26 Haziran 2010 Cumartesi

İyi ki buradaydınız...İnsanların okul yıllarında kurduğu hayaller neye benzer bilmiyorum ama bizim hayallerimiz nereden başlarsa başlasın hep aynı yerde biterdi.


Okul bitmiş, herkes çalışıyor bir yerlerde. Hayal ettiğimiz şekillerde devam etmişiz hayatlarımıza. Sonra toplanma zamanı gelmiş. Yanımızda kalmayı isteyenlerle (ki lafa gelince isterdi herkes...) bir araya gelmişiz, en sevdiğimiz yerlerdeyiz. Okul hiç bitmemiş gibi... Hiç ayrılmamışız gibi.


Dün bu günlerden biriydi işte.
3 kişi kalmıştık geriye, toplanmayalı neredeyse 10-11 ay olmuştu. Tadını çıkarmadan olmazdı yani :)


"Hadi oraya da gidelim", "Hadi burada da oturalım", "Orada ne yapmıştık", "O ne demişti", "O acaba ne yapıyordur şimdi" vb. cümlelerle dolu uzun konuşmalar, sanki geçen zamanda hiçbir şekilde diyalogumuz olmamış gibi olan biten her şeyi tekrar tekrar anlatmalar, normalde başka arkadaşlarımız yaptığında kızdığımız ama bu kez bu kadar keyifli oluşumuzdan dolayı dozajını bir türlü ayarlayamadığımız kahkahalar...


Özlüyor insan. Hayatta her şeyin muhteşem gitse dahi (ki asla gitmez.) bazı arkadaşlarının yerini hiçbir şey dolduramıyor.


"Keşke" diyorsun, "keşke hep yanyana olabilsek". Olmuyor. "Sağlık olsun" diyorsun bu kez.


Her saniye görüşemiyor olsam da bazı insanlar iyi ki var...


Fotoğrafın alakası var elbet. Başka yer seçilir mi hiç böyle bir buluşma için?

5 kişi de demiş ki:

bellatrix dedi ki...

bir arkadaşım, sevdiği tüm insanların aynı evde yaşamasını ister. onun için tüm problemlerin, "beni aramadın"ların çözümü budur, optimum yaşama ortamıdır.

o sevdiği insanların sevdiklerinin ne olacağını düşünmez elbet... neyse, öyle aklıma geldi "hep yanyana olabilsek" deyince.

losstime dedi ki...

ne kadar şanslısın..hiç kopmamanız umuduyla..

sLn dedi ki...

@ bellatrix

Benim öyle isteklerim yok tabi ama en azından aynı şehirde olsaydık da ya da şartlar daha uygun olsaydı da senede 1 kez görüşmek zorunda kalmasaydık :)

sLn dedi ki...

@ losstime

Umarım öyle olur, teşekkürler.

buraneros dedi ki...

Kesinlikle...

yer yani:))

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?