23 Nisan 2009 Perşembe

Ortaya Karışık XIV

*Henüz hiçbir sitede vizyon tarihi yazmasa bile Amerika'yla birlikte izleyeceğimizi umarak Angels&Demons için gün sayıyorum. Kötü olması sanırım umrumda bile değil :)) Robert Langdon'ım var, hem de Robert Langdon'ımı Tom Hanks canlandırıyor. E bir sLn daha ne ister:)


*Az önce muhteşem bir haber aldım. Dan Brown'ın Süleyman'ın Anahtarı ismiyle yayınlanacağını sandığımız yeni romanı Amerika'da 15 Eylül'de satışa sunuluyor! İsmi Süleyman'ın Anahtarı olmamış "The Lost Symbol" olmuş, olsun. Yeni kitabın da ana kahramanı tabi ki Robert Langdon. Bunu da aynı şekilde bitirelim. E bir sLn daha ne ister :)


*Bahsi geçen sLn kitabın ve filmin buralara geç gelmesi ihtimaline karşı Amerika'ya gitmek istiyor şu an. Hani kitapçıların önünde kuyruklar olur ya bazı kitapların satışa çıktığı gün, işte o kuyruklarda sabahlamak istiyorum ben!


*Kelebek Etkisi 4'ü çekmeye talibim! Orijinal Kelebek Etkisi'nden (ki kendisi en sevdiğim filmlerden biridir) kötü olacağından emin olabilirsiniz. Ama Kelebek Etkisi 2'den ve şu ara ortalıkta dolaşan 3. filmden (Butterfly Effect Revelation) iyi olur, kendime güveniyorum. Yok işte olmuyor, zorlamayın daha fazla. 2 kötüydü; 3, 2'den biraz daha iyi ama genel olarak kötü. Bir de ben şansımı deneyeyim he, olmaz mı? Bak birinci filmi çok seviyorum, bu sevgiyle ortaya güzel şeyler çıkarabilirim.


*Hani bir anda karar verip bir şeyler yapan insanlar var ya, ben onları kıskanıyorum. Ben aylarca düşünüyorum düşünüyorum, her türlü hazırlığım tam olsun istiyorum, hazır hissetmiyorsam erteliyorum. Sonra o insanlar bir şeyler yaparken ben onlara bakıyorum ve kendime kızıyorum. Hep bir şeyleri erteliyorum ve pişman oluyorum. Hani bir kez de ben son anda karar versem de bir şeyler yapsam... Ne yapılabilir, nasıl olur diye düşünüyorum, beynimde olasılıklar dönüp duruyor. Ne iğrenç bir dönemmiş bu Allahım!


*Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan.


*B vitamini alıyorum bir süredir. Sinirlilik, zihinsel ve fiziksel olarak çabuk yorulma, unutkanlık falan filan demiş endikasyonlarda. 12 tane almışım, hâlâ sinirliyim, hâlâ çabuk yoruluyorum, hâlâ unutmamam gereken şeyleri unutuyorum. Olsun, daha 38 tane var. Aslında ben bu hapları bu saydıklarımdan hiçbiri için almıyorum tabi. Ama madem bu işe de yarıyor e yarasın o zaman!


*Birkaç gündür durmadan House izlediğim için sürekli tıp terimleri duyuyorum, oldum olası kulağıma hoş gelmişlerdir. Küçük çocuk gibiyim, House izleyip onlara özeniyorum, CSI, Fringe, Without a Trace vs izleyip onlara özeniyorum. Ne olacak bu böyle?

8 kişi de demiş ki:

Parisienne dedi ki...

TOm Hanks Robert Langdon!a göre fazla yaşlı değilmi ya ? Ama yinede oynasın umarım güzel olur. Bi vitaminine gelince saydıkların bendede var demekki bendede B vitamini eksikliği varış. Bunu farkettim. E en snuncuya gelince bende öyleyim ya nolcak halimiz neyseki çok kalmıyorum etkilerinde =D

melankolikdeli dedi ki...

Angels & Demons'un yayın tarihi şurada 15 Mayıs olarak belirtilmiş ama sarkabilir sanırım.

Kelebek Etkisi'nde ise yüzde yüz haklısın. Bir seri bu kadar kötü olabilir. 1. filmin anısına kurtar bizi sLn ! :D

Tıp terimlerinden "taşikardi"nin hastasıyım (:

BlueSilence dedi ki...

Yapımcı şirketin sitesinde 15 Mayıs vardı valla.. :)

http://www.sonypictures.com/movies/angelsanddemons/international/

sLn dedi ki...

@ Parisienne

Kitabı ilk okuduğu günden beri Robert Langdon karakterine aşık bir insan olarak Tom Hanks'i o role yakıştırıyorum ben :) Genelde kitabı okuduktan sonra filmde aradığımızı bulamayız, hayal ettiğimiz gibi olmamasına kızarız falan ama Tom Hanks benim hayal ettiğim Robert'a en çok benzeyen insan, oyuncu seçimini ben yapsaydım ben de onu seçerdim sanırım :D

sLn dedi ki...

@ Melankolik deli

Bizim Türkçe sinema sitelerine baktım, baktıklarımın hiçbirinde tarih yoktu, hatta 15 mayısta gösterime girecek filmler arasında da gözükmüyor, sadece "yakında" diyor. O yüzden şüphelendim ben de :))

Kelebek Etkisi için onay bekliyorum, yap desinler hem senaryoyu yazarım, hem çekerim, oyuncu bulamazsam oynarım :p Her şey Kelebek Etkisi için :)

sLn dedi ki...

@ Blue Silence

Yaşasın o zaman :))

Heyecanla gün saymaya devam edeyim ben :)

CaRtMaNtR dedi ki...

Butterfly Effect 3 için dediğin her şeye yüzde bir milyon katılıyorum. Bende Green Street Hooligans 3'ü yönetmeye talibim ikinci filmdeki rezaletten beterini yapmam mümkün değil :D

sLn dedi ki...

Duysun yapımcılar o zaman sesimizi :P

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?