20 Temmuz 2010 Salı

Aylardan Temmuz ama...


Sun.day.sky'daydık pazar günü. Senelerdir uçurtma etkinlikleri peşinde koşup hiçbirine gidememiş insanlar için bu etkinliğin kaçırılmaması gerektiğini düşündük. (Zamanında katılma teşebbüsünde bulunduğumuz etkinlikler ya son anda iptal oldu ya da "Sadece kendi üniversitemizin öğrencileri katılabilir" cevabı verdiler.)


Neyse işte, pazar günü o sıcakta attık kendimizi Bilgi Üniversitesi'ne. Umduğumuzu bulduk mu? Aslında pek sayılmaz.


Gayet meraklı insanlar olmamıza rağmen uçurtma alanı dışındaki etkinliklerde harcayabildiğimiz toplam süre 1 saati geçmez ki bunun da yarım saati hazırlanan özel duvara sprey boyayla tombul peri çizmeye çalışarak geçti. Bilmem anlatabildim mi :)


Sonra uçurtma uçuranları izledik bir süre. Baktık sıcak dayanılacak gibi değil, hemen kaçtık oralardan. Sakin olacağını tahmin ettiğimiz Cihangir'e attık kendimizi. Cihangir'i Türkler terk etmiş, yerine Fransızlar yerleşmiş gibi bir hisse kapıldık önce. Fransız olmadıkları aksanlarından çok rahat anlaşılan bir dünya insan sardı etrafımızı. İki tane Fransızca öğretmeni olarak bu Türkiye'de Fransızca bilmeyen bir biz mi vardık acaba diye düşünmedik değil. (Hiç bilmeyeni bile teşekkür etmez "merci" der biliyorsunuz.)


Baktık frankofonlar ayakta kalmaya başladı, "Eh hadi kalkalım da gençler otursun" deyip orayı da terk ettik. Bu sefer istikamet Taksim olsun dedik. O sırada bizde enerji namına hiçbir şey kalmamıştı tabi. Günü Fransız Kültür Merkezi'ndeki "Cent Pour Cent" (Yüzde yüz) isimli sergiyi gezerek bitirmeyi istedik ama saat geç olduğundan çoktan kapanmıştı Kültür Merkezi. Eh o da başka güne kalsın. (Sergi 13 Eylül'e kadar açık bu arada. Bilgi için: http://www.infist.org/programme/2010-02/10_0707exp.htm )


Özetle güzel bir gün oldu yani :)


Not: Görsel tabi ki temsili :) 


Not2: Mayıs ayını kaçırmış olsak da uçurtma görevi yerine getirilmiştir bence. Önümüzdeki maçlara bakıyoruz :)

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?