1 Mart 2011 Salı

Kısacık-14

* Oscar ödülü alacakları ben belirliyor olsaydım Colin Firth ve Natalie Portman'a verirdim ödülleri. Açık ve net. Güzel oldu.


* 5 dakikalığına o sahneye çıkayım "Thank youuuuuu" diye bağıra bağıra konuşmaya gireyim, teşekkür konuşmamı yapıp ineyim sahneden. Sonra ödülü gerçek sahibine veririm. Valla bak! Yeter ki çıkıp o teşekkür konuşmasını yapayım. Nolurrrr :(


* "Arnavut musunuz siz?"
"Türk müsünüz?"
"Orada hangi dil konuşuluyor?"
"Ne zaman geldiniz?"
"Hiç gittiniz mi?"
"Şimdi Makedonya tam neresi oluyor?"
"Gürcistan, Ermenistan, Bulgaristan tarafları mı?" (1-2 ülke daha saydı, hepsi komşuymuş onların da benim haberim yokmuş bunca sene.)
"Neden gelmişsiniz buraya?"
...


Türkiye'de Balkanların herhangi bir yerinden gelmiş bunca insan yaşarken neden hâlâ tuhaf tuhaf onlarca soruyla karşılaşıyoruz bilmiyorum. Bu ara bunlar gibi bir sürü soru duyuyorum her gün.


* Bir de bacak kadar çocukların bu konulara takılmalarını anlamıyorum. Nereli olduğumu öğrenip ne yapacaksın? Yaşlıların sormasını anlıyorum da çocuklar tuhaf geliyor.


* Bir ara bunalıp bir grup çocuğa Eskimo olduğumu söyledim. Birkaç tanesi inanmıştı. Uff çok fena.


* "Başbakan Fenerbahçeli diye Fenerbahçeyi şampiyon yapacaklar" diyen adam gördüm bugün. Ne içtiyse aynından bana da lütfen!


"Hanimiş benim başbakanım, aman da aman ne istiyorsun sen, Fenerbahçe şampiyon mu olsun, tabi kuzucum, sen iste yeter, agucuk bugucuk." Makam olarak başbakanın üstünde bir de cumhurbaşkanı var ve kendisi Fenerbahçeli değil di mi? Neden daha yükseği dururken azla yetinelim ki? Cumhurbaşkanının istediğini yapalım oldu olacak. Bazı insanlar sabah kahvaltıdan başlıyorlar alkol tüketimine sanırım. Bu kafalar normal değil. Söylediğine inanıyor mu en çok onu merak ediyorum.


* Dün gece bir şey ararken eskiden yazdığım bazı yazıları okudum ve kendimden nefret ettim...


* Her konuşmasının arasına kendisinin güzel olduğu iddiasını sıkıştıran kızlarla arkadaşlık yapmaktan keyif almıyorum. Giysiler, saç-baş, moda ve dedikodunun ötesine geçemiyor onlarla paylaşılacak şeyler. Dış görünüşü konusunda takıntılı insanları da sevmiyorum. Özen göstermek tamam ama takıntı bambaşka bir şey. 


* Bu ara çevremde bahsettiğim gereksiz konular dışında şeyler konuşabilen ve sohbet ederken bir şeyler öğrenebildiğim insanlar var. Nazar değmesin diyoruz hemen.


* Güzel filmler izleyip güzel kitaplar okuyorum bu ara. Keyfim fena halde yerinde!


* Haberlerde geçen alt yazılarda veya haber süresince ekranın alt kısmında duran yazıda (ayrı bir ismi var mı bilemiyorum) yazım yanlışı görünce gıcık oluyorum. Bu akşam büyük kanallardan birinde "Örenci" yazıyordu mesela. Herkes işini ciddiyetle yapsa ne güzel olacak.


* "Arkadaşlarım beğenmediği için izlemedim" şeklinde film tanıtımı yapılan sinema programından sonra filmin sonunu söyleyen sinema programı da gördüm! Hem de bu seferki büyük haber kanallarından biri. "Film adamın kurtulmasıyla son buluyor" dedi resmen. Allah'tan Olağan Şüpheliler, Dövüş Kulübü, Oyun gibi filmleri bu programlar bu kadar yaygın değilken izledik bitti.


* Dün gittim, saçlarımı kısacık kestirdim. (Kısacık dediğim omuz boyu işte, daha kısası yakışmıyor bana.) Şimdi de "Ay canım yaaaaa, ne güzel upuzundu, nasıl kestirdin yaaaa" cümlelerine tahammül edebilme periyoduna girdik. Ben uzun saçı hiç sevmem. İstisnası yok. Hayatımda hiç uzun saçlı birine bakıp "ayy ne güzeeeel" demedim. İnsanlar uzun saçı sevdikleri için ben ne zaman saç kestirsem korkunç bir iş yapmışım gibi bakıyor bir grup dişi varlık. "Uzun saçlı dolaşacağım diye uçları kırılmış, zayıflamış, cansızlaşmış ve çirkin görünen saçlarınızı kestirmiyorsunuz. Siz aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz bilmiyorum ama ben size baktığımda sağlıksız ve kötü görünen saçlarınızı görüyorum. Arada bir kestirin siz de, daha iyi görünür." diyeyim bir tanesine, bakalım ne olacak :)))


* Kendisiyle aynı fikirde olmayan ya da aynı zevklere sahip olmayanları anlayamayan insan modelleri hiç eksik olmuyor çevremden gördüğünüz gibi.


* Saat daha da geç olmadan Fringe izlemeli, sonra da şahane bir kitaba dalıp gitmeli...

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?