3 Kasım 2008 Pazartesi

Benim İstanbul'um (3)


Günün en sevdiğim anları kesinlikle okuldan eve dönüş anlarıdır. Okula dair hiçbir şeyi sevmiyorum.
Vapura bindiğim saniye, daha doğrusu sevmediğim yakadan sevdiğim yakaya doğru yol almaya ilk başladığım saniye güne dair iğrenç ne varsa hepsini bir kenara atıyorum ve sevdiğim şeyleri düşünmeye başlıyorum..
Fotoğrafta gördükleriniz de en sevdiklerim işte...
Askerler gibi şafak saymaya başlayacağım yakında, şu okuldan artık kurtulmak istiyorum. Okuldan bir yıl daha kurtulamama ihtimalim var ama en azından fransızcadan kurtulmak istiyorum artık. Bir yıl daha kalırsam o bir yıl daha güzel sebepler için olacak!
Çok asabiyim bu ara.
Sabahtan beri kendimi tutuyorum ama, film zevkimin içine eden msn sapıklarının hiçbirine tek kelime söylemedim mesela. Msnde durumumuzu dışarda olarak ayarlayınca biz insanlar dışarda oluyoruz. Haa siz ilgi çekmek için ya da meşgul bir insanım ben imajı çizmek için durumunuzu "dışarda" yapıyorsanız bilemem. Dışarıda olup yazan herkese cevap verebilmenize de ayrıca hayranım hem. Biz normal insanlar ya gerçekten dışarda oluyoruz ya da rahatsız edilmek istemiyor oluyoruz ve o zaman msni açma kardeşim diyenlere uçan tekme atmak istiyoruz. (daha kaç kez açıklamam gerek bu durumu?) Bir sebebi var ki ben o msni açmışım di mi kıt beyinli güzel kardeşim! Hem sana mı soracağım? Msn benim, bilgisayar benim, internet bağlantısı benim, her bir şey benim. Sonra engelleyince de geliyorsunuz "sLn beni neden engelledin" diye!!!
Rica ederim çıkın hayatımdan!
Yoksa ben çıkarmaya başlayacağım gruplar halinde!

8 kişi de demiş ki:

serzeniş meraklısı dedi ki...

bu ne sinir yahu... bravo seni bu ayara getirenlere...

mihen dedi ki...

istanbulu hep sevdim ama hep dışardan baktım ona. ilk kez bu sene içne girmek nasip oldu. yaşamak zor olsa da çok seviyorum istanbulu..

mca dedi ki...

Güzel fotoğraf olmuş.. Toplu taşımaların kralı vapur ve refakatçileri martılar.. Ama demir olmasa daha iyi olurmuş..
Gerçi biliyorum fotoğrafçıyım gibi bir iddaan yok ama..
Bu arada ben tam tersi anadolu yakasını seviyorum
neyse
Bu gereksiz yorumla filmini felan böldüysem kusura bakma :)

Güllerevurgunum dedi ki...

msn niye açık o zaman merak ettim bak şimdi :S

NOT: Üzerime vazife olmayan şeyleri merak etmekte benim vazifem :P

Besimi dedi ki...

bence bu 'senin istanbul'un' serilerine daha fazla resimle devam etsen nasıl olur sence? bence harika olur :)

sLn dedi ki...

@serzeniş meraklısı
elle tutulu bir şey sorsalar gerçekten sinirlenmeyeceğim ama işim olduğunu görüyor adam, abuk sabuk sorular soruyor, geyik yapmaya geliyor, eh ben de asabi bir insanım tabii :D

@mihen
bu kadar zorluğu olmasına rağmen hâlâ ısrarla sevmeye devam ettiğim için aşk olarak tanımlıyorum zaten İstanbul'u. sıradan bir sevgi bu kadar zorluğa dayanamazdı herhalde. (sevginin sıradanı olur mu bilemedim şimdi. anlatamadım anlatmak istediğimi :) )

@mca
aynı yerden çekilmiş onlarca fotoğraf var ama hem vapurda olduğum anlaşılsın diye ( :p ) hem de martılar ve karşıdaki vapur en güzel bu fotoğrafta gözüktüğü için bunu seçtim :)

@gullere vurgunum
vardır bi sebebi yau ;)
ç.dışı takılma güzelliğini dosya alışverişi olmamasından ve iletileri gönderirken problem olmasından dolayı kullanmamayı tercih ediyorum. eğer bu özellik geliştirilirse beni bir daha kimse çevrimiçi göremeyebilir :D

@besimi
daha bir dünya fotoğraf var, ekleyeceğim hepsini, eklerken bir yandan da yenilerini çekeceğim inşallah. bu iş hiç bitmeyecek yani :p

CaRtMaNtR dedi ki...

Sanırım İstanbul'da yaşayan biri hangi yakada yaşıyorsa o yakayı benimsiyor. Okuldan/işten dönerken avrupadan asyaya geçerken kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum bende. Bu arada resim çok güzel belirtmedende edemeyeceğim.

sLn dedi ki...

üniversiteye başlayana kadar ayda yılda bir geçerdim Anadolu yakasına, 2004'ten beri her gün geçiyorum ama bir türlü benimseyemedim. Tam tersi örnekler de çok gördüm ama dediğin gibi kendi bulunduğu yakaya daha alışkın oluyoruz ve daha çok seviyoruz o tarafı bir çoğumuz.

teşekkür ettim :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?