10 Kasım 2008 Pazartesi

Yeter

Yazarken ilk düşüncem insanların okuyacak olması değil, bundan 10 yıl sonraki sLn'in bu yazdıklarımı okuyacak olması. En çok o yüzden yazıyorum. Defterine kağıdına yazsaydın neden insanların okuyacağı yere yazıyorsun sorusuna da cevabım yok aslına bakarsanız. Okumasını özellikle umduğum insanlar da var herhalde bilmiyorum ki.

Gereksiz insanların yaptığı gereksiz şeyleri unutan bir insan modeliyim ben. Önem vermiyorsam unutuyorum. Önem verdiğim bir insan ya da olayla ilgili de her şeyi hatırlarım.

Bazen anın siniriyle gereksiz insanlar ve gereksiz olaylar hakkında yazıyorum, bu da doğal olarak 1o yıl sonra dönüp okuduğumda (o zaman yazar mıyım bilmem ama imkanım olursa muhakkak okumak isterim yazdıklarımı.) o gereksiz şeyleri hatırlayacağım anlamına geliyor...

Oysa ki ben kendi ruh halim üzerine notlar düşmek istemiştim tarihe, yaşadığım keyifli anlar üzerine, izlediğim güzel filmler, okuduğum güzel kitaplar üzerine.. Gördüğüm güzel yerler üzerine, hissettiğim güzel şeyler üzerine. Niye her fırsatta bu gereksizlikler bu satırlarda yer buluyor ki kendine?

Beni sinirlendiren bir şey olduğunda önce sakinleşiyorum, sakinleşmek için kendime zaman tanıyorum, ardından da en umursamaz halimle karşıdakine gereken cevabı veriyorum bir süredir. Uğruna sinirlenmenin gereksiz olduğu insanlar var etrafımda. Hep sinirlendiğim birileri vardı ama hiç bu kadar çok olmamışlardı.

Ben mi tahammülsüzleştim acaba diyorum ama sevdiğim insanlara karşı tahammül sınırım epey yüksektir benim ve inanın bu insanları sevemiyor oluşum benim suçum değil, çok uğraştım ama olmuyor.

Normalde tek kelime konuşmadığım insanlar arada bir gelip canımı sıkıp gidiyorlar, sanki varoluş amaçları bu gibi. Artık aklım almıyor dertlerinin ne olduğunu.

Yıllar sonra bu yazdıklarımı okurken o gereksiz insanlar hayatımda olmayacaklar belki. Yeni gereksizler gelir yerlerine elbet ama yeni gereksizlerle uğraşırken şu ankileri de hatırlamak istemiyorum!

O yüzden anlatmayacağım artık hiçbirini.

Çok bile anlattım...

2 kişi de demiş ki:

Güllerevurgunum dedi ki...

oleyyyyyyyyyy.

çok güzel bir karar almışsın. tebrik ederim ;)

Sadece güzel şeyler olmaz hayatta belki ama bir süre sonra unutacağın insanlar hakkında yazarak onları geleceğine de taşımanın manası yok

sLn dedi ki...

birileri geçtiğimiz hafta konuyla ilgili gaz veriyordu bana :p (acaba kim :D ) üstüne bir de dün geceki sinir eklenince beklenen karar alındı :D

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?