6 Nisan 2009 Pazartesi

Noktalı mim

Gönderiliş sıralarını hatırlamadığım 3 tane mim vardı bekleyen, noktalıdan başlayayım dedim. Geçtiğimiz hafta sevgili Serkan Özçalık göndermişti bu mimi, teşekkür edelim kendisine ve elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım bakalım :)

1. Çocukken........... kaçırdım.

Çocukken bütün çocuklar gibi altıma kaçırmış olmalıyım ama kazara değil bilerek :D İğrenç bir çocuktum ben, görebileceğiniz en inatçı çocuktum, kırıp döken yaramaz bir çocuk değildim ama inat olsun diye yaptığım çok şey vardı. İleride bir gün çocuğum olduğunda benim anneme yaptıklarımı bana yapacak olması mümkün :)) Oğlak burcu olmamasına dikkat etmek gerek.

2. Çocukken.........yoksundum.

Çocukluğuma dair yoksunluğunu hissettiğim en temel şey sanırım iyi bir ilk0kul öğretmenidir. İlgi ve sevgi konusunda epey eksikliği vardı. Onun yüzünden gülümseyerek hatırlayabildiğim çok fazla anım yoktur ilkokul yıllarımdan... (Hatta hiç yoktur.)

Çocukken bir de diğer çocuklar gibi manyak hareketler yapma rahatlığından yoksundum. Hep biraz daha olgundum yaşıtlarımdan. O yüzden kendimi çoğunlukla içinde bulunduğum ortama ait hissedemezdim. Sanırım bu durumun eksikliğini hissetmiyorum ama. Çünkü onlardan bir iki sene önce yaşamıştım o dönemleri zaten. (Bu durumun sebebi bütün yakın arkadaşlarımın benden büyük olması olabilir.)

3. Çocukken.......yaralanmış olabilirim.

Sürekli aman atlamasın, aman düşmesin diye etrafımda dolaşan insanlarla büyüdüğüm için biraz korkak bir çocuk olarak yetiştim. O yüzden de fiziksel anlamda çok fazla yaralanmamışımdır. Ama çocukken duygusal anlamda yaralanmış olabilirim.

4. Çocukken......olmayı hayal ederdim.

Çocukken hep bir şeyler hayal ettim. Tiyatrocu olmayı hayal ederdim, arkeolog olmayı hayal ederdim, avukat olmayı hayal ederdim, Türkçe öğretmeni olmayı hayal ederdim. Tek hayal etmediğim şey Fransızca Öğretmeni olmaktı herhalde :))

5. Çocukken........isterdim.

Çocukken banyomuzu tamamen suyla doldurup orada yüzmeyi isterdim. Bahsettiğim şey küvet falan değil, banyonun penceresini ve kapısını sıkıca kapatıp içeriyi suyla doldurmayı ve orada o suyun içinde yüzmeyi isterdim. Sanırım manyaktım, evet. (işin tuhaf yanı "su" beni oldum olası korkutmuştur ama o zaman biraz daha cesurdum herhalde.)

6. Evimizde asla yeteri kadar....... olmadı.

Evimizde asla yeteri kadar sessizlik olmadı. Kalabalık bir aileyiz, gelenimiz gidenimiz hiç bitmezdi, bize yerleşik şekilde yaşayan akrabalarımız vardı. Asla sessiz ve sakin bir evimiz olmadı.

7. Çocukken daha fazla .......... ihtiyaç duyardım.

Çocukken daha fazla sessizliğe ve sakinliğe ihtiyaç duyardım. Yorulmuştum evin karmaşasından...

8. Bir daha asla ........ göremeyeceğim için üzgünüm.

Bir daha asla şu ankinden daha kaygısız günler göremeyeceğim için üzgünüm. İnsan büyüdükçe sıkıntılar artıyor ya, o hesap bizimki.

9. Yıllar boyunca........ merak ettim.

Yıllar boyunca televizyonun nasıl çalıştığını merak etmiştim :) 5-6 yaşlarındayken TRT'deki Müjdat Gezen'in televizyonun arkasında olduğunu sanıp oraya bakmışlığım var. Bir de yine TRT'deki balerinlerin küçük birer maket olduklarını ve televizyonumuzun içinde olduklarını düşünmüştüm bir ara. Eğer izleyebilmemiz için eve gönderiyorlarsa, gelmesini en çok isteyeceğim kişi Rıdvan Dilmen olurdu herhalde o dönem :)

Sonra daha farklı şeyler merak etmeye başladım. Hayat istediğim gibi olacak mı, her şey ne zaman düzelecek, bir gün sonra nerede olacağım, 10 yıl sonra nerede olacağım...

10. ....... kaybımdan dolayı hep kendimi suçladım.

Orda o noktalar kalsın, bunun cevabı da bana kalsın :)

2 kişi de demiş ki:

Serzeniş Meraklısı dedi ki...

şu sessizliğe bende çok ihtiyaç duyardımda, gürültü patırtı kesilmezdi bizde.. evde iki erkek çocuk.. :Pp biri oğlak, biri ikizler...
evlerden ırak :Pp ikizlere de dikkat :D:D:D

Sycorox dedi ki...

var ya ben hep görüyorum:),bende fıstıklı çok severim onu bulamıyorum:)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?