ki...

Cumartesileri mi yine?

sLn dedi ki...

cumartesiyi pazara bağlayan gece ;)

Besimi dedi ki...

pazar günü öldü yani :DDD

sLn dedi ki...

galiba öyle :D

Canan dedi ki...

bu gelişmeye koşut olmamasına duyulan bir tepkidir.

koşut nedir sayın blog yazarı :P

ayrıca programda chess boxing organizasyonunun bir benzeri olacakmış.. chess boxing sırayla önce satranç sonra boks sporlarının gerçekleştirdiği bir organizasyonmuş.. nasıl bir manyak neyi düşünerek bunları birleştirmişse ve hangi manyaklar uyguluyorsa artık..

ilk hafta Okan dövüşecekmiş Avusturya'da kampta çalışmış.. enteresan olucak gibi bakalım, görücez bu haftasonu :S

bu kadar yoğun çabalara girmeyip Gürgen'le Murat'ı elinde tutsa kafiydi bence..

dip not: Okan, fan sitesinin halini görse kafayı yer sanırım.. abartısız herkesin profil resmi Okan :S farklı bir resim görürsem tebrik edicem o şahsı :P

beenmaya dedi ki...

özletmişti kendini biz ev halkı olarak merakla beklemekteyiz :))

CaRtMaNtR dedi ki...

Zaganın son dönemleri ve makinanın tamamında benimsediği tarz ile Okan Bayülgen'in televizyon çocuğundan (sahi bir levent erim vardı ona ne oldu) bu zaman geldiği noktayı görmek insanı şaşırtıyor.

Gerçek anlamda tartışma eğlence ve yer yer bilgilendirme şablonunu gerçekte uygulayabilirlerse güzel bir program olacaktır.

ötekiyüzüm dedi ki...

programın ismi biraz basit mi olmuş ne dedirtse de merakla bekliyorum cumartesi gecesini.

Simto ALEV dedi ki...

Neredeyse hiç televizyon izlemem. İzlersem de belgesel falan izliyorum genellikle. (tabii o "ben sadece NG ve cnbc-e" izlerim diyen adamlardan da değilim)Ancak özellikle Makine döneminden sonra Okan'ın programlarını hiç es geçmiyorum. Özellikle Türk televizyonculuğu karşısında sıradışı kalan tarzını, düsürt görünüşünü, eleştirebilmesini, yeri geldiğinde alaycıl olmaktan çekinmeyip hakedene hak ettiğini vermesini çok seviyorum. Piyasa olmayan da tek talk show'dur.. Bu sene çok daha mükemmel olarak gibi..

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?