1 Mayıs 2009 Cuma

Mayıs..


Çok neşeli bir mayıs yazısı planlamıştım ama o kadar neşeli hissetmiyorum kendimi şu an. Son güne kadar ders çalışmayan ve sınav saati karnı ağrımaya başlayan çocuklar var ya, işte tam olarak onlar gibiyim. Sınav heyecanı değil ama benimki. "Suçluluk duygusu".

Yıllardır İngilizceyle uğraşıyorum nasılsa diyerek pek sallamadım galiba sınavı. Gerçi ben YDS'yi de çok sallamamıştım zamanında. Allah sonumu hayır etsin :)

AÖF sonuçları beklediğimden iyi geldi, geçebilecek kadar not alırsam yeniden mucizelere inanmaya başlayacağımın sözünü vermiştim bir yazımda. "Başladın mı?" diye sorarsanız alacağınız cevap "hiç bırakmamıştım ki" olacaktır, yine de sorabilirsiniz tabi :)

Mayıs ayı yoğun bir ay olacak. Şiir sunumu, çeviri sunumu, AÖF finalleri, KPDS, okulun bahar şenlikleri, bol bol yemek :D, ünifeb'in bahar şenliği vs vs... Yine de tuhaf şekilde umutluyum mayıstan. Yeni yılları umutla beklemeyen bir insan yeni aylara karşı nasıl umut besler bilmiyorum, mantıklı bir açıklamam yok. Ama güzel bir mayıs ayı beni bekliyor sanki :) İyi şeyler ummayı deneyelim bir de..

Bir de çok sevdiğim bir şarkı var mayıs ayı üstüne. Pozitifliğimde muhakkak onun da etkisi vardır :) Günlerdir dinleyip duruyorum..

Ne diyor biliyor musunuz?

Ve dur dedim aklıma, dur!
Düşünmeden beş dakika bekle!
Bak aylardan mayıs,
Aşık olmalı, uçurtma yapmalıyız.
Aylardan mayıs,
Düşünmeden yaşamalıyız.

Gerisi için tıklayalım buraya.


4 kişi de demiş ki:

CaRtMaNtR dedi ki...

şimdi galatasarayın adının olduğu yerde umut wardır desem bir fenerbahçelinin blogunda ayıp olacak :D

şaka bir yana kpds kolay bi sınav bana kalırsa. hoş alınması gereken puan nedir bilemediğimden net bir şeyde demek istemiyorum.

ayrıca sınav zamanı olan o karın ağrısının o adrenalin tadı başka oluyor :D

monochromatic dedi ki...

Mayıs ayının , pozitiflik yüklediği konusunda hemfikirim.)ama yoğun çalışma moduna girmem gerektiğini de biliyorum,unutuyorum..Bu ay tek,haziranda iki koca sınav..yani, önümde halihazırda çalışılması gereken 3 sınav..Hatırlatma oldu bu yazı.)eyv.

şirinem dedi ki...

Evet arkadaşım!gülmek varken surat asmak niye,güldürmek varken ağlatmak niye,güzel sözler söylemek varken,kalpleri kırmak niye?hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hıc bır sey kırılan kalplere değmez.sevgilerimle :))

Güllerevurgunum dedi ki...

1 Mayıs'ın tatil olması nedeniyle artık mayıs aylarını biraz daha fazla seviyorum.

Eski den finallerin ayı idi artık tatille başlayan bir ay...heyyytt :)

Sana da bu yoğun programda güzel bir mayıs diliyorum :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?