5 Şubat 2010 Cuma

Şubat işkencesi

Yılın en gıcık olduğum zamanlarından biri daha geldi sonunda!

Yılbaşı gecesinin kutlanmayı gerektirecek bir özelliği yok gözümde, yılın o zamanına aslında sinir olmam pek ama "yılbaşı gecesi ne yapacaksıııın?" sorusundan nefret ederim. Değişik bir şey yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi.

Dünya Kadınlar Günü'nün kadınlara pahalı hediyeler aldırma, daha fazla makyaj malzemesi satma gibi amaçlarla kullanılmasına kılım. Ah bir de unutmamamız gereken tek taş yüzükler var!

Dini ve milli bayramlarla bir alıp veremediğim yoktur, severim onları. Doğum günlerini severim...

En sevmediklerim arasındaysa en başta gelen kesinlikle sevgililer günüdür. İnsanların kutlamasıyla bir problemim yok, herkes istediğini yapar tabi ki ya da ne bileyim "yılın her günü bizim günümüz ıdı vıdı" geyiklerinde de değilim. Sadece bazı şeylerin bize bu derece dayatılmasına gıcığım.

Hem kalp şeklinden hem de kırmızı renkten haz etmeyen biri olarak yılın bu zamanı evden çıkasım gelmiyor mesela. Hâlâ kırmızı kalpli yastıkları sevimli bulanlar olmasına da şaşırıyorum bir yandan.

Şu ara yine her yer kırmızı, üyesi olduğum alışveriş sitelerinden ya da benzer yerlerden gelen bütün maillerin konusu sevgililer günü...

Ben fazla ısrarcı olunduğunda fikri değişmeyen, tam tersine daha çok soğuyanlardanım. Acaba sadece bana mı bu etkiyi yapıyor sevgililer günü denen şeyin bu kadar çok gözümüze sokuluşu?

Erkekler genelde böyle günlerin kutlanmasının suçunu kadınlara atarlar. İnsanların ilişkilerine burnumu sokmak adetim değildir, o yüzden hangi tarafın dayatması sonucu bunu kutluyorlar bilmiyorum ama genelleme yapılmamalı bence. Benim gibi gıcık olan hemcinslerim vardır muhakkak...

Etrafımızda uçuşan kalplerle kıpkırmızı bir dünyada yaşama fikri canımı sıksa da 15 Şubat sabahı hepsinin biteceğini bilmek içimi rahatlatıyor. Kurtuluşa 10 gün kaldı.

Tam da bunu yazarken gelen maildeki cümle aslında neden nefret ettiğimi tek başına anlatabilecek güce sahip: "Bir hediye seçin, yeniden aşık olsun."

Kendilerine cevap olarak diyorum ki: "Böyle aşık olacaksa hiç olmasın daha iyi!"

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?