29 Aralık 2008 Pazartesi

Umrumda bile değil takvimler...

Epey zamandır bir yılın bitmesi başka bir yılın başlaması heyecanlandırmıyor beni.

Takvimde tek değişen şey bir sayıyken, koskoca şeyler beklemek bana çok anlamlı gelmiyor galiba. 31 Aralık'tan 1 Ocak'a geçişin 25 Şubat'tan 26 Şubat'a geçişten bir farkı yok benim için. O yüzden "bu yıl ıdı getirsin, vıdı getirsin, 2oo9 senin yılın olsun, yeni bir cebin olsun çalsın arayan hep o olsun" gibi dileklerim yok kimse için. (turkcell'in bu reklamı kadar beni etkilemeyi başarmış pek az şey var bu hayatta.) Genel olarak herkesin mutlu olmasını vs. isterim tabi ama her şeyi yeni bir yıldan beklemeye pek de gerek yok sanki.

Her taraf ışık ışıl olmuş yine, her dükkanın kapısında "hoşgeldin 2009" türevi yazılar...
Kırmızının her tonu...

Sıkılıyorum ben ya!
Keşke güzel şeyler olsa, keşke 2010'a girerken "2009 da ne güzel seneydi yahu" diyebilsek tabi ama... Ya bilmiyorum, aslında heyecanlı bir yapım vardır ama yeni yıllar beni heyecanlandırmıyor...

Sadece yeni yıllar mı heyecanlandırmıyor diye bir durup düşündüm şu an... Dışarıda kar yağıyor ve bu normalde beni deli gibi mutlu eden bir şey olsa da şu an umursamıyorum. Önümüzdeki hafta bugün benim doğumgünüm olacak. Ne yapsam, arkadaşlarımı nerde toplasam, neler yapsak diye düşünüp düşünüp "aman bee kim uğraşacak şimdi" diyorum :-/ Biri benim yerime halletse mutlu olacağım, halbuki ben kendi işimi başkasına yaptırmaktan nefret ederim. Hem başkasına yük olmayı sevmem hem de açıkçası güvenemem herkese.

2oo9'a uyuyarak girme planları yapıyorum.
O saatte uyuyamayacağımı da biliyorum.
Bunca yıl insanlar deliler gibi kırmızı şeylere saldırdılar, kırmızı kalpler, ayıcıklar, iç çamaşırları vs. vs. Ben umursamadım, zaten kırmızıyı da sevmem ya, acaba o yüzden mi her senem bir öncekinden daha sıkıcı geçiyor? Bütün iş kırmızıda mı? Kırmızı giyen güzel insanlar, faydasını gördünüz mü? Gördüyseniz paylaşın lütfen..

İnsanlar durmadan plan yapıyor yılbaşı gecesi için, ben daralıyorum. Kutlanası bir dünya gün var yıl içinde ama yılbaşı benim için bunlardan biri değil. Ciddi ciddi sevmiyorum ben 31 Aralıkları... Yılın herhangi bir günü için herhangi bir eğlence planı yapabilirim ama 31 Aralık için yapabileceğim tek plan "uyumak" olabilir.

Sene 2008'den 2009'a dönünce hayatımızda ne değişebilir bilmiyorum. Değişecekse hayat 1 Mart'ta da 1 Haziran'da da değişir. 1 Ocak'a özel anlamlar yüklemeye hacet yok.

Dünyada her şey biraz daha kötüye giderken, bir yerlerde birileri hiçbir suçları olmamasına rağmen öldürülürken, başka bir yerde birileri dünyayı umursamadan hoplayıp zıplarken ben dünyanın daha iyiye gidebileceğine inanmıyorum hem!

En az 2008 kadar sıkıcı olacağın, hatta belki de daha beter olacağın açık olsa bile hadi gel bakalım 2009. Ne numaraların varmış görelim...

10 kişi de demiş ki:

CaRtMaNtR dedi ki...

31 aralık için çok plan yapmayacağım kendi adıma. Sadece sızana kadar içerim evde. Basit efektif bir plan hemde son derece eğlenceli :D

sLn dedi ki...

Ben nasıl yapsam da dünyaya bütün algılarımı kapatsam diye düşünüyorum valla :-/

CaRtMaNtR dedi ki...

Bunun sürekli yapmanın bir yolu yok herhalde. Ama arada kendini dünyadan soyutlayabiliyorsun. Odana çekilii bir film yada bir albüm açıp kulaklığı kulağına taktığında etrafında uzaklaşıyorsun. Bir an için dünyadaki tek insan gibi oluyorsun. Ehh film/albümde iyiyse bu süreç insana gerçekte olduğundanda uzun gelir.

sLn dedi ki...

Sabah aklıma "a christmas carol"u bir milyonuncu kez okumak geldi :) Yeni bir yıla girdiğimizin defarkında olurum hem :P Ya da en karlısından bir film izleyebilirim, mesela Edward Scissorhands :)

CaRtMaNtR dedi ki...

Hakikaten Christmas Carol'ında tam sezonudur bu vakitler. Mr. Scrooge gibi olmamak lazım :D

melankolikdeli dedi ki...

"Love, Actually" filmini tavsiye ederim ben (: Tam vaktidir şimdi (:

sLn dedi ki...

tavsiyeler arasından seçim yapacağım :) Teşekkür ettim :)

RedPharos dedi ki...

31 Aralık mı? kendimi en yalnız hissedeceğim gündür o gün. Evdeyim planım programım yok pc basında olan olursa birlikte kutlarız :) Ne garip bir gün bugün O_o

sLn dedi ki...

iyi fikir :)) msnim açık kalsın o zaman 31 Aralıkta :))

CaRtMaNtR dedi ki...

Aslında yılbaşı akşamı Die Hard 2 yada End Of Daysde izlenir. Çok güzel kafa boşaltırlar :D

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?