15 Ocak 2009 Perşembe

insan o da...

Kızıyorum bazen insanlara.
Çok kızıyorum.

1. ve 3. sınıfta bana günlerce karın ağrısı çektiren Hüsnü hocaya kızıyorum mesela.

Dönem başında "sunum yapacaksınız" dediği saniye başlardı mide bulantılarım. Zordur ona sunum yapmak, beğenmez kolay kolay.

Psikoloji eğitimini kötü amaçlar için kullanır.
Heyecanlı olduğunu fark ederse seni rahatlatmaya çalışmaz, üstüne gelir. Bildiğin şeyi söylemeye tırsarsın. İyi bilir insan psikolojisini ve sen orda küçüldükçe o kendini iyi hisseder.

Normalde de stres yaparım sunumlar için ama elim kolum titremez, başladıktan sonra iyi kötü gelir gerisi... Ama onun dersi bir başka olmuştur hep.

Kızarım işte o tavırlarına..

Sonra, günlerden bir gün (bugün.) otobüste gelir karşıma oturur. O da insandır işte. Beni psikolojik olarak her sunumda çökerten adam bir canavar değil, benim gibi insandır...

İzlerim o inene kadar, bir yandan da düşünürüm hayat ona neler yaptı diye.

Kendisini bırakıp Fransaya yerleşen bir eş... Yanında götürdüğü çocuklar...

Muhtemelen onların gidişinden sonra kendini alkole vermesi, senelerce ayık gezmemesi. Sonra bırakması, ama alkolün etkilerinin onu bırakmaması...

Düşündüm, düşündükçe üzüldüm, üzüldükçe insan olduğunu daha çok gördüm, sevdim.

Derste ruhumuzu daraltan Hilmi hocadan da bu yüzden nefret edemiyorum ben. Ne zaman nefret etmek istesem kendisi kadar yaşlı olan karısıyla kolkola yavaş yavaş yürüyüşleri geliyor gözümün önüne, gözlerim doluyor falan filan.

Sanırım söz konusu olan gençler olduğunda bunu pek yapamıyorum ama yaşlılar olunca bahsi geçenler, biraz çabuk yumuşuyorum :-/

6 kişi de demiş ki:

melankolikdeli dedi ki...

sanırım görmüş geçirmiş insanlar, kendi deneyimlerini genellikle "sert" yollarla gençlere aktarıyorlar. ki hayatın acımasızlığını daha genç yaşta anlayalım diye.

hak vermemek elde değil açıkçası...

sLn dedi ki...

Yine de bir sınırı olmalı sertliğin... Karşıdakini nefret ettirmenin gereği yok :-/

melankolikdeli dedi ki...

bir de şöyle düşün. eğer bu sertlikte bir tavırla karşılaşmazsan, ileride serdar ortaç gibi "hayaaatt beni neden yoruyorsuuunnn" diye söylenirsin.

allah muhafaza (: (özellikle serdar ortaç kısmına)

sLn dedi ki...

Allah korusun :)

Bende mi tuhaflık var bilmem ki... Dengesiz insanlarla karşılaşıp duruyorum, duruma alışmam gerekirken ben her yeni dengesiz insana şaşırıyorum, yaptıklarında mantık arıyorum :-/ Terslik kesin bende :)

Canan dedi ki...

ersin yazmıştı bunu geçen haftalarda =)

sLn dedi ki...

ben birkaç hafta önce okumayı bıraktım ersini 8-)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?