29 Kasım 2009 Pazar

Bir tv işkencesi

Önemli kanallarımızdan birinin haber bülteni açık tv'de. Yan odadan bölük pörçük kelimeler duyuyorum sadece. "Fenerbahçe" diyor, "kaza" diyor, iki kelime kendimi tv karşısında bulmama yetiyor.

Hastane önünden canlı bağlantıdalar, muhabir hiçbir şey söylemiyor, birazdan tekrar bağlanacaklarını söyleyip sıradaki haberle devam ediyorlar. Ne olduğunu iyice anlayabilmek için bekliyorum. Sıra tekrar bizim habere geliyor. Öğrendiğim tek şey Colin Kazım'ın kaza geçirdiği...

Ardından Colin Kazım'ın arabasının fiyatını öğreniyorum. Sağında solunda C.K.R. harflerinin olduğunu öğreniyorum. Arabada Kazım'ın şapkasının olduğunu öğreniyorum. Bir kez daha C.K.R. harflerinin sağda solda yazdığını öğreniyorum. Otomobil İngiltere'den getirildiği için direksiyonun sağda olduğunu öğreniyorum. En büyük hasarın da sağ tarafta olduğunu öğreniyorum...

Arabanın ne tarafında ne hasarlar olduğunu, arabanın çok pahalı bir araba olduğunu (bir kez daha..), C.K.R. harflerinin Kazım'ın isminin baş harfleri olduğunu ve arabanın her tarafında yazdığını (yine.) öğrenmeye devam ediyorum.

Sonra olayı gören insanların dehşetle "araba şöyle takla attı, böyle sürüklendi" diye anlatmalarını dinliyorum. 15. kez arabanın çok pahalı bir araba olduğunu duyuyorum. Kazım'ın kazadan sonra, Fatih Terim'in kopan parmağını diken doktorun çalıştığı hastaneye götürüldüğünü öğreniyorum. Arada birkaç dakika Fatih Terim'in eski görüntülerini izliyorum. (O hastanenin seçilmiş olma sebebi Fatih Terim'in kopan parmağını diken doktorun orada çalışması efendim, farklı sebep aramayın (!) )

En son haber spikeri yüzünde korkunç bir ifadeyle duraklaya duraklaya "Colin Kazım idmana giderken arabası takla attı" diyor. O an televizyonu açsam o arabadan sağ çıkamadığını düşünmemem imkansız.

Uzun bir işkencenin sonunda tekrar hastaneye bağlanıyoruz, durumunun iyi olduğunu öğreniyoruz, rahatlıyoruz.

Sonra da kızıyorum kendime televizyon izlediğim için.

Bütün programların suyu çıktı tamam ama en azından haber bültenleri biraz daha ciddi, biraz daha normal olsa...

"Az sonraaaaaaa"lara başlamalarından korkuyorum.

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?