9 Ekim 2008 Perşembe

Merak ediyorum...


(liste insanı oldum çıktım.)

*Bir gün "ohh yaaa çok mutluyum" diyebilecek miyim merak ediyorum.

*Birkaç yıl sonra nerede kimlerle olacağımı merak ediyorum.

*Sevmediğim insanları kendimden uzaklaştırıp sevdiğim insanlarla bir arada bir hayat sürebilecek miyim merak ediyorum.

*Bazı insanların benim için gerçekten ne hissettiklerini merak ediyorum.

*Bazı insanların benim hakkımda kendilerine neler söylediklerini merak ediyorum. (insan kendine yalan söyleyemiyor ama başkalarına pekâlâ söyleyebiliyor.)

*İleride sarı saçlı güzel bir kızım olabilecek mi merak ediyorum. (evet çok istiyorum)

*İleride bir tane de oğlum olacak mı onu da merak ediyorum :)

*Kaç yaşında öleceğimi merak ediyorum.

*Kalp krizinden öleceğim konusundaki tahminim tutacak mı merak ediyorum yine de hemen öğrenmeyi istemiyorum.

*Ne iş yapacağımı merak ediyorum.

*Nasıl bir evim olacağını merak etmiyorum, tek merak ettiğim kitaplarıma bir oda ayırıp ayıramayacağım.

*PVH'm Fenerbahçeme bir gün teknik direktör olacak mı merak ediyorum.

*Lost'ta neler olacak çok merak ediyorum.

*Acaba "yok cnm gerçekten öyle mi düşündün, kusura bakma yaaa" demeseydim ne diyecekti çok merak ediyorum.

*Söylediklerinin ne kadarının gerçek olduğunu merak ediyorum.

*Acaba "belki" demeseydim hayatım ne yönde devam ederdi merak ediyorum.

*Yukarıdaki 3 maddede geçen olayların birbirinden bağımsız insanlar ve olaylarla ilgili olduğunu anlayıp anlamadığını merak ediyorum okuyan kişinin :) Söylemedim tabi nerden anlayacak ki. Ayrı şeyler efenim onlar.

*Syd Barrett'in wish you were here yazılırken, (bazı kaynaklara göre de shine on you crazy diamond kaydedilirken. gerçi fark etmez, iki şarkı da onun için, iki hikaye de etkileyici.) uzun yıllar süren kayıp olduğu dönemin ardından habersizce stüdyoya gelmesi gerçek mi şehir efsanesi mi merak ediyorum. (her okuduğumda boşuna mı gözlerim doluyor merak ediyorum.)

*Aynı ülke sınırları dahilinde bulunma şansına bile erişemediğim aşık olduğum adam Johnny Depp'i bir gün canlı canlı görüp "ohh bee dünya gözüyle gördüm ya artık gözüm açık gitmem" diyebilecek miyim merak ediyorum.

*Herkesin hayatı ve insanları algılayışı çok farklı. Acaba nasıl algılanıyorum birileri tarafından merak ediyorum. (herkesin nasıl algıladığı beni ilgilendirmiyor ama özellikle merak ettiğim kişi ya da kişiler mevcut.)

*Uykusuz kalma rekorumu daha ne kadar geliştirebileceğimi merak ediyorum. Son hatırladığım 85 saatlik bir sürenin sadece 7 saatini uyuyarak geçirdiğim dönemdi, o rekorumu geliştirdim mi şu an hatırlayamıyorum.

*Bir gün kimse gitme yapma etme demeden; nerdesin, eve nasıl döneceksin sorularıyla muhattap olmadan maça gidip gelebilecek miyim merak ediyorum.

*Bir dünya kitabım hacı yapıldı, gitti, hepsinin yokluğuna alıştım (:p) ama bize sezdirmeden Ateşten Gömleği alıp kim geri getirmedi çok merak ediyorum. Bak sevgili dostum, şu an şu satırları okumaktaysan sadece "ben aldım" de olur mu, al kitap sende kalsın gerçekten sorun değil, ama bir gün rafta duran kitap bir gün sonra nereye kayboldu çok merak ediyorum. Çok esrarengiz bir kayboluş oldu o, yıllardır merak ediyoruz onun akıbetini.

*Dan Brown'umun yeni kitabı The Solomon's key duyurulduğu gibi 2oo9'da çıkabilecek mi merak ediyorum.

*Beni kim okuyor merak ediyorum :)

*Blog yazmaktan da bir gün sıkılacak mıyım merak ediyorum.

*İstiklal'i daha ne kadar Bağdat Caddesi formuna sokacaklar merak ediyorum. (hayır Bağdat Caddesini küçümsemek değil yaptığım, ama ikisinin seveni de farklıdır, ortamı da farklıdır, mekanları da farklıdır. Bir İstiklal caddesi daha kaç tane Starbuck's, accessorize vs kaldırabilir? pasajları da kapatalım tam olsun!)

