3 Ekim 2008 Cuma

Hayat devam etmez bazen...


"And no, no that's a lie, life does not just go on."

(21 Grams)

Hayatta bazen öyle şeyler oluyor ki takılıp kalıyorsun orada, ileri doğru tek bir adım atamıyorsun, kımıldayamıyorsun, seni tutup çekmeye çalışan herkesten nefret ediyorsun! (üzgünüm ama bu böyle..)

Senin iyiliğini düşündüğünü söyleyenlere hayatın boyunca inanmamışsın şimdi mi inanacaksın?

Kim var ki kendisinden başkasını gerçekten düşünen? Ya da "senin iyiliğini düşünüyorum ben" derken ne kadar samimisin sorsana bir kendine!

Bir insanı en fazla düşünen kişi yine kendisidir, herkesin sadece kendini düşündüğü bir dünyada benim iyiliğimi düşünerek bir şeyler yaptığına nasıl ve neden inanayım?
Mümkün mü beni benden fazla düşünmen sahi? Nedir bu "sen düşünemezsin şimdi dur ben senin yerine düşüneyim" tavırları?
İşin içine kendi çıkarın, kendi iyiliğin, kendi rahatın girdiğinde beni boşverip kendine dönmeyecek misin, ya da şu an işine böyle geldiği için bana böyle davranmadığını garanti edebilir misin?

"Ben senin iyiliğini düşünüyorum" kadar nefret ettiğim çok az cümle var, rica ederim kurmayın bu cümleyi bana, kim olursanız olun fark etmez, hiç inandırıcı değilsiniz!

Bir insan hayata devam edemediğini hissettiğinde sinemaya gitmek, alışveriş yapmak, gelen sevgi dolu mesajları okumak o insanı iyi yapmıyor emin olun.
Daha çok sinirini bozuyor!

"Devam edemiyorum" diyorsam bırakın orda beni, ben bir gün yetişmek istersem yetişirim size.
Yetişmek isteyeceğime dair söz vermem, ama istersem yetişeceğime dair söz verebilirim.

(içimde kalmış, geç olsun güç olmasın. Biliyorum yanlış yerlere gidecek yine, çoğunlukla şikayet ettiğin şeyi en çok yapanlar gelirler ya "evet ya ben de nefret ederim bundan" demeye ya da hayatın hakkında az da olsa bilgi sahibi olanlar "kesin x'e söylüyor ya da y'ye" derler, oysa ki ne x'edir söylenen ne y'ye... Neyse, sağlık olsun. Alınmaması gerekenlerin kendilerini bildiklerini umuyorum sadece...)

Sevgiler..

4 kişi de demiş ki:

kNtli dedi ki...

bazen başkasini kendinden çok düşünür insan.. başkasindan bunu pek görmesem de böle hissettiğim çok olmuştur.. ama bu hep insanin kendine zarar sebebidir.. aslinda bana ii gelio ama yine de zararı da oluo.. bilmiom kafam karişti galiba:S

sLn dedi ki...

benim çevremdeki nerdeyse herkes beni düşündüğü için birşeyler yapıyordu bir dönem, herkes aynı çabada olunca inandırıcılığını kaybediyor tabi :)

bazen kendinden daha fazla önemsediğin olur birini, (aşk gibi...) ama o farklı bir durum, bahsettiğim durumla ilgisi yok ;)
Beni kendimden daha fazla düşünen bu insanların hiçbiri bana aşık değildi en azından bildiğim kadarıyla :D

sLn dedi ki...

yazdıktan sonra düşündüm de aşk da biraz kendin için aslında, yine kendinden fazla düşündüğünü sanmıyorum karşındakini. ha öyle olduğunu iddia ediyoruz tabi hepimiz ama kendi kendimizle kaldığımızda neler söylüyoruz kendimize, asıl önemli olan bu...
(insanların aşk anlayışlarını göre göre durumdan tiksinmiş insan kişisi konuşuyor :) )

diamandi dedi ki...

bıraksak kendinle kavga edecek gibi gördüm :)))

aşk mı o ne yahu :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?