7 Ocak 2009 Çarşamba

Bir Mürebbiye Adayının güncesi (8)

Bitmiyor, bitmiyor, bitmiyor.

Çarşamba günleri resmen işkence halini aldı bu yıl benim için! Sabahın 6'sında kalk, okulda4 saat derse gir, okuldan çık, Göztepe'ye geç, Murat beyin keyfini bekle, Murat bey canı istediğinde derse girsin. Canı istediğinde dersi bitirsin. Ardından bir de Yaprak hocanın dersine gir. 5'te okuldan çık, 8'de evde ol.
Şaka gibi!

Resmen ölüyorum yorgunluktan.
Üniversitede hoca olmak şahane iş! İnsan müsvettesi Murat'ın arkadaşlarıyla çay keyfini bitirip derse gelmesini bekledik bugün 1 saat! Arkadaşlar çağırmaya gittiler, "arkadaşlarım var çay içiyorum sonra gelirim" diye cevap vermiş. Şikayet etsen kimi kime şikayet edeceksin ki?!

Staj ayrı sıkıntı zaten, 5 karış suratıyla ortada dolanan bir adet anoreksik var. Çocuklar sevimli ama her gittiğimde görüyorum ki ben sadece çocukları seviyorum, öğretmenlik fikrine hep uzaktım, gitgide daha da uzaklaşıyorum! Daha doğrusu uzak olduğum şey Fransızca Öğretmenliği fikri ve "asla istemem" dediğim her şey gibi o da başıma geldi işte.

Önümüzdeki hafta burdaki son haftam. Final sınavlarının ardından yeni bir okul, yeni sorunlar vs. vs. Kısır bir döngü halini aldı artık bir şeyler.

Tahammülsüzüm yine bu ara. Sıkıldım! Daha dün yazmıştım ya dengesizim, yeri gelir çok sevdiğim insanlara bile tahammül edemem diye, işte tam olarak o ruh haline girmiş bulunuyorum yine... Allah sonumuzu hayır etsin.

8 yazıdır bahsettiğimiz Antoine kişisiyle tanışma vaktin geldi okuyucu :) En baştaki siyahlı şahsiyet antuan, tanışın bakalım...

6 kişi de demiş ki:

CaRtMaNtR dedi ki...

Çocuklarla aran iyiyse öğretmen olmaya çalış. Çocuklar onların tarafında olan bir hocaları olsun en azından :D

Pilli Cadı dedi ki...

antoine de antoine imis hani:)
neden bu resim büyümüyor:P

sLn dedi ki...

@cartmantr
aramız iyi ama öğretmenlik yapmak için işi de sevmek gerek ve ben sevmiyorum :-/

@pilli cadı
küçülttüm azcık sayfayı yamultmasın diye :D

dizigunlukleri dedi ki...

O kadar iyi anlıyorum ki halini. İnsanın ağlayası geliyor, erken kalktığında ve eve geç döndüğünde. yaşama zamanı kalmıyor.
Working sucks!

pRncfRn dedi ki...

selam! :)

ben okula gitmek için hep 6da kalkıyorum daha önce söyledim mi :(

bu arada geçmiş doğumgünün kutlu olsun sLn... gecikti biraz ama malum sınavlar...

sLn dedi ki...

@dizigünlükleri
sürekli haftasonlarını beklemek zorunda kalıyorsun bir şeyler yapmak için, haftasonları da bütün haftanın yorgunluğu oluyor üzerinde, yine bir şey yapamıyorsun :-/ Gerçekten yaşamaya zaman kalmıyor :(

@prncfrn
yazık bize yazık :(((

teşekkür ederim cnm :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?