*Bir gün etrafıma torunları toplayıp gençliğimde yaptıklarımı anlatabilecek miyim merak ediyorum. (o zaman müzik sadece bilgisayarla mı yapılır acaba diye bir korku sarıyor içimi.
"çocuklar ben rock müzik dinlerdim gençken, gitarlar vardı bateriler vardı ıdı vardı vıdı vardı" dediğimi hâyâl ettim, tuhaf oldum.)

*Bugün neden bu kadar sinirliyim merak ediyorum, az önce karşıya fırlattığım bilekliğin günahı neydi de sinirimi ondan aldım onu da merak ediyorum. Zaman zaman masaya tekme atıyorum, kapıya yumruk atıyorum vs. Gerçekten bunun beni rahatlattığına inanıyor muyum öyle anlarda merak ediyorum. (sinirli olunca gözüm dünyayı görmeyebiliyor.)

*Geçenlerde Cihangir'de bir cafede otururken arka masamızdaki 4 kişilik grup 68 kuşağı üzerine tartışıyorlardı. Kıskandım. 68 kuşağı şart değil tabi ama herhangi bir konuda benzeri tartışmalar yapabileceğim bir arkadaş grubum olacak mı bir gün merak ediyorum. (böyle tartışmalar yapılabilecek insanlarım var tabi ama böyle bir grubum... maalesef.)

*Yaşlanınca neye benzeyeceğim merak ediyorum.

*Bu listeye ileride devam edecek miyim merak ediyorum, galiba edeceğim.

12 kişi de demiş ki:

Güllerevurgunum dedi ki...

Lost'un sonunu merak edip etmeyeceğini yazının ilgili yerine kadar merak ettim.

Ayrıca FB nin şampiyonlar ligini alıp almayacağını merak etmemen hayal kırıklığı. demek ki inancın yok :( ya da ben olayı dramatize ettim :)

sLn dedi ki...

ya bir gün alacağımızdan emin olduğum için merak etmiyorsam :) bu da bir alternatif di mi :p

Simto ALEV dedi ki...

Kişisel meraklarına madde madde cevap yazma hakkım var mı (bazılarına cevabım olmasa da)?

dip: cevaplarım kişiselleşebilir..

diamandi dedi ki...

keşke demeyeceğim bi zaman dilimi olacakmı bende bunu merak ediyorum...
çağımız insanı yaşdaşlarımız kanserden gidece bu biraz merakını giderir umarım :)))

Besimi dedi ki...

*Sevgili blog yazarı, blog yazmaktan bıkıp bıraktığınızı görmeyi merak etmiyoruz :-)

sLn dedi ki...

@ simto alev
tabi var, dilersen kendi meraklarını da listeleyebilirsin :)

simto alev dedi ki...

*Şimdiye kadar dememişsen hata yapıyorsundur bir yerde. Nasıl çok mutlu olamazın bunca yılda?

*Bunun sürpriz kalması hoşuma gidiyor işte.

*Asla yapamayacaksın. Çevren değişir zaman zaman. Sevmediklerin giderler. Ama yenileri de gelir. Zaten sevmediklerin olmasa kalanları da böyle sever miydin?

*Bazı insanlar arasındaysam, bi ara anlatırım (:

*Yukardakine yazabileceğimden farklı bir cevabım olmaz.

*Geleceğini düşün. Sarışın kız çocukları sevimli olur ama yetişkin sarışınlar güzel değildir. (kişisel görüş)

*çalışırsan neden olmasın?

*Bunu bilirsen, nasıl yaşardın? Ben de bunu merak ettim.

*Kalp krizinden ölmeyeceksin..

*Tamam.. Tesadüfler, hayat bilmem ne. Sürprizler olabilir ama hala mesleki planların yoksa.. (ben daha 14-15 yaşımda belirlediğim hedefteyim. Ha, işimden sıkıldım artık ama olsun.)

*Zengin olmazsan odana tıkıştıracakındır hepsini. Üzgünüm..

*ilgisizim...

*Ben de!.. Ama bu çok güzel bir merak. Dizi merak ettikçe güzelleşiyor.

*"Kusura bakma" demek için acele etmediysen mesele yoktur.

*En azından bir kısmı gerçek değildir. Hazır ol, ama yalan söylüyormuş gibi de davranma.

*"Belki" güzel bir sözcük. ne evet ne de hayır.. Fikrini değiştir istersen?

*Hepsinde bir "kim?" dedim..

*Şarkıları bilmiyorum bile..

*Simyacı'daki tüccar, Oscar Wilde'ın Deniz Kızı hikayesi (bimiyorsan araştır veya bi ara bahsedeyim) sana cevap olsun. Secret Window'da çok çirkindi..

*Onlar cevaplasın.

*Ölüm sebebin kalp krizi olmayacak, evet..

*Evet!

*Valla ben değilim. Yemin bile ederim...

*Şüphe?

*Ben..

*Hayır..

*İstiklal bir iki Starbucks'la "cadde" olmaz. Zaten İstiklal'deki Strarbucks'daki tipler bile bi başka.. Tamam, pek sağlıklı değiller onlar da ama..

*Düşüncesi bile kötü! Unut bunu..

*Staj?

