24 Nisan 2009 Cuma

Neye benziyormuş bizim blog yazarları


Eğlenceli bir mim geldi
Finduilas'tan, hemen yazalım :))

Takip ettiğimiz blog yazarlarının neye benzediğini hayal ediyoruz, kafamızda bir şeyler canlandırıyoruz ve yazıyoruz :) Kimlerden bahsedeceğimi henüz bilmiyorum, o yüzden yazması uzun sürecek gibi. Başlayalım bakalım...


a.nur: Hakkında diğer blog yazarlarından daha fazla şey biliyor oluşum ya da daha uzun süredir tanıyor oluşum mim kurallarına aykırı bir durum mudur, mızıkçılık mı sayılır bilmiyorum :) a.nur eğlenceli biri, ciddiye alınacak fikirleri olan biri, blogunu şöyle bir inceleyince anlaşılabidiği üzere duygusal biri. Zamanında durmadan edebiyatla ilgili bir şeyler karalarken yazdıklarıma cevap verip beni kendi kendime konuştuğumu sanmaktan kurtardığı için ayrıca minnettar olduğum biri :) Yazmaya ara verme kararından vazgeçmesini bekliyoruz..

Zeugma: Meslektaşım eğlenceli bir insan olmalı, hani birlikteyken muhakkak eğlendiğiniz insanlar var ya, onlardan biri. Şöyle bir düşününce öyle hayal ettim :) Öğrencileriyle arasının çok iyi olduğunu ve onu çok sevdiklerini hayal ediyorum, bilmem yanılıyor muyum :)

Beenmaya: Güleryüzlü bir insan olmalı. Hayattan sıkıldığınızda yanına koştuğunuz dostlar vardır ya hani, birkaç saatlik konuşma sonunda canınızı sıkanları büyük ölçüde unutursunuz, işte Beenmaya dostları için o insanlardan biri bence. Duyarlı bir insan olduğundan eminim, bloga şöyle bir göz atınca anlaşılabiliyor :)

Cartmantr: Kendisinin sık sık söylediğine göre tembel bir insan :D Ben demiyorum, o öyle diyor. Eğlenceli bir insan, bu da benim yazılarından çıkardığım bir sonuç. Blind Guardian seviyor (sayfasında linki var), sinemasever ve basketbol seviyor. Bunları bir araya getirince kendisinin sohbetinin eğlenceli olduğu sonucuna varıyorum :))

Serzeniş Meraklısı: SeMe kesinlikle eğlenceli bir kişilik olmalı. Arkadaş gruplarının sürekli gülüp espri yapan elemanı olur ya işte SeMe onlardan biri :) Aynı zamanda duygusal da bir insan. İki yönünü de yansıtıyor blogundan :)

Buraneros: Hayattan nasıl keyif alınacağını bilen insanlar var ya, tam olarak onlardan biri olarak hayal ediyorum kendisini. Şu yüzden böyle düşünüyorum diyemem, muhtemelen şu ana kadar okuduğum yazılarından genel olarak çıkardığım sonuçlardan biri bu. Kendisi hayattan nasıl keyif alacağını bildiği gibi çevresindekilere de bunu öğretiyor olmalı ya da bulaştırıyor diyelim :) (bu da çıkardığım genel bir sonuç) Dünyada olan bitene duyarlı olduğu da oldukça açık.

Ceset İzleri: Konuşmayı çok seviyor olmalı. Ama boş konuşan tiplerden değil. Her zaman anlatacak bir şeyleri olan insanlardan biri olarak hayal ediyorum Ces'i :) Ces de duyarlılığını blogundan görebildiğiniz insanlardan. Google Reader'dan okumuyorum, sayfanın sağında solundaki bütün linkleri görüyorum :P (Geçenlerde gugıl riidırdan okuyanlara inat sayfasında sık sık bir şeyleri yenilediğinden bahsetmişti :) )

Ukturk: Nasıl anlatayım ki onu, bütün kızlar ona hasta, yolda saç saça kavga eden iki kız gördüyseniz bilin ki az önce ordan Ukturk geçmiştir, kızlar Ukturk için kavga ediyordur :D Ukturk konuşmayı seven, komik ve eğlenceli biri olmalı, evet kesinlikle öyle biri :)

Melankolik deli: Adı üstünde değil mi işte :) Zaman zaman aşka inanmadığını iddia ediyor ama ben eminim benden daha çok inandığına. (Benim de aşk kavramıyla sorunlarım var, o yüzden bunu kötü algılama:) ) Neşeli biri ve konuşkan biri olduğunu hissediyorum.

