14 Haziran 2010 Pazartesi

Aklıma geldi de

Lise 1. sınıfın ikinci dönemindeyim. Can sıkıntısından nereye sarsam diye bir arayış içine düşmüşüm, tam o sırada karşımıza 11 Dil-A'nın 5 kişilik grubu çıkmış.


İçlerinde esmer, uzun boylu, sevimsiz mi sevimsiz bir tip var, ben de onu seçmişim. Tip sevimsiz ama havasından geçilmiyor. Modellik falan yapıyor o dönem, o geçerken kızlar kapılara çıkıyor vs.


Biz de manyaklar gibi onlar yokken girip sınıflarında oturuyoruz, masalarını inceliyoruz. Sabahları biz alt sınıf olduğumuz için törenden sonra hemen çıkıyoruz sınıfa, onlar son sınıf oldukları için en son geliyorlar. Biz koşarak sınıfa eşyalarımızı atıyoruz, hemen sınıflarının önündeki pencerenin kenarında yerimizi alıyoruz.


Türk gençliğinin büyük çoğunluğu gibi şarkıyı yanlış anlıyor ve her yana "no woman no cry" yazıyor, gözümüzde daha da havalı oluyor. (O yaşta bilmiyordum şarkının sözlerini ya da neyi anlattığını. 1-2 sene geçince öğrendim.)


Günlerden bir gün arkadaşların müdahalesiyle koridorda konuşmak için beni beklediğini öğreniyorum ama tırstığım için gidemiyorum. Korkağımdır böyle konularda, evet.


Okul bitiyor, ayrılıp gidiyorlar. Sonra tamamen unutuyorum.


Aradan birkaç yıl geçiyor, yanılmıyorsam 2oo6'nın yazındayız... Bir sabah televizyonu açmış hızlı hızlı kanal değiştiriyorum. Show Tv'yi geçmemle geri dönmem bir oluyor.


Ünlü showman sıfatıyla anılan eski tiyatrocu bir abimiz var hani, senelerdir Niğde'nin n'si, Mehmet Ali'nin m'si şeklinde program sunuyor. (gugıl aramalarından kaçmak için yaptığım maymunluklar) İşte o abinin bir programı var, eskiden Nurseli İdiz'in sunduğu Saklambaç formatında bir yarışma. Benim "No woman no cry"cı da yarışmaya gitmiş kendine "woman" arıyor.


Hissettiğim şeyi anlatmak için nasıl bir kelime kullansam bilmiyorum. Eskiden bir şeyler hissettiğin birinin evlendiğini duymaktan bile daha fena onu çöpçatan programlardan birinde görmek :)) (Evlendiğini de duyduklarım oldu, ne var yani.)


Bir şekilde geçmişte bıraktıklarının nerede ne yaptıklarını merak ediyorsun etmesine ama bu şekilde görmek de hoş değilmiş doğrusu. Keşke merak etmeye devam etseymişim...


:)

2 kişi de demiş ki:

Yılmaz Barış dedi ki...

ilginçmiş...
senin için farklıdır biraz da
bana komik geldi... :)

sLn dedi ki...

Valla ne yalan söyleyeyim bana da çok komik gelmişti ekranda gördüğüm an :))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?