30 Aralık 2008 Salı

Gayriresmi tatil!

Baktım ki kar tatili yapmıyorlar, ben de kendi kendime yaptım :)

Bugün sadece iki saatlik bir İngilizce dersim vardı, nşa gidiş-dönüş 4 saat civarı süren yolum kar yağışı sebebiyle daha da uzayacaktı. (7'de evden çıkıp 11'de okulda olduğumu bilirim kar yağışı yüzünden. Ders çoktan bitmişti tabi gittiğimde, hocanın hatrını sorup geri döndüm.)

Yarın staj var, stajı kendi kafama göre tatil edemem, o yüzden kar yağışı böyle devam ederse sevgili valimizin çıkıp "yarın İstanbul'da okullar tatil" demesini öyle çok istiyorum ki :)

Valiyi her görüşümde aklıma kar tatili duyurusu yaptığı günler geliyor, sevgi doluyorum. Halbuki sinir bozucu şeyler yaptığının farkındayım zaman zaman, ama kar tatillerini de o yapıyor be :p

Bu arada Taksimdeki kutlamalar iptal edilmiş. Orda yılbaşı kutlaması yapılması başlı başına bir hata. İptal sebebi Filistin'in bombalanması. Filistin bombalanmasa devam edeceğiz yani çağ dışı eğlencemize! Orda yılbaşı gecesi herhangi bir kutlama yapılmaması gerektiğinin herkes muhakkak farkında ama kutlamalara söven zihniyetin bir kısmı iptal edilince de "bak battı yılbaşı kutlaması hükümete" gibi zeka ürünü laflar edecek, orası da kesin. (her şeyi eleştirmeye programlanmış kıt zekalı bir topluluk vardır bilirsiniz, işte onlardan bahsediyorum. Bir şeyi yapmazsan eleştirirler, yaparsın, bu defa da yaptığın için eleştirirler. Var oluş sebepleri buymuş gibi...)

Güzel yurdumun ipsiz sapsızları meydanda içip içip turist kadınlara saldıramayacak yani bu yıl, aman ne üzüldüm ne üzüldüm!

5 kişi de demiş ki:

melankolikdeli dedi ki...

Taksim'de zaten her sene "kutlayamama" etkinlikleri yapılıyor genelde.

Kar tatili ile ilgili benim de benzer bir durum gelmişti başıma (seninki kadar olmasa da (: )

Karla kaplı yokuşu ve İstiklal caddesini geçip okula vardığımda, sayın valimizin okulları tatil ettiğini öğrenmiştim (: O zamandan beri gıcığım valilere (:

sLn dedi ki...

bizim tatil kararlarımızı artık rektörler veriyor, o yüzden üni.ye başladığımdan beri güzel haber alamadım validen ama ilk ve orta dereceli okullar tatil olunca genelde rektörlerde tatil yapıyor. O yüzden hâlâ haber bekliyorum kendisinden :) Hem zaten yrn üni.lerin tatil olmasıyla ilgilenmiyorum, önemli olan ilk ve orta dereceliler :))

CaRtMaNtR dedi ki...

Ünide okurken Avcıların tek güzel yanı kar yağışlarıydı. Okulda sınavı beklerken iptal olduğuna şahit oldum kar yağışı nedeniyle. Zaten kar olmadan 3 saat gidiş 3 saat geliş süren yol çok daha çekilmez bir hal alacağından sınav olmadığındada ben tatil ediyordum.

Valiyi ben çocukken yazın yaz uykusuna yatan bir hayvan sanırdım. Adam sırf kışları çıkıp tatil yapıyordu nede olsa :D

sRkn dedi ki...

bende bugün için yeni rektörümüzden !bir tatil haberi bekledim ama baktım olmuyor kendi kendime tatil ettim günü.
adına da chritmas tatili dedim :)
demokraside çareler tükenmiyor =)

sLn dedi ki...

@ cartmantr
devamsızlık konusunda çok hassas olmasalar bütün günleri tatil edeceğim ama hemen bırakıyorlar valla :-/

@sRkn
ayıptır yahu, insan rektör oluşunun şerefine bir kar tatili yapmaz mı :-/

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?