9 Mart 2009 Pazartesi

Bir öğretmenimsinin güncesi -3-

Yağ çekmeye çalışan öğrenci kadar sinir bozucu bir şey yok!
Yani var aslında ama bu öğrenci modeli en sinir bozucu şeyler arasında kesinlikle.

"Öğretmenim birine kızdığınızda bana bağırabilirsiniz, sinirinizi benden çıkarın ben alınmam" ne demektir ya? Öğretmenim elleriniz çok güzel, öğretmenim tırnaklarınız çok güzel, ay maşallah ıdı vıdı.

Uffff, çok sinir bozucu.

Çocukların bir kısmı sürekli etrafımda dolaşıyor yardımcı olmak için, tahtayı sileyim mi öğretmenim, kalem getireyim mi öğretmenim, onu yapayım mı öğretmenim, bunu yapayım mı öğretmenim. Hepsinin gayet iyi niyetli olduğu belli ama bir tanesi bağırıyor "merhaba, ben kötü niyetli olan çocuğum" diye. Arkadaşlarıyla olan ilişkileri de ayrı bir facia. Kendini beğenmiş çocuk ne fena şeymiş ya Rabbim.

Çocukları seven bir insanım, yolda genelde gördüğüm bütün bebekleri gözden kayboluncaya kadar sevgiyle izlerim ama "ay canım ben seni çok seviyorum ıdı vıdı" cümleleri bana göre değil. Ne küçüklere ne büyüklere söylemeyi beceremiyorum. Derste "love, like, dislike ve hate" üzerine çalışırken tek tek tahtaya çağırıp örnek cümleler yazdırıyordum, sevimlilerden bir tanesi geldi, yazdığı cümle şu:

"I love teacher selin"

I love you too dedim kıza, kayıtlara geçirilsin lütfen :)

Sevgi pıtırcıklarının hepsi gelirken birer tahta kalemi almış ofisten, vakfın bütün kalemleri benim sınıfıma toplanmış, ne yapacağım bunlarla bilemiyorum bazen :)

Beni sinir krizine sokan tipler de var tabi, 3 haftadır gelmesinler diye dua ediyorum, her ders benden önce parkta oluyorlar. Allahım neydi günahım :((

Bütün öğrencilerine eşit davranabilen öğretmenlere saygım gitgide artıyor. (var öyleleri, az da olsa var) 18 öğrencimden 4 tanesi dayanılır gibi değil, birkaçıysa öyle saygılı ve öyle güzel çalışıyorlar ki mümkün olamıyor aynı derecede sevmek :-/ Bunu çaktırmamak için de debeleniyorum. Eşit davranmaya çalışıyorum, şimdilik başarılı sayılırım bu konuda.

Tek şansım birkaç tanesi dışındakilerin verileni çok çabuk alıyor oluşu, eh buna da şükretmek gerek :)

12 kişi de demiş ki:

babegazelle dedi ki...

of yaa bence de korkunç sinir olurum sevgi pıtırcığı örenci modeline örettmen olursam nolur ilkokul olmasın sapık ergenlere bile razıyım böle mıç mıç sevgi bana göre de değil

sLn dedi ki...

samimi olanlarla sorunum yok da bazıları çok yapmacık ve sinir bozucu :s bir şey de söylemek istemiyorum :-/

Quaresma7 dedi ki...

Öğretmen olmadığım için o taraftan hiç bakma şansım olmadı ama bütün öğrencilerinde vaftiz edilmemiş olduğunun farkındayım:) Allah kolaylık versin:)

Besimi dedi ki...

eğlenceli duruyo öğretmenlik deneyimlerin kenardan bakınca, senin klavyenden çıkan yazılarla okuyunca bi de :))
i love you too dediğin öğrenciye kıyak da geçmişsin çaktırmadan :P kalkmıştır bi tarafları...

sLn dedi ki...

@ Quaresma7

amin, sağol :))

sLn dedi ki...

@ Besimi

Geçen hafta da sevimsizlerden birine onu sevdiğimi söylemek durumunda kaldım, her hafta birine söylüyorum yani :p

Besimi dedi ki...

alışkanlık yapıp da sağda solda herkese aylavyu aylavyu deyip de magandaları takma peşine. kaybetmeyelim seni :))

sLn dedi ki...

çok yetenekli değilim insanlara onları sevdiğimi söyleme konusunda :P o yüzden bu durumun bende alışkanlık yapacağını sanmam :))
kalpleri kırılmasın diye sevimlilik yapmaya çalışıyorum işte kendi çapımda :D

Cornflake Girl dedi ki...

kendini beğenmiş çocuklara, 100 kere "I love myself" cümlesini yazma ödevi vermeni tavsiye ediyorum:P belki üzerine düşünür :)

sLn dedi ki...

:))

bir şeyler denemek zorundayım kesinlikle, diğerlerinin kendine olan güvenlerine zarar vermeye başladı 3-4 tanesinin kendini beğenmişliği :-/

DE SOUZA dedi ki...

her zmn böle tipler oluyo ,olcakta."herkes eşittir ama bazılar biras daha eşittir"gibisinden bi laf vardı.ben de her ne kadar ayrım yapmamaya çalışsamda herkese yaklaşımın eşit olması mümkün olmuyo.bazıları "hocam"deyince dalasım gelio.bazılarıylada uzun uzun arkadaş gibi sohbet ediorum.ama tabi yersiz ukalalıklarada prim vermemek adına,rencide etmekten de kendimi alamıyorum ve işin garibi böyle yapınca da hoşlarına gittiğini düşünüyorum.belkide en iyisi görmezden gelmek ...

sLn dedi ki...

Görmezden gelmek zor oluyor bazen, yaşları büyük olsa durum biraz daha farklı olabilir ama küçük oldukları için biriyle ilgilenince diğeri kıskanıyor ve her hareketimi o kadar çok inceliyorlar ki şaşıyorum bazen. Hepsini eşit şekilde sevemem, mümkün değil, ama elimden geldiğince öyleymiş gibi yapmaya çalışıyorum. Zor da olsa :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?