*İnsanlar varsa, gayet grup da olabilirsiniz. Deneyin.. Biz bir grup insan bir dönem "kitap tahlili" yapıyorduk.

*En çok kendine, sonra kızına ama buruşmuş olarak. Gerçi sarı saçını babasından alacağına göre sana pek benzemeye de bilir..

*Edeceksin..

CaRtMaNtR dedi ki...

Her ne kadar fazla meraklı olmakla ilgili atalarımız kötü düşüncelere sahip olsada insanın kendisi ile ilgili konuları merak etmemesi gibi bir durumda olamaz herhalde.

Ben şu anda en çok okulla aramdaki son bağ olan tezime ne zaman başlayıp ne zaman bitireceğim onu merak ediyorum. Bunca senelik öğrencilik titrimden ne zaman kurtulucam onuda bir önceki cümleye bağlı olarak merak ediyorm.

cozelti dedi ki...

bende senın neden bunları merak ettigini merak ediorm cnkü bnde bunları merak ediorm :D

sLn dedi ki...

daha önce tabi ki dedim ama şu son zamanlarda pek mutlu hissedemiyorum kendimi, bir daha diyebilecek miyim onu merak ediyorum, kendimden umudu kesmeye başladım da...
fotoğrafta ışıktan dolayı gayet esmer gözüküyor olmam sizi yanıltıyor tabi ama çocukluğunu sarı saçlarla geçirmiş bir insan kişisiyim, bu da sarışın bir kız çocuğu ihtimalini yükseltiyor sanırım. şu an da tipik makedonya insanı görüntüsüne sahibim, beyaz ten, kumral saç vs. hani insanların bakınca "yaa bişey sorucam var mı göçmenlik" diye sordukları insanlardanım yani :) sarışın çocuk ihtimali yüksek :)) baba faktörü de önemli tabi..

ne zaman öleceğimi merak ediyorum ama öğrenmeyi de istemiyorum.

hâyâl ettiğim oda için çok zengin olmama ya da kocaman bir evim olmasına gerek yok, yatak odasının da her tarafını kitapla doldurup orada yaşayabilirim, sorun etmem.

Johnny Depp'in en çok Secret Window'daki halini seviyorum :) Güzellik göreceli bir şey :)

insanlar var, iki kişi aralarında bir filmden bahsederken "ufff ne kadar sıkıcısınız yaaa" diyen, iki kişi kitaptan bahsederken "valla ben okumuyorum, kıyafet alırım kitap alacağıma" ya da "kitaplar ilgi alanıma girmiyor" "sıkıldım yaa başka bir şeylerden bahsedin tamaaaam" diyen insanlar var. (bu cümlelerin tamamı söylenmiştir, hiç abartı yoktur.) konuşamıyoruz yani :) bir gün herkes kendi yoluna gittiğinde ve hayatımı büyük ihtimalle birlikte geçireceğim son arkadaş çevremi kafamda iyice şekillendirdiğimde oturup konuşabildiklerimin yanımda kalmasını temenni ediyorum :)
ayrıca yorum için teşekkür ediyorum..

sLn dedi ki...

istiklalle ilgili olana cevap yazmayı unuttum :) sorun sadece iki starbucks değil, istiklal'in sembol yerleri bir bir kapanırken tikky alışveriş yerleri (ben öyle diyorum onlara)açılıyor, fazla geriye gitmeye gerek yok, 3 yıl öncesine bakıyorum kıyaslama yapabilmek için. arada dağlar kadar fark var gerçekten. eski rockçıların anlattığı kadıköy çoktan yalan olmuştu, sıra istiklale geldi. istiklal punkçılarıyla güzel, değişik tipleriyle, sembol isimleriyle güzel... ben istiklale kocaman gözlükleri, tuhaflaştırdıkları Türkçeleri, sapsarı boyalı saçları, kollarının dirsek kısmında taşıdıkları çantalarıyla gelip punkçılara "ayy tiplere bak iğraaaanç yaaa" diyen insancıkları istiklalin ruhuna yakıştıramıyorum. bunlar kız olanlar erkek olanlar için bkz. parmak arası terlikler, boncuklu-tüylü kolyeler, parlak gömlekler, taşlı saatler, t-shirtler, aynı bozuk Türkçe vs. (istiklal'in bir ruhu olduğunu düşünen tek kişi olduğumu sanmıyorum:) )

simto alev dedi ki...

İstiklal hep çeşit doluydu ama. Hala da öyle.. Biraz da tikky oldu.. Tamam, hoş değil ama o kadar korkunç da değil. Kaykaya oturmuş istiklali turlayan garip saçlı 3 punkçı konvoyunu görmek de benim için epey şaşırtıcı oluyor. Öte yandan İstiklal biraz sokaktır. Taksim'den Tünel'e İstiklal'in avare avare dolaşırsın. Ama bu tikicanlar yorulur, mekan insanlarıdır. Gerçi inşaatlar bitince ne olacak orası, onu da bilmiyorum ama..

Her neyse, bir sürpriz bekleme ve mutlu ol..

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?