19 Nisan 2010 Pazartesi

İstemediğin ot...

Zaman zaman yaptığı işlerden nefret etsen bile hayatının 12 senesi boyunca hayranı ve sıkı takipçisi olduğun adamdan gün gelir vazgeçersin. Bu sırada 23 yaşında olduğumu düşünürsek 12 senenin ne kadar uzun bir süre olduğu sanırım daha iyi anlaşılabilir.

Öyle büyük bir alışkanlık halini almıştır ki ölene kadar dinleyicisi olacakmışsın gibi gelir ama bir gün nefret edersin işte. Onunla ilgili ne var ne yoksa silersin, yok edersin. Biraz da eski sevgili muamelesi yaparsın yani...

Karakterinin yeni yeni oturmaya başladığı dönemlerde hayatında bu kadar yer etmiş bir şeyden bu kadar çabuk vazgeçebileceğini söyleseler muhtemelen inanmazsın insanlara ama çok çabuk olmuştur bazı şeyler.

Sonra aradan aylar geçer.

Bir gün yolda yürümekteyken karşıdan gelen 2 öğrencinin elindeki telefondan müzik sesi gelmektedir, yolda müzik dinleyerek, daha doğrusu müzik yayını yaparak yürümeleri komik gelir. Ama durum kızların dinlediği şeyin ne olduğunu fark ettiğin ana kadar komik gelir sana, sonrasındaysa tek söyleyebildiğin şey "ya sabır" olur.

Ertesi gün tenefüslerde yapılan müzik yayını için gider biri o adamların zamanında en sevdiğin şarkılarından olan bir şarkıyı seçer. Sinirin bozulur bozulmasına da hayatında ilk defa o grubun ismini duyunca seni hatırlamayan insanlar bulmuşsundur, bozmamak için ses etmezsin.

Sonraki gün öğretmen arkadaşların biriyle testleri düzenlerken arkadaşın şarkı söylemeye başlar. Kimin şarkısı olduğunu söylememe bilmem gerek var mı...

Aynı gece rüyana da girer. Aklında "Acaba tüm bağlantımızı kesmeden önce son kez dinlemeli miydik?" sorusu vardır uyandığında. Sonra "Amaaaan salla gitsin" dersin.

ve son olarak
"rüyamda x'i gördüğümü anlattım mı ben?"

sorusunu sorduğun anda melankolikdeli de şunu yazmıştır:

"95.3'te bilin bakalım hangi grup çalıyor ?
Valla bu grubun şarkısını bir yerde dinlediğimde aklıma hep siz geliyorsunuz artık"

Bilmem "istemediğin ot" diye başlayan cümleyi söylemekte haksız mıyım...

(a.nur'a da selam. delinin cümlesinin bir muhattabı da o.)
:)

2 kişi de demiş ki:

a.nur... dedi ki...

Selamını alınmış bil:D
Şahs-ı muhterem(?) bak bloguna da konu oldu:D
Normal şartlarda bu bir mesaj mı diye düşünürdüm ama yok, her yerde karşımıza çıkmasının "gizemli" bir yanı olabilemez:P

bi dost dedi ki...

:))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?