7 Kasım 2008 Cuma

Hey! Teacher! Leave us kids alone!

Sakinleşmeye ihtiyacım olan bir dönemdeysem Radiohead gibi, Travis gibi sakin şeyler dinlemeye çalışırım. Ayda yılda bir olur gerçi müzikle sakinleşmeye çalıştığım zamanlar.

Bu zamanların dışında daha sert şeyler olur mp3 playerımda. Ben çabuk sıkılan bir insan olduğum için haftada bir silip yeni şarkılar atarım içine. Sadece 1o şarkı atıp 1 hafta onları dinlediğim zamanlar falan olur mesela ara sıra.

Bir şarkıyı birkaç hafta ara vermeden dinlerim, sonra uzunca bir süre dinlemem. Sonra yeniden dönerim. Tuhaf bir döngü içerisindeyim yani.

Sınav dönemleri farkında olmadan yaptığım bir şey varmış, sınav dönemi yaklaştığı an "another brick in the wall" dinlemeye başlıyormuşum yoğun olarak. Yeni farkına vardım. Kasten yaptığım bi şey değil ama o psikolojime en iyi o gidiyor sanırım.

Yine mp3 playerımın içinde ne var ne yoksa boşalttım, ilk atılan şarkı another brick in the wall oldu, attıktan sonra da gülmeye başladım kendi kendime :))

Sınav dönemlerinde genelde geceleri ders çalışırım. Uyanık kalmak için kendime kahve yapıp dururum gece boyunca, işte o mutfakta geçirdiğim anlarda da şarkıyı söyleyip duruyorum.
Fark edince de kendime gülüyorum :)
Öyle ilginç bir durum benimki.

"We don't need no education
We don’t need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teacher! Leave us kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall. "

2 kişi de demiş ki:

pRncfRn dedi ki...

Zorlantı sonucu isyan doğuyor tabi, yalnız bırakın uleaan bizi! diye :D

sLn dedi ki...

ancak şarkı söyleyebiliyorum işte oturduğum yerden kendilerine :D başka bi halt edemiyorum ya böyle deşarj olmaya çalışıyorum :p

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?