18 Ocak 2009 Pazar

Gugıl analitiks 5

gugılcılar bu ay sıkı çalışmış, dün kaldığımız yerden devam edelim :))

*"eltiye doğumgünü mesajlar" Doğumgünün kutlu olsun sevgili eltim!?

*"ilgi çekmek için ne yaparsın" Ben genelde ilgi çekmeme kısmıyla ilgileniyorum, ilgi çekmek için yapılan çok komik şeyler biliyorum ama, anlatayım mı?

*"ali emin kime aşık" Bana değil.

*"ilhan kime aşık" Bana.

*"istanbul esenler 2 katlı otobüsler izle youtube" Otobüsün nesini izleyeceksin :)

*"kestirdim+saç" Aferin+sana.

*"kışımı yaza çeviren erkeğime mektuplar" Erkeğim :D Hahahahaha :D Hem de öyle böyle bir erkek değil, kışımı yaza çeviren erkeğim o :D :D Bakın kızlar yalnız kalıyorsanız sebebi hep bu, bir kere "erkeeeem" dediniz mi adama beeeee?! (bana sormayın ben hayatta demem :D )

*"lise birden kalan dersi veremediği diyelim bi üst sınıfa geçtik nolucak" Türkçe dersi di mi :) gugılın Türkiye'de lise okuduğunu sanmıyorum, o bilmez bizim sistemi, ben Türkiye'de lise okudum ama ne dediğini yine anlamıyorum :)

*"murat aliden daha şişman cümlesini ingilizceye çeviren murat aliden daha şişman" Şimdi bir murat var, bu murat aliden daha şişman, bu murat "murat aliden daha şişman" diye cümle kurup onu ingilizceye çeviriyor. Doğru anlamış mıyım?

*"notr dam de pari" gülmeyin doğru telaffuz ediyor o :) Telaffuz kontrolü yaptırıyor google'a. Doğrudur çocuğum. Oturabilirsin, très bien! (çok iyi)

*"olur ya evet dersen aşkıma" olur ya kalbinde yer bulur da yerleşirim yıllarca, seversin sonundaaaaa, olur ya evet dersin aşkıma, şeytana uyarsın da, olmaz mı olur yaaaaa

*"pıtırcık abla bize tatilde ne yaptığını anlatabilir misin" Tabi anlatırım sen iste yeter :) Merhaba ben pıtırcık abla :D

*"sağa yüzük takınca nişanlı sanıyorlar" Sola tak kız evde kalıcan sonra başımıza aaaaa

*"sen dostum iyi ki yanımdasın" Sağol dostum, iyi ki yanındayım.

*"seninle kafam güzel erbatur" Adamın kendi şarkısıyla mı asılıyorsun ona? Kendi duygularınızı kendi kelimelerinizle ifade edin, hadi başkasının kelimeleriyle de ifade edebilirsiniz ama adamın yazdığı şiiri ona okumak, yaptığı şarkıyı ona söylemek neyin nesi? Kafam biriyle güzel olabilir Erbatur ama o sen değilsin :P Seni de çok seviyorum, ama senin şarkını değil başkasının şarkısını söylerim sana :D (Bahsi geçen Erbatur, Zardanadam'ın solisti Erbatur Çavuşoğlu)

*"senle yaşadığımız sözüm yok yaşanan kısmet!! sonrasında ben konuşmam sevmem nispet!" Yürü beeeeeeee :D

*"sevgilimle aramı düzeltmek için ne yapmam lazım" gugılda aramak yerine gidip onunla konuşman lazım. Adam gibi konuş ama ters ters konuşup daha beter kalbini kırma! Mesaj at, mail gönder, telefon et, kapısına git, sonra annesi 36 numara anne terliğiyle kovalasın seni, hadi yap bir şey durma orda aaaa (kim diyordu "36 numara anne terliği" diye, anımsayamadım)

*"seksi fransızca öğretmeni" gugıl bir kez daha iltifat ediyorsun :) Fransızca öğretmeni kısmı tamam da seksi kısmını almayayım, yok öyle bir iddiam :D

*"tt reklamı italya nasar etme cümlesi" Fransa orası, arkada kocaman eiffel kulesi gözüküyor.

