29 Ocak 2009 Perşembe

İğneli mesaj

İğnelerimi yaptırdığım hastanede yıllar önce bir kez daha iğne yaptırmıştım, daha doğrusu 10 tane yaptırmıştım. Geçen gün iğne olmaya giderken aklıma geldi.

Ruh hastası bir adam vardı, zaten pennicillin oluyorum ve feci şekilde yakıyor. İğneye ağrı kesici eklemiyor, "neden eklemiyorsun ulan canım yanıyor burda benim" dediğinde de "gerek duymuyorum" diyor.Bir de birbirimize biraz kıl oluyoruz, dart oynar gibi iğneyi uzaktan fırlattığını tahmin ediyorum. Bir iğnenin başka türlü bu kadar can yakmasına imkan yok çünkü.

Aynı hastanede bir de bir doktor var, nöbet saatlerinde işi yoksa gelenlere iğne de yapıyor. Diğeriyle aynı iğneyi yapmasına rağmen iğne yaptığını bile hissetmiyorsun. Ben sabahın 7'sinde kalkıyorum onun nöbeti bitmeden hastanede olmak için. Bir de ya akşam başka biri vardı böyle böyle canım yandı diye şikayet ediyorum kendisine :P

Geçen sabah yine aynı hastaneye gidiyorum iğne olmak için, 5 sene önceki o iki adamı hatırladım. Manyak yine orda mıdır diye korktum, "2-3 yıl önce hastanenin bütün kadrosu değişti onu da göndermişlerdir herhalde" diye kendimi teselli etmeye çalıştım, sonra da duaya başladım "Allahım ne olur göndermiş olsunlar".

Görürsem kaçmak için yüzünü gözümün önüne getirmeye çalıştım, hatırlamam 5 saniye bile sürmedi. Sevdiğim doktor abinin yüzünü hatırlamaya çalıştım, 1 hafta oldu hâlâ hatırlayamıyorum.

Ruh hastasının yüzünü anında hatırlayınca kendi kendime yaptığım yorumu paylaşmak için bunca şey anlattım. Yorum şu:
"Eh insan canını yakanları kolay kolay unutmuyor tabi. Bak iyi davranan adamı hatırlayamıyorum"

Beni bırakın siz devam edin! Yok yok ısrar etmeyin kalacağım burada ben.

Sosyal mesajımı da vereyim, değerli olmak ya da unutulmamak istiyorsanız can yakacaksınız efendim, başka yolu yoktur, varsa da ben bilmiyorum :)

Bakın bir iğneden nerelere geldim yine, hadi nefret edin benden :)

13 kişi de demiş ki:

Amenhotep dedi ki...

katılıyorum gecenin bu saatinde size :)

sRkn dedi ki...

can yakmak değerli olmayı sağlamaz ama unutulmamayı sağlayabilir belki.
ama nasıl bir şekilde hatırlanılır orası muamma :)
o yüzden sosyal mesajını doğru düzgün ver kardeşim :P

CaRtMaNtR dedi ki...

Çocukken ne zaman doktora gidecek kadar hasta olsam. Doktor iğne ile 2 günde ilaç ile 7 günde tedavi olursun derdi. Ben daha kısa sürecek olsa bile iğneyi seçmezdim.

Yada okuldaki aşı günlerinde okula gitmemek için kıvırırırımda kıvırırım. Zaten o okula hemşirelerin hepsi insanı süzgece çevirmek için anlaşmışlardı. Bir keresinde kadının damarı bulana kadar dört kere iğneyi koluma batırıp çıkardığı olmuştu.

Tüm bunlardan sonra hala iğneden kaçan bir bünyeyim :D

beenmaya dedi ki...

valla bize diyecek pek birşey kalmamış zaten senin ardından :))

Besimi dedi ki...

öyle nefret edin demekle pat diye olmaz. bi kötülük düşünmek lazım sana :P madem bu şekilde hatırlanmak daha kalıcı oluyormuş, muş muş :)))))

sLn dedi ki...

@ Amenhotep
Teşekkür ediyorum :)

@ sRkn
Birinin canını yakarsan onun için değerli olursun, değer verip üstüne bir de bunu belli edersen sürünen taraf olursun, hem tecrübeyle hem de gözlemle sabittir ;) Kadınlarda da erkeklerde de bu durum söz konusu, biri değer verdiğini belli edince vazgeçiyoruz, değer vermeyip bizi üzünce ondan değerlisi olmuyor.. Hadi itiraf et sen de kendine :D (örnek de verirdim ama ortam müsait değil :P )

sLn dedi ki...

@ Cartmantr
İğneden korkmam ben, hatta başkasına iğne yapıldığını göreceğime bana yapılmasını tercih ederim. Birine iğne yapılırken asla bakamıyorum :s Benim korkum o yani :p
Bazıları yaparken o kadar çok acıtıyor ki korkmasan bile tekrar giderken ayakların geri geri gidiyor :-/

sLn dedi ki...

@ beenmaya
:))

@besimi
iğne konusundan girip insan ilişkileri konusunda bıdı bıdı yapmam nefret etmek için yeterli bir sebep bence :D

melankolikdeli dedi ki...

demek bizi unutacaksın :( illa canını mı yakalım (:

sLn dedi ki...

yok yahu onu demek istemedim :P

RaMa dedi ki...

benmde senn gbi iğne anılarım var bu konuda haklısın...
bende her ay aylık iğne yerken hastanede denemediğim hemşire kalmadı nerdeyse (:
ama haklısın canımız yakanlar bida zarar vermesn die aklımızda kalıyor olmasın sakın...

sLn dedi ki...

bir kısmını kendimizi korumak için unutmuyoruz orası kesin ama canımızı yakmasına rağmen çok fazla değer verdiklerimiz var (benim de var) işte onu anlamayı başaramıyorum :-/

pRncfRn dedi ki...

:))

Yav illa o mu vurmak zorundaydı iğneyi değiştirseydin sen de bea!

Sosyal mesajımı da vereyim, değerli olmak ya da unutulmamak istiyorsanız can yakacaksınız efendim, başka yolu yoktur, varsa da ben bilmiyorum :)

Varsın unutulalım be sLn!

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?