16 Eylül 2009 Çarşamba

İyi ki doğmuş!!


Güzel bir ramazan akşamı, iftar dönüşü, bir yandan son otobüse yetişmek için deli gibi koştururken bir yandan hayatımı sorguluyordum. Günlerce her şeye sinirlenmiş, hatta her şeyden nefret etmiş olan ben yüzümde bir gülümsemeyle etrafa bakınıyorsam bunun gerçekten önemli bir sebebi olmalıydı di mi?

Aslında önemli bir değil önemli iki sebep vardı o gece.
İki güzel insan.
Çok sevilen iki arkadaşla geçirilmiş güzel saatler...

Bazı anlar vardır hani, birilerini ne kadar çok sevdiğinizi size hissettiren anlar. İşte sanırım onların arasına girdi o günün her anı.

İki güzel insan dedim ya, işte bugün bir tanesinin doğum günü ve benim ona geçen seneden kalma bir kutlama borcum var :) Şehrin her tarafına "doğum günün kutlu olsun bebek" yazmam gerek aslında ama göremez ki :(

Heeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyy!!

Elifimin doğum günü bugün!

En az benim kadar gıcık olan insanın doğum günü :)
Ağladık, zırladık, güldük, tepindik, koştuk, durduk, gittik, gidemedik, üzüldük, sevdik, sevmedik, kalbimiz kırıldı, kalp kırdık, aşık olduk, aptallaştık... Her bir haltı yaptık ve kocaman 5 seneyi bitirdik.

Kayıt günü çaktırmadan birbirimizin bölümünü görmeye çalışırken gelecek yılları yanyana geçireceğimizi bilemezdik elbette ama iyi ki o kadar meraklıymışız! Gerçi başıma gelecekleri bilsem okulun ilk günü listede onun ismini arar mıydım bilmiyorum tabi :p

İleride boy boy ve hepsi birbirinden yaramaz toplam 10-15 tane çocuğumuz ve biz bir araya geldiğimizde, Eda teyzeleri sinirden saçını başını yolarken biz "ne günlerdi be" sohbeti yapacağız, güleceğiz yaşadıklarımıza, insanlara... Hatta çocuklara da anlatabiliriz.

"Bir varmışşş, bir yokmuş, deli deliyi çekermiş ya, nerede deli varsa gelmiş sizin annelerinizi bulmuş..."

Ama iyi ki deli deliyi çekermiş. Yoksa biz nasıl bir araya gelirmişiz?

Geçmişte olan biten, bugün hâlâ olmaya devam eden onca şeye rağmen birlikte olmak mıdır dostluk bilmem. Ama bir akşam vakti yüzümüzde gülümsemeyle ve içimizdeki o buruklukla ayrılıyorsak birbirimizden bunun adı dostluk olmalı onu biliyorum... (ikinizi de seviyorum...)

Hayat bize ne getirecek bilmiyorum ama hepimizin başına artık güzel şeyler gelmeye başlayacağından eminim. (kim bilir, belki güzel şeyler oluyordur da henüz güzel olduklarını algılayamıyoruzdur..)

Olacak bir gün bebek, her şey hayal ettiğimizden bile güzel olacak!

Bir deniz kenarında, bir pizza hut'ta :) , bir cafede, bir Ortaköy akşamında, bir İstiklal gecesinde, orada burada şurada, neyin hayalini kurmuşsak, neyin olma ihtimali içimizi ısıtmışsa o bir gün olacak, inanmak istiyorum!

Bizim şimdi başkalarında geleceğimizi görmemiz gibi birileri bir gün bizlere bakıp "ileride biz de böyle olalım" diyecek, inancım sağlam ;)

Bir kısmı Cihangir'de, bir kısmı Moda'da kedileriyle yaşayan yaşlı ve yalnız kız kuruları :D

Şakaaaaaaaaaaaaa :))))

İstediğimiz yerlerde, istediğimiz insanlarla, istediğimiz şekilde...

Sinirlendiğimde beni tutacak biri lazım olacak hayatım boyunca, bu işi sen güzel yaparsın, ben tek başımayken çenemi tutamam. Lazımsın bana :))

Hey! Bir aradayız işte yine, olan onlarca şeye rağmen, insanlara rağmen... Umrumuzda değil kimse, insanları kendi çöplüğüne bıraktık, biz kendi minik dünyamızda olması gerektiğine inandığımız şekilde yaşayıp gidiyoruz bundan sonra.. Bak yavaş yavaş hayat güzel tarafını göstermeye başlıyor hem ;)

Gelecekte olması muhtemel çocuklarımın Elif teyzesi, düğününde kız kardeş kontenjanıyla damat tarafından hediyeler alacağım güzel insan, aramızda kilometreler olsa bile ne zaman ihtiyacım olsa yanıbaşımda olduğunu bildiğim dost, ailemin onu çok sevmesinden faydalanarak beni evden attırıp yerime geçmeyi düşünen hain kişilik...

Doğum günün kutlu olsun!
Mutlu ol!

Geriye dönüp baktığımızda "iyi ki" diyeceğimiz onlarca gün olsun hayatımızda..

İyi ki varsın...

Sana doğum gününü hatırlat, ben unuturum demiştim, hatırlatmadın ya alacağın olsun :p

3 kişi de demiş ki:

Beyaz Çiklet dedi ki...

Bence bu en güzel hediye olmuş.Dostluk işte;)

eLif1907 dedi ki...

Dostluk ya da daha da ötesi. Şu an öyle bir durumdayım ki tarif etmem imkansız. Kocaman kız, burnunu çeke çeke ağladı işte :) Gerçekten mükemmel bir hediye oldu. Varlığının benim için ne kadar öenmli oldugunu biliyorsun 'sln' kişisi.. Sen de iyi ki varsın, seni çoookkk seviyorum :)

beenmaya dedi ki...

iyi ki doğmuş o halde iyi ki :))) dostluğunuz hep daim olsun...

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?