19 Mayıs 2009 Salı

Yaşlandım deyince de inanmıyorsunuz...

1,5 senedir sahip olduğum ama sadece 3 ayda bir kapanmasın diye kontör yüklediğim ve 10-15 gün kullanıp kalan 2,5 ayda kapalı tuttuğum bir hattım var. (6 ayda iptal olduğunu ben de biliyorum. Ama hattımın aramalara kapalı oluşundan hoşlanmıyorum. Aramalara açık olduğu süre içinde kapalı tutmak da benim tercihim :p ) Birkaç aydır onu kullanıyorum, çünkü sevgili okul arkadaşlarımın ordan ulaşması daha kolay oluyor. Ayrıca e.d. turkcell kullanmıyoruz diye bize kızıyordu, ben de onun korkusundan kullanmaya başladım :p

Neyse işte, ben dün bu hatta kontör almaya gittim. En son kontör aldığımda kontör kartı verdikleri için yine öyle olacak sanıyorum. İçeride yaşanan diyalog şu:

-Merhaba, kontör alacaktım ben.
-Tabi, telefon numaranızı alabilir miyim?
-(yüzümde tuhaf bir ifadeyle) Numaramı bilmiyorum ama.

4-5 sene öncesine kadar bütün arkadaşlarının cep telefonu numaralarını ezbere bilen ben kendi numaramı bilmiyorum. Hem de kontör yükleteceği telefonun numarasını bilmeyen yaşlı teyzeler gibi "aaa numaramı bilmiyorum beeeen" diyorum :-/

Geçen gün mesajlarımın iletilmediğini sandığım için diğer hattıma boş mesaj göndermiştim, o mesaja baktım da numarayı söyledim.

Kendime attığım o boş mesajın anında iletilmesinden de benim mesajlarımın aslında gittiği ama karşımdakilerin beni tınlamadığı sonucuna vardım, kalbim kırık.. (:p)

En son kontör yüklediğimde kontör kartı vermiştin turkcell bana, numaramı isteyeceğinizi söyleseydiniz ezberlerdim ya da girmeden kontrol ederdim.

Ayrıca bir musibet bin nasihatten iyiymiş ya, ben dün numaramı da ezberledim :) Aferin bana!

Bu olaydan çıkaracağımız sonuçlar ve dersler:
Ben yaşlandım, hem de kendi numaramı bile ezberleyemeyecek kadar yaşlandım!

Kendi numaramızı ezberleyelim, karşıdaki bizi muhtemelen tınlamaz ama biz kendimizi kötü hissediyoruz böyle olunca.

Atılan mesajlara hemen cevap verelim, karşımızdakilerin kalbini kırmayalım. Kendine attığın mesaj anında iletilince nasıl üzülüyor insan biliyor musun hı?!

10 kişi de demiş ki:

diamandi dedi ki...

:)) mesaj tınlama mevzuuna kalben katılmakla beraber gülücüklerimi iletiyorum :))) ve geldim yorumlarımla diyorum :)

sLn dedi ki...

hoşgeldin :))

melankolikdeli dedi ki...

şirket için kullandığım hattı ben özel olarak seçmediğim için, numaramı sorduklarında bir an afallıyorum (: seninki gibi çok kullanılmayan bir hat için de bu durum geçerli oluyor tabii. yaşlıyım deyip de benim gibi yaşlıları sinir etme :P

sLn dedi ki...

ama, ama ben :(( kendimi yaşlı hissediyorum ne yapayım yaaa :((


:)

CaRtMaNtR dedi ki...

bir kontör nelere kadirmiş ama film gibi valla :D

sLn dedi ki...

konudan konuya atlayıp alakasız şeyleri birbirine bağlamaktaki kabiliyetim de takdire şayan bence :P

Canan dedi ki...

keşke bir dakika arkadaşın/kardeşimin hattı bir bakayım deseydin.. en azından abi karşısında durumu toparlardın :D

sLn dedi ki...

yapamadım :((

yaa o beni çoktan unutmuştur ama ben 1,5 senede ezberleyemediğim bir telefon numaram olmasını nasıl unutacağım onu bilmiyorum :P hem de aklımda kalsın diye çok sevdiğim rakamlardan oluşan bir numara seçmiştim :D Bir de sevmediğim rakamlar olsaymış ne olurmuş bilmiyorum :D

efsa dedi ki...

:)) benimde öyle bir hattım var 10 seneyi geçti sanırım :) hala 500 e yakın konturum var, bu 3 ayda bir yuklemeler yuzunden harcamadıgım :)

sLn dedi ki...

@ efsa

aslında bir bakıma da iyi oluyor, gecenin bir yarısı kontörsüz kalınca turkcell'de kontör olduğu aklıma geliyor, mutlu oluyorum :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?