19 Temmuz 2010 Pazartesi

Sen şimdi güzelsin amaaaaa

İlkokul yıllarında çok yakın olduğum 2 tane arkadaşım vardı. (Biz ilkokuldan da mezun olmuş kuşaktanız, 5 yıllık mecburi eğitimin son, 8 yıllık mecburi eğitimin ilk mezunlarındanım.) İşte o iki tane arkadaşımdan birinin çok fazla inandığı ve durmadan tekrarladığı bir şey vardı. 


"Çocukken güzel olanlar büyüyünce çirkin olur; çirkin olanlarsa büyüyünce güzel olur."


Bana da durmadan "Sen şimdi çok güzelsin, büyüyünce çirkin olacaksın, biz çok çirkiniz ya büyüyünce çok güzel olacağız" derdi. Ben korkardım.


"Hayır yaa, bence ben hiç güzel değilim" derdim sesim titreyerek.


Arkadaşım, "Madem güzel değilsin niye sınıftaki bütün erkekler sana aşık, bak bize aşık olan kimse yok" derdi. İyice tırsardım.


O zamanlar gerçekten ayda bir mutlaka sınıf arkadaşlarımdan biri gelirdi "Ben sana aşığım" diye. Ama bir beklentiyle gelmezlerdi tabi, şimdiki çocuklar haftada bir "ben bilmem kimle çıkıyorum" diyorlarsa da biz küçükken olmazdı, ı ıh, ayıp. Büyüklerin yapabileceği şeylerdi biri için "kız arkadaşım/erkek arkadaşım" demek, elini tutmak, hediye falan almak. Böyle gelirdi yani bize. (İlişkiden anladığımız buydu işte, gerçi ilişki değil "çıkmak" derlerdi o zamanlar. Hâlâ da diyorlar ya, neyse.)


İşte ben de o gelip "Ben sana aşığım" diyenleri ne yapar eder döverdim bir-iki gün içinde. Ben vururken seslerini dahi çıkarmaz, kuzu gibi dururlardı, yoksa nasıl döveyim. Aaah ahhh halbuki bulmuşsun sana böylesine aşık adamları (adam?) neden şans vermiyorsun di mi :P (şakaaaa)


Kızardım, çünkü onlar geldikçe arkadaşım bana "Bak gördün mü ben sana demiştim sen şimdi çok güzelsin diye, ileride çok çirkin olacaksın" deyip dururdu. Ben de hayata küserdim.


Ergenliğin ilk yıllarında, hani şu kişinin kendi fiziksel görüntüsünden rahatsızlık duyduğu yıllar var ya, işte onlarda gözümün önünden gitmedi kızın yüz ifadesi.
"Sen şimdi güzelsin yaaaa..."


"Vurucam kırbacı" ifadesi hayal edin, işte bakışlar aynen öyle.


Şimdiki aklım olsa, hatta şimdikini bırakın lisedeki halimde olsam yine gülerdim kızın söylediklerine ama ilkokulda ben zavallı, saf, minik bir yavrucakken bana böyle şeyler söylemesi korkunç hissetmeme neden oluyordu.


Gerçi 20'li yaşlarında da bu saçma düşünceden tırsacak insanlar biliyorum ya neyse :))

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?