Witchie of Stars: Hayır cadı değil :)) Sık sık aynı şeyleri düşündüğümüzü fark ediyorum, kendisiyle sohbet etmenin eğlenceli olduğunu hissediyorum, arkadaşları arasında sevilen biri olmalı. Kesinlikle eğlenceli biri.

Besimi: Bir metal grubunun konserine gidecekseniz yanınıza almanız gereken kişi :) (ıssız adaya düşerseniz yanınıza alacağınız 3 şey gibi oldu bu). Hayata karşı biraz umursamaz, duyarsızlık anlamında değil, belli konularda hassas yine ama genel olarak bir umursamazlık hissediyorum :) Belki sadece kendi hayatı için geçerlidir bu durum. Niye böyle hissettiğimden emin değilim, yanılıyor olabilirim :)

Prncfrn: Bu çocuk hem duygusal hem çok neşeli. İkisini bir arada nasıl becerebilir bilmiyorum ama öyle olduğunu hissediyorum. Dışarıdan görünen genelde neşeli tarafı olmalı.

Sera: Arkadaşlarımın çoğunu severim ama bana bir şeyler katabilen insanların yeri ayrıdır. Sera'nın arkadaşları çok şanslı, Sera'nın bloguna baktığımda insana bir şeyler katabilecek, dolu bir insan görüyorum. Dikkatimi en çok çeken özelliği o. Sera insanların konuşmaktan keyif aldığı kişilerden biri, öyle hissediyorum :)

GüllereVurgunum: Kontrolü ona verin, o dünyayı daha yaşanılası bir yer yapar :) Durumu kabullenmek yerine işleri yoluna koymaya çalışan insanlar vardır ya kendisi onlardan biri. Böyle anlatınca sıkıcı ve kontrol manyağı bir insan gibi geliyor olabilir ama aksine eğlenceli bir insan. Haa bir de waffle seviyor :D Hayatın tadını çoktan keşfetmiş yani :))

Üfürükten Prenses: O da çevresindekilere güzel şeyler katabilen dolu insanlardan.. Bir yandan düşünce özgürlüğü diye kendini yırtıp diğer yandan kimsenin düşüncesine saygı duymayan tipler var ya, Prenses'in en çok dikkatimi çeken yönü kesinlikle onlardan biri olmayışı. Kendi fikrini çok güzel ifade ediyor ve diğer taraftan her türlü fikre de saygıyla yaklaşıyor. Bu hayal ettiğim bir şey değil blogundan gözlemlenebilen bir şey :)

Bahsi geçenlerin hepsi kendilerini mimlenmiş saysınlar, dileyen neler hayal ettiğini bizimle paylaşsın, istemeyen paylaşmasın :)

Finduilas'a teşekkürler bu eğlenceli mim için...

27 kişi de demiş ki:

Ukturk dedi ki...

evet o benim:P:p Teşekkürler Sln beni tanımlamışın aynen:D, ben yazsam ancak bu kadar heheh:P

sLn dedi ki...

:))

Witchie of Stars dedi ki...

Ehe! Heycan yapıp blogger dolu evde yüksek sesle okudum valla yüzümde koca bi gülümseme ile. Çok teşekkür ederim efenim, en kısa zamanda yazacağım miminizi.

melankolikdeli dedi ki...

blogda çenem düşer benim, normal hayatta süt dökmüş kediyim (:

dipnot : aşk yok, hâlâ ısrar ediyorum (:

sLn dedi ki...

@ Witchie of stars

:)) Ben teşekkür ederim canım :)

sLn dedi ki...

@ melankolik deli

O kadarını bilemem, ben bloga bakıp tahmin yürütüyorum :p

Benden daha fazla inandığın kısmı da yazılarına bakarak yapılmış bir başka tahmin ;)

a.nur... dedi ki...

