8 Haziran 2010 Salı

Öğretmen halleri-3

İlk ikisini atlattık.


Geçtiğimiz haftasonu 7 ve 8. sınıflarımız sınavlarını oldular, hem onlar rahatladı hem biz... Ama bu rahatlamanın öncesindeki stresi anlatmamın imkanı yok :)


Yoğun baskılar sonucu öğrencilerle okullara gitme isteğimizi kabul ettirebildik. Yanlarında olmayı istediğim bütün öğrencilerin yanında olamadım tabi ama gerçekten çok sevdiğim öğrencilerin en azından bir kısmıyla bir arada olmak da rahatlatıcıydı benim açımdan.


Sonuçlarımızın ne derece başarılı olduğunu resmi olarak açıklanmasından sonra değerlendirebileceğiz ama şimdilik durumdan memnunuz :)) 


Kendimi gerçekten öğretmen gibi hissettim öğrencilerimin başarılarını ne kadar önemsediğimi fark ettiğimde. Hâlâ bir tarafım bu durumdan nefret ediyor etmesine ama bir yandan da alıştım sanırım. Hayat tuhaf. "Asla" dediğin her ne varsa tam ortasında buluyorsun kendini...


Öyle işte...

2 kişi de demiş ki:

Aslı dedi ki...

Asla dediğin yerde öğrenecek bir şey durduğundan sanırım. İstemediğin ot yanında biter de bunun gibi bir şeyi anlatıyor bence.

Zeynep Şeker dedi ki...

blogunuzu okurken acaba ogretmenlık yapsam mı dıye sorup duruyorum kendıme. Bende aslında ıngılızce ogretmenıyım fakat bu meslegı tercıh etmedım nedense. Fakat dıyorum ya sızın yazılarınzı okudukca şeytan gir bir koleje başvur dıyor ne yalan soyleyeyım:)

ıngılız edebıyatı ve gundelık olaylarla ılgılı eglencelı yazılar ıcın bende bloguma beklerım sevgılı Selın. http://zeynepsek.blogspot.com

Sevgıler
Zeynep

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?