2 Nisan 2009 Perşembe

Sınıf arkadaşımız


Günlerden bir gün dışarıda gezmekten bunalan serçeler hadi biraz da içerilere bakalım demişler ve Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsündeki Yabancı Diller bölümünün 207 nolu sınıfına camdan dalmışlar.

Kendileri Edebiyat seven serçeler oldukları için onlarca ders yapılan sınıf arasından "Şiir İncelemesi" dersini seçmişler. Dersle ilgilenmek dışında her şeyi yapan öğrenciler de bu görüntüyü ölümsüzleştirmek istemişler tabi. Serçelerden biri ne yazık ki poz vermek istememiş, kaçmış, saklanmış, yüzünü kapatmış. O yüzden fotoğrafta tek bir serçe görüyormuşsunuz.

Öğrencilerin kaçmak için her türlü maymunluğu yaptığı bir hocanın dersine dahil olan bu sevimli serçeleri seçimlerinden dolayı tebrik ediyoruz tabi.

Geçen sene Roman İncelemesi sınavında kızlarla dolu bir sınıfa dev bir böceğin daldığını ve yarattığı kargaşayı hatırlayınca insan bu kez serçelerin gelmiş olmasına seviniyor. Siz gelin ara ara böyle...

O böcek de aynı sınıfa aynı pencereden girmişti, pencerenin bilmediğimiz bir özelliği mi var acaba.

7 kişi de demiş ki:

cesetizleri dedi ki...

hehe çok sevimli amaaaa :)

beenmaya dedi ki...

bir dahaki sefere hangi derse kimin gireceğini merak ettim ben şimdi :))

CaRtMaNtR dedi ki...

bu gün bizim komşu departmanın toplantısı odasınada iki güvercin girmişti saatlerce klimanın üstünde o departmanın yöneticisinin herkesi sırayla fırçalamasını izlemişti. Bu olayın üstüne bu yazıyı görmekte ilginç oldu benim için :D

Bilgicelli dedi ki...

Çok işe yaramışa benziyor.Benim de başımdan böyle bir olay geçti.Bizim sınıfımıza kumru girdi ve iki gün kaldı ama ölmeden kurtardık:)

wilhelmina dedi ki...

Bizim sınıfa da girmişti... Biz bir ağızdan bağrınca korkup kaçtı (:

e.d dedi ki...

işte öyle güzel bir ders...nasıl kaçırılır :)sorsaydınız keşke gitmeden belki o duymayı başarmıştır...

sLn dedi ki...

@ e.d

duyamadı maalesef, simone onu görünce dersi kesti, yüzünde bir gülümsemeyle koştu bakmak için :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?