8 Aralık 2008 Pazartesi

Ben (6)

*Birinin yaptığı ufacık bir şeyden kocaman anlamlar çıkarabilirken başka birinin gözüme sokmaya çalıştığı bir şeyi görmeyebiliyorum ya da görmezden gelebiliyorum. Adamına göre muamele yapmak sayılır mı bu?

*Kendimi her saniye güçlü numarası yapmak zorunda hissediyorum! Zamanında bütün gece ağlayıp, sağlam bir sinir krizi geçirdiğimi biliyorum, sadece ertesi gün güçlü olabilmek için, yanında ağlamamak için bütün gece kendime telkinler vermeye çalışıp berbat şeyler yapmıştım. Güçlü göründün de ne oldu diye sorarsanız cevabım "hiiiiç" olur. Ya da daha kötüsü, aslında kendimi berbat hissediyorken "umursamıyormuş gibi" göründüm... Bu durum gurur falan değil, tanımlayamadığım bir şey. "Aptallık" gururdan daha uygun bir kelime sanırım.

*Örnek vermeden anlatmaya çalışınca olmuyor, benzer bir örnek verilmiyor, örnek vererek ya da bahsi geçen kişileri x, y, z olarak kodlayarak da anlatamıyorum bazı şeyleri.. Bak yine aynı şeyi yapıyorum şu an, bir önceki maddedekini. Ben şu an anlatmak istediğimi anlattığımda bahsi geçecek olan kişi ne kadar sevildiğini anlayacak sadece bir kez daha. Bunda bir kötülük yok ki!? Tabi üstüne alınma meraklısı şekerler türedi yine, onlar da "acaba benden mi bahsediyor" diyecekler. Hayır efendim 5oo kişi için birden bir şeyler hissedemem ayrıca yeri gelmişken söyleyeyim yaptıklarından zerre kadar etkilenmediğimi! Okuyorsun biliyorum ama umarım üstüne de alınırsın!

*"manyak", "deli" ve "salak" kelimelerine olumlu anlamlar yükleyen tek insan olabilirim. Umrumda değil, mutluyum böyle!

*İlaçların etkisiyle sürekli uyumaya devam ediyorum, karmakarışık rüyalar görüyorum..

*Bir saniye sevgi pıtırcığı oluyorum, sonra hemen modum değişiyor, ortalıkta ne varsa parçalamak istiyorum. Sebebini henüz çözemedim.

*Önemsediğim herkese ayrı ayrı mesaj yazdım yine. Kahrolsun toplu mesajlar :))

*Rüyamda Julia Roberts'i gördüm. Çok severim elbet ama rüyama girme sebebini çözemedim. Dün "Bahçemdeki ateş böcekleri"ni hâlâ izleyemediğimi düşündüm, herhalde ordan aklıma geldi. Julia Roberts, lise hazırlıktaki ingilizce hocammış, bir de burada bir tuhaflık var. Bahsi geçen hocam herkesin saygı duyduğu şahane bir kişilikti. "Demek böyle de öğretmen olunuyormuş, bir gün öğretmen olursak biz de onun gibi olalım" derdik. (bakalım olabilecek miyiz.) Julia Roberts o olmuştu, o Julia Roberts olmuştu, ortalıkta karışık bir şeyler vardı. Zerre kadar da alakaları yok birbirleriyle, rüyayı çözmeyi başaramadım.

*Bu aralar normalde olduğumdan bir kat daha fazla tuhafım, Sanırım yazdıklarıma da yansıyor bu durum.

12 kişi de demiş ki:

KırmızıBeyaz dedi ki...

Ben daha rüyamda kendimi göremiyorum,sen aşmışsın Julia Roberts'ı görüyorsun.Helal... :D

sLn dedi ki...

bir de rüyamda ne aradığını çözebilsem :D

e.d dedi ki...

"manyak", "deli" ve "salak" kelimelerine olumlu anlamlar yükleyen tek insan olabilirim. Umrumda değil, mutluyum böyle!

iyi ama ya ben :)

sLn dedi ki...

bu yüzden mi arkadaşız acaba :P

benim gibi düşündüğünü sandığım bir-iki kişi olduğunu biliyorum ama emin olamadım :D bir kişininkinden daha emin olmuş olduk o vakit :P

canarino giallo dedi ki...

'ben' serisi gerçekten hoş oluyor genel olarak
kendini açık açık anlatıp,ben buyum isteyen alır diyen insanları da seviyorum nedense

sLn dedi ki...

hayatının her ayrıntısını yazanları okumayı sevmediğim için yazarken çok özele girmemeye dikkat ediyorum aslında.. yazıp da "yok bu fazla özel oldu" diyip sildiğim çok şey oldu bugüne kadar.
ama kötü taraflarımı anlatmayı seviyorum, o yüzden "ben" başlıklı yazılar yazmayı da seviyorum :))

canarino giallo dedi ki...

ailen değiliz sonuçta haklısın :)

sLn dedi ki...

insanlara hayatlarının her ayrıntısını yazabildikleri için şaşırırken aynı duruma düşmeyi istemiyorum galiba :) çok gerek yok fazla özel şeylere girmeye,anlatılabilecekler ve anlatılamayacaklar olarak ayırdım sanırım kafamda bir şeyleri :))

CaRtMaNtR dedi ki...

İnsanın kendini anlattığı yazıları yazmasında sanırım en ciddi nedenlerden biride bu şekilde kendi kendisi ile hesaplaşabilmesini sağlamasıdır. En azından ben yazdığımda bunu yapmaya çalışıyorum :D

sLn dedi ki...

blog yazmanın faydalarından biri de bu :))

melankolikdeli dedi ki...

şimdi, detaylı sLn analizi için Freud'a bağlanıyoruz... Evet, Freud söz sende (:

sLn dedi ki...

detaylı bir analize ihtiyacım var ama Freud bunun için doğru insan mı işte ondan emin değilim :D

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?