*"wish you were here şarkısı neden niçin kim tarafından nasıl yazılmıştır pink floy" Şimdi bu pink floy oturmuş seneler evvel, demiş ki ya yıllar sonra sLn diye biri olur da birini özlerse dinlemek için şarkı arar, biz onun için şimdiden özlemek üzerine bir şarkı yapalım. sonra oturmuş yazmışlar işte. how I wish, how I wish you were here we're just two lost souls swimming in a fish bowl year after year running over the same old ground what have we found? The same old fears wish you were here demişler. Aldık mı cevapları? Kim yazmış: Pink floy (pink floyd değil aman karıştırmayın) Neden yazmış: sLn ileride dinlesin diye. Niçin yazmış: Neden yazmışın cevabıyla aynı. Nasıl yazmış: Oturmuş yazmış.

*"yaa gugıl yaa hadi atasöze ne demek söyle yaaa" Bu da cilve yapıyor google'a :s Hayal et bak, dudaklarını büzüyor böyle yaaa guugıııl diye.

*"yaşça büyük biriyle çıkabilir miyim" Yaşıtını bul, daha güzel ;)

*"çernobil virüsünü başkasına nasıl gönderebilirim" çernobil virüsünü ne sanıyor ki :s

*"yolda yalnız başına yürürken, bir anda düşüverir ya aklına bir şeyler... bir filmden kalan bir replik, ya da o film üzerine kurulmuş bir cümle... belki bir belki iki kişi tarafından saatlerce gülünmüş bir saçmalık..." E bunu ben yazmıştım, google'a kopyalayıp aradın da boyun mu uzadı? Ben de aradım, bir tek ben çıkıyorum. Bir de benim blogumun linkini veren blogger arkadaşlarımız çıkıyor. Başka da bir şey yok. İnanamadın di mi, başkası yazmıştır dedin, aradın gugılda, yine beni buldun. Oh olsun sana!

8 kişi de demiş ki:

t.u.b.a dedi ki...

''yaa gugıl yaa hadi atasöze ne demek söyle yaaa''

bayılıyorum böyle ''gugıl''la dertleşmeli, konuşmalı aramalara! :D

sLn dedi ki...

Bir gün ben de deneyeceğim, gugıl cevap verir bakarsın :D

Çubuklu Sevdalısı dedi ki...

ya google cevap mı veriyo yoksa bu sorulara :)) bakıyorumda hep soru sorulmus hep soru sorulmus bende sorucam ya bi sürü sorum var gogıl bekle :)

sLn dedi ki...

ilk olarak "gugıl sorulan sorulara cevap veriyor musun?" aramasıyla başlamanı tavsiye ederim, ben öyle yapacağım :P

CaRtMaNtR dedi ki...

Ben Gugılın Türkiye yetkilisi olsam şu aramaları gördükten sonra Umut Sarıkaya'nın Dünyayı istila etmeden önce uzaylıların msnden dünyalılarla muhabbet ederken dünyalının sürekli cam aç tacizlerine maruz kaldığında olduğu gibi hissedecektir herhalde.

"Abi rica ederim defolup gidelim ya"

sLn dedi ki...

Umut'un googleda çalışanlar adamlarla ilgili bir iki karikatürü vardı, bilgisayar mühendisleri aratılan kız isimlerini boşaltıyorlardı her akşam küreklerle :D gugılla diyaloga girme olayını da keşfederse şahane karikatürler bekliyorum kendisinden :D

pRncfRn dedi ki...

Ya onu bırak da ilhan kime aşık nedir ya :DD

sLn dedi ki...

ilhanın kime aşık olduğundan daha önemli bir sorum var, prncfrn ne zaman dönecek :-/ sorayım mı gugıla :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?