23 Aralık 2010 Perşembe

Her şey biter!

Blogun 777. yazısına Matrixvari bir giriş yapalım "Everything that has a beginning has an end" diyerek. (Blogun 777. yazısı olduğunu da kontrol panelinden gördüm, muhtemelen en azından 50 tanesi yayınlanmamıştır, öylece duruyordur taslaklarda.)


Başlayan her şeyin bitmesi durumu normalde düşündüğümde beni deli edecek bir hadise aslında ama tam bir saattir "Her şey biter" şarkısı eşliğinde olayı daha farklı da görebileceğimi düşünüyorum. (Bu düşüncelere kapılmamda Chuck Palahniuk'un da etkisi var, Yavuz Çetin'in de var, dün doğum gününü kutladığım adamın da var...)


Bitmesiyle beni sıkıntıya sokmuş bazı şeylerin bitişinin hemen ardından başlayan o mutsuzluk hali var ya, her şeyin sonu varsa onun da var!


İşkence gibi geçen o 1,5 yıllık öğretmenlik dönemi bitip ardından "Acaba kafama göre iş bulabilecek miyim?" stresi de nasıl başladıysa öyle bitecek.


Yeni başlayan şeyler beni mutlu edecek mi bilmiyorum ama nasılsa bir şeyler başlarken diğerleri bitecek, onlar biterken başkaları başlayacak. Elbet bir gün işler benim hayal ettiğim şekli de alır.


Hem olacakla öleceğe çare yoktu değil mi? Her şey olacağına varırdı ayrıca.


Yerine gelecek şeyler iyi olacak mı bilmiyorum ama şu an canımı sıkan her ne varsa bir gün bitecek. Umarım bu sıkıntılar giderken yerini benim istediklerime bırakır... (Hayır bencil değilim, herkes için aynı şeyi temenni ediyorum şu an, fena halde sevgi pıtırcığı modundayım.)


Şarkımı da paylaşıp giderim.


0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?