30 Ekim 2008 Perşembe

Hümanist Hüseyin Hocama..

Hümanist Hüseyinimi anlatacağım. (Ümanist Üseyin daha doğrusu.)

Kim bu Hüseyin yau sorusunun cevabı için şuraya tıklayıverin bir zahmet. Şimdi biraz daha yaşlı, biraz daha tonton, bıyıksız ve sevimlidir kendisi. Zaten hocalarımın hiçbiri o fotoğraflardaki hallerine benzemiyorlar. Ayrıca okulumun sitesine girmişken notlarıma falan bakmaya kalkmayın, Marmara Üniversitesi'nin internet sitesinden notlarımızı göremiyoruz biz öğrenciler olarak, siz nasıl göreceksiniz :p Yok efendim, gelişmiş bir okul değiliz, havamıza bakmayın siz!

Ümanist Üseyin'imiz bizim canımızdır. Yabancı diller bölüm başkanıdır kendisi, canı ister ders yapar, istemezse yapmaz. Üniversitede olduğumuzu hissettiren tek hocamızdır zira bütün hocalarımız lise yıllarımızdaki gibi kafamıza vura vura maksimum katılımla ders yapmaya çalışmaktayken, Üseyinimiz anlatır, isteyen dinler istemeyen dinlemez, orası ümanistlerin en ümanisti üseyinimizi ilgilendirmez.

Okula başladığımdan beri Fransızca dersler içinde en sevdiğim hatta belki tek sevdiğim onunkidir. Formasyon derslerini severim bir de ümanistimin "Fransız Edebiyatına Giriş" dersini sevmiştim şimdi de "Çağdaş Fransız Edebiyatı" dersini seviyorum. Senin verdiğin ders sevilmez mi be ümanist!

Şimdi bu şeker Trakya şivesiyle Fransızca konuşur ortaya sevimli bir şey çıkar. (Fransızca konuşan hüsmen dayı hâyâl edin.)

Sizi her gün de görse unutur. "Sen bizim bölümde miydin hı" diye başlar her konuşmasına.

İkiniz de aynı şeyi söylerken sizinle kavga edebilir, yapar o.

Elektrik kesildiğinde "ahaaa" tepkisi verir. "Oha" gibi çıkar, sınıf gülme krizine girer. zaten o ne dese sınıf gülme krizine girebilir. Çünkü her tepkisi komiktir :)

Türkçedeki noktalı harflerle sorunu vardır, i'leri ı, ı'ları i yapar. "Geldın mı" gibi ifadeleri vardır bolca. Ayrıca şapkalı harf kullanmayı da sevmez, rüzgârın a'sını yumuşatmaz mesela. Hele bir de söylemek için savaş verdiği kelimeler vardır ki anlatılmaz yaşanır. (bkz.adrenalin)

Her cümlesinde en az 3 tane "ıh" vardır. Sesi gider gider gelir konuşurken, daha da sevimlileşir.

Hatırladığım en sevimli hali geçen yılın dördüncü sınıflarına sınavda kitabı serbest bırakacağını söyleyip sınavdan bir saat önce karar değiştirdiğini duyurduğu andır. Çok hoş şeyler hissetmişti öğrenciler onun için.

Marmara Fransızcada yüksek lisans yapmamak için en geçerli sebeplerden biri olabilir Ümanist Üseyinimiz. Zira Marmara Fransızcada yüksek lisansı bitirip öğretim görevlisi olduğunuzda bile kendisinin ayak işlerinden kurtulamazsınız.

Gözünün önünde uyuduğum zamanlarda beni rahatsız etmediği için ayrı bir sevgi duyarım kendisine.

Kalbimdeki yeri büyüktür.

Seni seviyoruz Ümanist.

İmza: ümanist kuupillerden biri!

4 kişi de demiş ki:

zizu1912 dedi ki...

keşke butun hocalar böyle olsa

b.a dedi ki...

ben kendisine gerçekten bebişim diye sarılmak istiyorum

sLn dedi ki...

bize bir zararı dokunmadığı için sarılmak istiyoruz tabi :D ama kendisine çok kötü şeyler yapmak isteyenler de mevcut :-/

e.d dedi ki...

yok estagfirullah:D

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?