27 Temmuz 2009 Pazartesi

Otobüs insanları -3-

Otobüste düşmeden ayakta durabilmek yetenek işidir.
Hareket halindeki otobüste herhangi bir yere tutunmadan otobüsün arka kısmına kadar yürümeyi başaran insanlar vardır, onlar bu işin üstadlarıdır kanımca.

Onların ardından ayakta dururken kitap okuyabilenler ve uyuyabilenler gelir.

Ayakta dururken nasıl uyunur hiç denk gelmediyseniz anlatayım. Yukarıdaki demirden tek elinizle tutunursunuz, dirsek kısmından hafifçe kırarsınız kolunuzu. Başınızı o kısma yaslarsınız ve uyursunuz. Tabi boyunuz da uygun olmalı bunun için.

Ben böyle uyumadım hiç, sadece gördüklerimi anlatıyorum. Ben otururken bile uyuyamıyorum ayakta nasıl uyuyayım?

Otobüste ayakta duran insan Umut Sarıkaya karikatürlerinde poşet taşıyarak kas yapacağını sanan insan gibi şeyler düşünür zaman zaman. Otobüs demirine asılmakla vücudunun müthiş bir esneklik kazanacağını, kol kası yapacağını falan hayal eder. Henüz otobüs demirine tutunarak vücut geliştirmiş bir insanla tanışmadım. Varsa tanıdık bir zahmet benimle de tanıştırın..

Ne demiştik, otobüste ayakta durmak yetenek işidir. Karizmanızın çizileceği bir durum varsa otobüsten uzak durmalısınız. Çünkü insanın başına ne geleceği belli olmaz :p

Günlerden bir gün otobüsteyiz arkadaşımla. Arka arkaya dizilmiş tekli koltuklara oturmuşuz, ben öndekindeyim. Rahat konuşabilelim diye hafif yan oturuyorum. Biz böyle otururken iki üniversite öğrencisi bindi otobüse. (Biz lisedeyiz o vakitler.)

Hani ilişkilerinin henüz başında olan bir çifti 50 metreden tanımanızı sağlayacak durumlar vardır, ellerini kollarını nereye koyacaklarını bilmezler, durmadan gülerler vs. Bunlar tam olarak o durumda. Ya çok taze bir çiftler ya da oldu olacak gibiler :) (Bütün insanlar aynı duruma düşseler de başkalarıyla dalga geçmeyi asla ihmal etmezler :p )

Geldiler bizim yanımızda durdular. Kız olan arkadaşımın koltuğunun başındaki demire tutunmuş, erkek olan benim koltuğumdakine. Biz bir yandan sohbet ediyoruz, bir yandan onların heyecanlı hallerine gülüyoruz, yolculuk böyle devam ediyor.

Otobüsümüz bir dönüşe epey hızlı girdi, bizim kız kişisi iki eliyle tutunduğu için sorun yaşamadı. Erkek kişisi tek eliyle tutunuyordu, otobüs hızla dönünce bizimki de bir döndüüüüü...

ve gelip kucağıma oturdu.

Yeni erkek arkadaşını bir kızın kucağında otururken gören kızın yaşadığı mı, durup dururken kucağına tanımadığı bir adam düşen sLn'in yaşadığı mı yoksa yeni kız arkadaşının yanında tanımadığı bir kızın kucağına düşen çocuğun yaşadığı mı daha büyük şok oldu siz karar verin :)

Kız içinde bulunduğumuz duruma epey güldü, o güldükçe çocuk kızardı. İlişkilerinin başlangıcında bir çift için sevimsiz bir an oldu.

Diyeceğim odur ki hareket halindeki otobüste ayakta durmak zordur, hele İstanbul trafiği ve yollarını düşünürseniz daha da zordur. Karizmanız sarsılacaksa otobüse binmeyin derken kastettiğim durum buydu :) Yürüyün, olmadı yanınızdakini kandırın işim var ben sonra gelirim diye ve sonraki otobüse binin :p
Ne olur ne olmaz..

7 kişi de demiş ki:

Gaia dedi ki...

hahah galiba üstad oluyorum bu durumda kanımca, ama bilemem tabii herkes birgün otobüsde bir kazaya maruz kalır bu kaçınılmazdır. :)) bende ders çalışırım ayaktada olsam sınav günleri napalım :P kitabımı okumak için heycan duyuyorsam kitapta okurum. :) ama evet fena rezil olduğum zamanlarda oldu :))

StummScream dedi ki...

Sevgilimin yanında karizma mevzusu olmaz kanımca =D yani o anı ben yaşasam bende halim'e gülerdim nasıl olsa beni seven böyle sevmiş umrumdamı =)

Not: Bekara karı boşamak kolay

sLn dedi ki...

@ Gaia

Durmadan sallanan otobüste hiçbir yere tutunmadan yürüyebilen insanlara gerçekten saygı duyuyorum ben :) Belki yürümesi kolaydır ama cesaret edemem :P

Güzel bir şey valla, bravo :))

sLn dedi ki...

@ StummScream

Birkaç aylık ya da yıllık bir ilişkide öyle bir durum olabilir ama bizim görüntüden anladığımız şey bu ilişkinin başlangıç aşamasında olduğu ya da başlangıç aşaması için çocuğun kızı kandırmaya çalıştığıydı :P İlk birkaç hafta kızın yanında başka bir kızın kucağına düşmemek ilişkinin devam edebilmesi için faydalı olur bence :D Biraz zaman geçtikten sonra oturup birlikte gülersiniz tabi :))

melankolikdeli dedi ki...

daha bugün otobüste ayakta kitap okudum :P

bunun bir üst düzeyi ise vapurda tutunmadan yürüyebilmektir ki onu da yaparım ( :karizmatiksmayli: ) :P

sLn dedi ki...

Bence otobüs daha zor :P Ben vapurda yürüyebiliyorum ama otobüste yürümeye cesaret edemiyorum :P

Azura dedi ki...

Külüstür otobüslerden korkulur asıl. Aynı zamanda onu kullanan şöförlerinden. İnsan neye uğradığına şaşırıyor bazen. Organları alt üst oluyor falan. İğrenç bişeydir. Ama ben çok çok yorgunsam ve ayakta kaldıysam başka çarem yoktur ve ayakta uyurum. Süper olur o uyku. Yaşlanıyor muyum ne?

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?