Finduilasa da söyledim aynı şeyi!
Yaaa bu mim çok güzelllllll:D
Ben yazmıyorum dedim ya çıkar ortaya şimdi:P(her şey beni yazmaya mı itiyor ne?)
Eğer bir gün bloguma geri dönersem oturup yazmayı ciddi ciddi düşünüyorum:P

Hakkımda söylediklerine gelince fikirlerim ve eğlenceli oluşum görecelidir tabii ama duygusal olduğum gerçektir evet:) (bu kötü bir şey olabiliyor tabii çoğu zaman) Diğer özellikler için de teşekkür ederim. Edebiyat konusunda bana bir şeyler kattığını da ekleyeyim:) Zevkine güvenip okudum birçok kitabı, hatta birçok filmi izledim:) Bu konuda da teşekkür etmeliyim:))

Bir daha söyleyeceğim "mim güzelmiş yaaa..."
:))

sLn dedi ki...

@ a.nur

Ben de bugün filmlerimden ayrılıp yazı yazmayı düşünmüyordum ama mimi o kadar sevdim ki yazmadan duramadım :))

Bence bu mimin tam sen yazmayı bırakınca ortaya çıkmış olması bir işaret 8-) Yazmalısın :))

(teşekkür ederim ayrıca ;) )

a.nur... dedi ki...

Kendime verdiğim bir sözü de tutsam ne güzel olurdu di mi ama?:D
Ama sabredeyim az 8-)

sLn dedi ki...

Peki öyle olsun bakalım :))

Besimi dedi ki...

valla ne diyim, söyliycek söz bırakmamışsın sLn :)) evet bi umursamazlık var ama ben onu pozitif karamsarlık olarak tanımlıyorum kendi içimde. yani, ilk başta çoğu şeyin karanlık yüzünü görüp olumlu düşünmeye devam edebiliyorum falan... sadece metal konserleri konusunda tek bir türle sınırlamışsın beni valla ağlayasım geldi.. yok yok şaka, her konsere gideriz, alabilirsiniz beni.. :))
tahlil çok iyi, bravöö diyorum direkman!

cesetizleri dedi ki...

geveze demiş bana tü sana tü :D

teşekkür ederim güzel oldu valla :) ayh bu mime bayıldım kimleri yazsam diye düşünüyorum. ovovov :)

Güllerevurgunum dedi ki...

sLn, biz önceki hayatımız da tanışıyoruz da ordan elde ettiğin bilgilerimi buraya yazdın bakim :)

Süper analizler:)

CaRtMaNtR dedi ki...

BG'nin linkinin sebeplerinden diğeri forum sahipleriylede aramın iyi olması. Geçmişte kendiminde benzer bir forumun kurucularından olmamdan dolayı grup fan siteleri ile aram hep iyi oldu :D

ayrıca evet tembelim :D

bu arada konu güzel bende yakın zamanda bir şeyler yazmaya çalışacağım :D

buraneros dedi ki...

Yani tespitler hoşuma gitti tabii ki:)))İki türlü bir hoşa gitme var bunun içinde...Birincisi buna klasik kelimeyi kullanarak başlim:))İnanmayacaksın ama bir kaç gün önce bir yazını okumak için bloguna geldiğimde aklımdan yakında bir mim gelebilir sln den diye geçirmiştim.İkincisi, hakkımda yazacak kadar değer veriliyor olmak ve elbette bu alemde en çok sevdiklerimden birinin farkındalığı tespitleri...:))Ve yine inanmayacaksın ama:) dün bu yazını okuduğumda gece boyu rüyalarıma bu mime ne yazsam, nasıl bir kurguyla yazsamlar karıştı:)) Teşekkür ederim,en kısa zamanda yazacağım sanırım:))

sLn dedi ki...

@ Besimi

Olumsuz bir şey olarak düşünmedim umursamazlığı :) Nerden bu fikre kapıldım bilmiyorum, belki tanıdığım umursamaz birini hatırlatıyorsundur ve o fikir beni yanıltıyordur:))

Ben sevmediğim birinin ya da sevmediğim tarzda müzik yapan birinin konserine gidince çekilmez biri oluyorum, o yüzden herkesi sevdiği müziğin yapıldığı yerlere götürmek gerek :D Ha tabi bir şeyler daha yazılabilirdi, haklısın :)

sLn dedi ki...

