1 Temmuz 2009 Çarşamba

Otobüs insanları -2-

Aslında yazının başlığı "otobüs teyzeleri" olacaktı ama bir önceki yazının devamı olmasını istedim :)

Kalabalık bir otobüste "ay ay ay ayyy" diye bir ses duyduğunuzda anlayın ki teyzelerden biri geliyor. Binecekler tabi efendim otobüse, toplu taşıma aracı babamızın malı değil, her isteyen kullanabilir. Bizim kendilerinden bahsetme sebebimiz başka..

Herhangi bir toplu taşıma aracına binen kadın kişileri bir anda paranoyaklaşıp etraflarındaki herkesi incelemeye başlayabilirler, normaldir. Haa herkesten şüphelenmek tabi ki yanlış olabilir ama kimin sapık olduğunu kimin olmadığını yüzüne bakarak anlayamazsınız ki anacım.

İşte otobüste bulunması muhtemel sapıklardan korunmak için hemcinslerim sağı solu incelemeye başlayabilirler bir anda.

Yaşı biraz daha ileri olanlarsa otobüse biner binmez bir örgütlenme çabasına girerler. "Ahh yavrum gelin böyle, kadından kadına zarar gelmez, şöyle hep bir arada duralım, kimin ne niyeti var bilmiyorsun ki bu zamanda" içerikli konuşmalar yaparak otobüsteki kadın milletini etraflarına toplarlar. Bir ölçüye kadar mantıklı bir hareket sayılabilir.

Ancaaaaaaaaaaaak bahsi geçen otobüs teyzesi "arkayı sağlama almak" için bütün poposunu size yapıştırabilir. Sizin nerenize denk geldiği aranızdaki boy farkına göre değişir, en fenası belinize oturmuş kocaman bir teyze poposudur.

Sapıklardan kendimizi koruduk, aman ne güzel. E ben sırtıma yapışmış bir popoyla da yolculuk etmek istemiyorum ama!

Bir de "nasılsa hepimiz bayanız" cümlesini kurdularsa işte o noktada korkmaya başlamalısınız! Zira hemen ardından birbirine yapışmış 3 veya 4 popo şeklinde bir yolculuk başlayacaktır..

Sapık dediğiniz illa erkek mi olmalıdır? Belki bana baktığınızda gördüğünüz o cici kız değilim ben?! (Cici kız, hı hı evet.) Belki kendini koruman gereken o sapık benim! Önemli olan herhangi bir erkeğin hiçbir şekilde değmemesi midir? Ya poponuzu yasladığınız kız asıl sapıksa ve ona arayıp da bulamadığı fırsatı vermekteyseniz? Ya da sen erkek sapıklardan korunmak amacıyla kadınları etrafına toplayan ve bu durumdan zevk alan gerçek sapıksan?

E ben nereden bileceğim bunların cevaplarını?

"Arkamdaki adam acaba sapık mı, neden geldi burada duruyor" gibi şeyler düşünmek yerine orada size herhangi bir şekilde değmeyen bir kadın görmek daha rahatlatıcıdır şüphesiz. Ama arkaya bakıp "ohh arkamda kız var" diye aklından geçirerek bütün arka bölümünüzle yapışmayın o insanlara be teyzelerim. Yapmayın etmeyin. Belimin üzerinde benim iki katım kadar ağırlığı olan bir teyze otururken yolculuk etmekten nefret ediyorum. Bir gün "kadın kadına" muhabbeti yapan birine "ben sapığım, birazdan oranızı buranızı çimdiklemeye başlayacağım" diyeceğim o olacak. Kızdırmayın, yaparım!

(Bu otobüs konusu bitmeeeeeeeeez)

9 kişi de demiş ki:

melankolikdeli dedi ki...

otobüstekileri de geçtim genelde "teyzeler" çok tehlikelidir :D gelininden şikayet edeninden tut, komşusunun evinde olup biteni anlatanına kadar. yolculuk boyunca bırakmazlar yakanı :D

allah bu gibi "teyzeler"den korusun bizi... amin :D

(otobüs konusundan daha çok yazı çıkar :p)

sLn dedi ki...

Telefon numaramı alıp beni oğluyla tanıştırmayı planlayan bir teyze tanımıştım zamanında bir otobüste :p Bak hatta yazmıştım bile: http://slnnn.blogspot.com/2008/08/gnlerden-bir-gn-2.html

:))

Gaia dedi ki...

Ahahah güzel olmuş (: ben nefret ediyorum üstüme binen koca popolu teyzelerden off. Bunalırım fena. Elimden ne gelirse yaaprım. En sonuncusunda yanımdaki yer boşlaınca oraya geçmiş üstünede ohh be teyze senden kurtuldum dercesine büyük bi ohh çekmiştim eminim herkes anlamıştır neden geçtiğmi oraya :P

sLn dedi ki...

haha :))

Ben genelde öyle anlarda çığlık atarak otobüsten kaçmak istiyorum ama sıkıştığım yerden çıkamıyorum :p

Canan dedi ki...

onların daha fenası da vardır.. yanına oturan şişman teyzeler!
tek koltuğa sığamadıkları için bir bacakları üstünüzde gelirsiniz eve kadar.. hele ki yaz sıcağında felaket olur.. yanlarında kız var diye toparlanma zahmetinde de bulunmazlar genelde olan sizin sırılsıklam bacağınıza olur.. tombik teyzeyle yekvücut! kabusların en büyüğü!

white black cat dedi ki...

otobüsler her zmaan ilham verir bana :D malzeme çok naparsın.. en fazla evine götürmeye çalışan bi teyze olmuştu mazallah :D

CaRtMaNtR dedi ki...

Allah özellikle otobüslerde insanları teyzelerden korusun. :D

Ama bayanlar sanmayın bu teyzeler sadece hayatı size zindan ediyor. Biz erkeklere potansiyel kasımpaşa canavarı muamelesi yapmalarını geçtim. Tam yorgun argın koltuğa oturmuşken gelip evladım bir yer ver diyerek yeniden ayakta işkence çekmene neden olabilir.

Otobüs mevzusunda roman çıkar roman :D

e.d dedi ki...

çok güldüm selin ya :)hayal gücü de devreye girince inanılmaz kareler çıkktı ortaya...

Vladimir dedi ki...

O "ay ay ay"cı teyzeler sapığın teki sessiz, yaşı küçük bir kıza musallat olunca da gıkları çıkmadan izlerler öyle karşıdan.

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?