6 Aralık 2009 Pazar

Küçük insanlar, kocaman yalanlar..

Tanıdığım bir grup insan var ve onların beni sevmediğini bilmek beni mutlu ediyor. Kendilerine ve sevdikleri insanlara baktığımda fark ediyorum ki bir gün beni sevdiklerini hissedersem kendimden nefret etmem gerekebilir.

Her zaman doğru olmasa bile insan çoğunlukla kendisi gibi olanı tutuyor yanında..

Bir gün hiç tanımadığım bir adam iltifat etmeye çalışırken "o da sizin gibi herhalde, insan kendisine benzeyenlerle arkadaşlık eder ya" demişti.. Bahsi geçen insan hareketlerinden nefret ettiğim ama bir yandan da kendini acındırma çalışmalarına karşı koyamadığım için yanımdan uzaklaştıramadığım biriydi.. Onu bilenlerin benim hakkımda neler düşünebileceğini hayal ettim bir an. İnsanların ne düşündüğü hep önemlidir ya benim için...

Onu hayatımdan atmaya kararlıydım da elimi çabuk tutmamanın bana her yönden sıkıntı ve zarar verdiğini o an bir kez daha anlamıştım sanırım...

Sonra gönderdim. İyi de ettim :)

Aradan zaman geçti, baktım onun gibiler bitmiyor..

Yenileri çıkıyor her saniye bir yerlerden..

Tuhaftır, insan birileri kendisini sevmediği için de mutlu olabilirmiş bazen. Arkadaşlarımla aramı bozmaya çalışmaları hoşuma gidiyor. Demek ki birileriyle olan arkadaşlığım başka birilerini rahatsız ediyor. Karakter yoksunları bir araya gelip birbirlerini dolduruyorlar bize karşı. Korkuyorlar.. Yaptıklarının ortaya çıkmasından deli gibi korkuyorlar.. Girdikleri batağa başkalarını da çekmek için çabalıyorlar durmadan.

Bense eğleniyorum.

Bizim yanımıza gelmeye çalışıp başarılı olamadıkları için birbirlerine tutunan, birbirlerinin yalanlarına günden güne batıp iyice derinlere gömülen hallerine bakıyorum, üzülemiyorum bile.

Şu ana kadar girdiğim her ortamda birileriyle olan arkadaşlığımı bozmaya çalışan başka birileri oldu hep. Demek ki güzel arkadaşlıklarım olmuş, gözü kalmış birilerinin..

Küçük oyunları, koca yalanlarıyla ne kadar zavallı göründüklerini izliyorum.. İyi ki beni sevmiyorlar diyorum. Onlar beni sevse kendimden şüphe ederim..

1 kişi de demiş ki:

MOMOL dedi ki...

bu karakterdeki insanların zaten birini sevebileceğini düşünmüyorum...
bunlar ucuz amaçlarını gerçekleştirebilmek için yüzüne her türlü maskeyi geçirmeye hazır zayıf insanlar olmaktan öteye asla geçemiyorlar...

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?