@ Cesetizleri

Hadi sen de yaz, bekliyoruz :))

sLn dedi ki...

@ Güllerevurgunum

Olabilir :)) Aslında o önceki hayattan hatırladığım daha çok şey vardı da abartmayayım dedim :P

sLn dedi ki...

@ Cartmantr

Benim geçmişteki fan sitesi deneyimlerim fan sitelerinden şu an kaçmama sebep oluyor, sende tam tersi varmış, ilginç :D

Bekliyoruz efendim yazınızı :))

sLn dedi ki...

@ Buraneros

:))

Mimi aldıktan sonra bir süre düşündüm ne yazsam diye, kimin nasıl olabileceğini hayal etmeye çalıştım yazılarından hareketle, hatta bazılarının bloglarını tekrar inceledim.. Sadece iki isim hakkında kafamda çok net şeyler varmış, onu fark ettim. Biri Buraneros biri Beenmaya :) Aslında yazdığım isimler hakkında yazacak daha çok şeyim vardı ama baktım çok uzun olmaya başladı, hepsini biraz biraz kısalttım :) Bu yönden de yazması biraz zor bu mimi, bazen insan nerede duracağını bilemiyor :))

Diğerleri gibi çok güzel olacağına emin olduğumuz yazıyı bekliyoruz :)

Sevgiler..

Zeugma dedi ki...

Süper tespit :))
Tam 12'den vurmuşsun Selinciğim..
Öyle ki öğrencilerim arasında Bayan Cem Yılmaz olduğumu söyleyenler oldu :D

sLn dedi ki...

ne güzel :))

beenmaya dedi ki...

bloguma bakan, yazılarımı okuyanlardan genellikle fazlasıyla duygusal kimi zaman depresifliğe kayan yazılar yazdığıma dair eleştiriler alırım ki gerçek hayatta da böyle olduğumu düşünenlerin sayısı eminim çok fazladır. ama burada yazdıklarım benim diğer yanım...

aslında oldukça eğlenceli, gülmeyi ve güldürmeyi seven biriyimdir. ve özellikle bu yanımın farkına varıp da dile getirdiğin için çok ama çok teşekkür ederim canım :)) tebessümlerim, gülümsemelerim kimi zaman kahkalarım sana yansımış demek ki...ve asıl zor olan yürekten iletişimi, bağı kurmuşuz seninle ne mutlu bana :)))

güzel sözlerin için çok teşekkürler ve sakın unutma canın sıkıldığında veya ne zaman istersen haber vermen yeter :)))))

bu güzel ve eğlenceli mimi elbette seve seve yazarım. ama her zaman olduğu gibi öncesinde yazmam gereken mimler olduğundan biraz zaman alıcak gibi gözüküyor umarım sakıncası yoktur...

sevgimle
kocaman öperim :)))

Sera dedi ki...

teşekkür ederim yazdıkların için ama çevrem o kadar çok insan kaynamıyor. uzaklarda oluyor hep bir şeyler paylaşabileceğim insanlar :)

sLn dedi ki...

@ beenmaya
:)) Hislerimde yanılmıyormuşum demek ki. Çok teşekkür ederim canım güzel yorumun için. Mimi de dilediğin zaman yazarsın :)

Sevgiler..

sLn dedi ki...

@ Sera

Nedense hep öyle olur zaten :-/ Ben de hep şikayet ederim en çok şey paylaştığım insanlarla uzakta kalmaktan..

Üfürükten Prenses dedi ki...

Sanıyorum bu mim benim pek aktif olmaıdğım ,sıkıntılı olduğum bir döneme denk gelmiş..
Çünkü yeni okudum ve çok mutlu oldum benim hakkımdaki düşüncelerine..
Ve diğer arkadaşları da okuyunca ne kadar iyi bir gözlemci olduğunu gördüm..

Çok keyifli bir mim,en kısa zamanda özenle yazacağım Selin..

Tekrar teşekkür ederim..

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?