14 Mayıs 2010 Cuma

Her yerdeler!

Yaz aylarına dair en nefret ettiğim şey kesinlikle böcekler!

Havaların ısınmasıyla birlikte önümüzdeki 4-5 ayı birlikte geçireceğimiz o sevimsiz yaratıkları düşünüp hüzünleniyorum. Onun dışında sıcaktan uyuyamadığımız geceler falan sorun teşkil etmiyor bir yerden sonra benim için. Ne var canım, bir şekilde uyuruz di mi?

Bir türlü yok olmayan karıncalar en büyük dertlerimden biri mesela. Öncelikle mutfak tezgahında bırakılmış her türlü gıdayı 2 dk sonra etrafını sarmak suretiyle simsiyah yaptıkları için nefret ediyorum kendilerinden.

Karınca dediğin efendi gibi şekere gider di mi?

Yok.

Bizimkiler şekerin yanından dahi geçmiyor, hatta üşüşmedikleri tek gıda ürünü şeker diyebilirim. Bizimkiler margarinli bıçaklara saldırıyor, en büyük zevkleri buzları çözülsün diye tezgahın üzerine bırakılmış etlere saldırmak vs. Buzların çözülmesiyle birlikte hafif kanlı suda boğulup gidiyorlar tabi.

Bir de o ısırma huyları var ya, hasta ediyor beni. Kulağımdan ısırarak beni uyandırmışlıkları falan var mesela. Romantizme gel!

Sonra sırada hamamböcekleri var. Evin içinde çok sık görmesem bile çeşitli yerlerde karşıma çıkarak canımı sıkan pis yaratıklar! Radyasyona bile dayanabilen, kafası kopsa dahi 9 gün yaşayabilen bir hayvanattan insan milletine hayır gelir mi? Gelmez tabi. Ancak olur olmaz yerlerde karşımıza çıkıp mide bulandırır.

Bir diğer iğrençlik abidesi karafatmalar! Kendilerini zehirlemeyi başaramadığımız zamanlarda geceleri evde dolaşıp beni deli ederlerdi, tuvalete gitmeye tırsardım basacağım diye. Sonra kendilerinden kurtulma yolunu bulduk, birkaç senedir rahatız çok şükür.

Bir diğer pislik: Sivrisinek!

Ses çıkarmadan ısırsa gitse yemin ederim kızmayacağım ama uykumun en güzel yerinde "vızzzzzzzzzz" sesiyle uyandırılmak yok mu işte beni deli eden bu! Bizim evi terk etmez onlar, yaz-kış muhakkak uğrarlar. Kışın 1-2 tane gelirken yazın beyaz olan tavanın siyah görünmesini sağlayacak kadar çok gelirler. Şimdi öğrendim ki o çıkardıkları pis ses çiftleşme isteği oluşturuyormuş bu hayvanlarda. Ne desem bilemedim. Ayrıca derileri çok esnek olduğu için şişerlermiş ama patlamazlarmış. Evde şişmiş ama bir türlü patlamayan sivrisineğiniz varsa bana gönderin, kendisini elimle duvar arasına sıkıştırmak suretiyle patlatayım. (Elimle dokunabildiğim tek böcek türü sivrisinektir.)

Sivrisineklerden daha pis sesler çıkaran bir böcek varsa o da karasinektir. Ne pis hayvansın sen karasinek! Bütün gece sivrisinekler yüzünden uyuyamamış ve sabah saatlerinde ancak uykuya dalmış birini hiç utanmadan gelip uyandırabiliyorsun ya Allah seni bildiği gibi yapsın!

Gelelim en büyük kabusuma. Kendisine siz insanlar örümcek diyorsunuz, ben adını söylediğim an bile kaşınmaya başlıyorum. İnsanların sıkıntılı zamanlarında gördükleri kabuslar vardır ya, benim o kabuslarımın değişmez iki elemanı vardır, biri karafatma, diğeri örümcek. Tabi tek başlarına girmezler rüyalarıma, toplanır öyle gelirler. Sonraki bir haftam o görüntüden kurtulmaya çalışmakla geçer. O dönemki stresimin ne olduğunu bile hatırlamam. Daha büyük problemim vardır çünkü: böcekler!

Havanın ısınması, kapının pencerelerin açılması demek benim için böcek işkencesinin başlaması demek. 1-2 güne kalmaz çıkarlar yine saklandığı deliklerden.

Heeeey hepinizden nefret ediyorum ben!

6 kişi de demiş ki:

Aslı dedi ki...

Bana hamam böceği deme ne olur. Yaz sevgime gölge düşüren tek şey o iğrenç şeyler.

hye-herguncel dedi ki...

"Snra kendilerinden kurtulma yolunu bulduk, birkaç senedir rahatız çok şükür."

Bunu nasıl başardınız?

sLn dedi ki...

@ Aslı

Ben tür ayrımı yapamıyorum, bütün böcek türleri beni hem yaz aylarından hem hayattan soğutuyor :))

sLn dedi ki...

@hye-herguncel

içine asit borik karıştırılmış haşlanmış patates topları bırakıyoruz evin bütün kuytu köşelerine. Böcek ilaçları falan işe yaramıyordu, bunu yapmaya başlayınca kurtulduk.

losstime dedi ki...

aman tanrım o evi bence direk terk et.ama fikir istersen limon dilimleri karıncaları tamamen kaçırıyor tecrübe ile sabittir.

sLn dedi ki...

@losstime

Yok yok bunlarla aynı evi paylaşmıyorum :)) Sadece karıncalar var şu an. Diğerleri sağda solda önüme çıkıp bana yaz aylarını bana zehir eden varlıklar :) Aynı evde yaşasaydık çoktan delirmiştim :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?