30 Nisan 2010 Cuma

Bir şey diyecektim

Söyleyeceklerim birikti yine, topluca söyleyip kurtulmayı istiyorum.

*Sevgili blogger,
Rica ediyorum beni hasta etme. Kontrol paneline her girdiğimde x sayıda yorum var diyorsun, o x durmadan artıyor ama üzerine tıkladığımda yorum yok diyorsun. Derdin ne benimle?

*Durmadan anlatılan uydurma hikayeleri ya da internet efsanelerini kendi başına gelmiş gibi anlatan rahatsız insan,

Geçen hafta Ersin Karabulut seni anlatmış gördün mü? Yahu illa bozalım mı seni? Hepimiz orada burada okuduk o hikayeleri, sen anlattığında uvvv o efsane olayı yaşayan buymuş deyip hayrete kapılmıyoruz ki. Doğrusunu söylemek gerekirse sen onları anlatırken ben aklımdan bambaşka şeyler geçiriyorum, sen gülmeye başlayınca hikayenin bittiğini anlayıp gülüyorum, o kadar. Tek internet kullanan sen değilsin, hatta muhtemelen benim kadar zaman geçirmiyorsun bu zıkkımın başında, "fwd: fwd: çok komik" başlıklı mailler de sadece sana gelmiyor. Bilmeni istedim...

*Kontör devrini kapatıp lira devrini başlatan güzide insanlar,
biz eskiden gidip adam gibi isterdik kontörümüzü, şimdi ne diyeceğiz alırken? "Lira alacağım" mı? Olmadı di mi? Bence de olmadı. Lütfen resmi bir açıklama yapılsın bu konuda.

*Arabada yan koltuğunda oturan adam görmesin diye pencereye doğru dönüp burnunu öyle karıştıran çocuk,

oğlum hadi yanındaki adam görmedi ama sen pencereye dönünce yanından geçen bütün taşıtlardaki insanlar seni gördü be. Lanet kırmızı ışık yüzünden en çok ben gördüm tabi! Yanındaki adamdan saklanmaya o kadar odaklanmıştın ki göremedin beni, olsun, ben seni yeterince gördüm. Ahh o kırmızı ışık!

*İlkbahar,
Bir ara gelmeye niyetin var mı? Hayır mayıs ayı geldi ben hala atkı falan takıyorum, ayıptır değil mi? (öğlen hava biraz güzel oluyorsa da ben o saatlerde dört duvar arasına tıkıldığım için hissedemiyorum o sıcaklığı. Bir sabah bir de akşam serinliği var bana)

*Hazırlayıcı eğitim sınavını hazırlayan sevgili dostlar,
tamam anlıyorum sürücü kursu öğretmenleri de girecek sınava ama sürücü kursundan gelen 10 kişi varsa okuldan ya da dershaneden gelen 200 kişi var. Sizce de sorular farklı olsa daha hoş olmaz mıydı? Ben nereden bileyim haftalık zorunlu direksiyon eğitimini, ehliyet türlerini, bulunması gereken evrakları... Ayrıca o adamlar nereden bilsin günlük ders planını, ünitelendirilmiş yıllık planı. (Belli bir plan hazırlamaları muhakkak gerekiyordur da herhalde bizim planlar gibi değildir.)

*Yolda karşılaşılan tanıdık,
sevmiyorum kardeşim yolda insanlarla konuşmayı, beni görmemiş gibi yap ikimiz de zaman kaybetmeyelim.

*Sevgili tatil,
Sen de geliyorsan gel artık. Vallahi yoruldum.

2 kişi de demiş ki:

Finduilas dedi ki...

aynı dertlerden müzdarip olmak. hatta şu İlkbahar ve yolda karşılaşılan tanıdıklar konusu çok fena. :p

BlueSilence dedi ki...

:) Herkes ayni modda galiba. Havalardan midir nedir... Epeydir ugramamistim bir okuyayim dedim. Baktim benzer dusunceler yaziya dokulmus. Stresten cikmanin yolu kendini farkli seylere yonelmeye zorlamak. Butun olay sadece bu hamleyi ne zaman yapacagina karar vermek :)

Degistir rutinini de kurtul slnnn :-)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?