17 Haziran 2011 Cuma

Kısacık-19

* Günün değişik zamanlarında aklıma gelen kısa kısa şeyleri uzun uzun yazmaya devam...


* Lynyrd skynyrd t-shirt'lü bir abi gördüm geçenlerde, "Sweet home Alabama" söyleyerek peşine takılasım geldi. Laf atan sapık tipler gibi...


* Lynyrd Skynyrd yazarken hep google kontrolü yaptığım doğrudur.


* Ama telaffuzda sıkıntı yok. Çünkü: http://en.wikipedia.org/wiki/(Pronounced_'L%C4%95h-'n%C3%A9rd_'Skin-'n%C3%A9rd)


* Bazen saçmalamalarımı sadece kendim anlıyormuşum gibi geliyor. Sonra beni anlayan insanların varlığını hatırlayıp mutlu oluyorum.


* Bir süredir en çok kullandığım ifade "Eeeeh". Ben böyle umursamaz değildim, hayat beni böyle yaptı :(


* Yaklaşık 150 kg ağırlığında, boyu da en azından 1.90 olan bir başka abinin t-shirt'ündeki "kodummu oturturum" yazısı da ayrı bir olay. ("mu" birleşik yazılmıştı.) Saygım sonsuz da ayrıca belirtilmesine gerek yok bence, bir sana bir kendime baktığımda zaten sendeki kudreti anlayıp tırsıyorum ben.


* Hissettiklerimi kendime saklamayı beceremiyorum. Aslında beni çok tanımayanlar pek anlamıyorsa da beni biraz olsun tanıyan insanlar hemen çözüyorlar bende bir haller olduğunda. 2 dakikalık telefon konuşması sonucu ruh halimin detaylarını ve bu durumun sebeplerini çözmüş arkadaşım var benim. Güzel şeyler bunlar.


* Stresliyim, zaman geçmek bilmiyor.


* Bazen geçmişe dair gereksiz şeyler durduk yere aklıma geliyor. Sonra düşünmeye dalıyorum. Sonrasını hatırlamıyorum...


* "Sanırım hayatımda hiçbir şey yolunda gitmeyecek" diyorum bazen, sonra "uff çok mu dert" deyip konuyu orada kapatıyorum.


* İsimlerin karakterleri etkilediğine oldum olası inanırım. Öğretmen olup durmadan yeni insanlar tanımaya başladığımdan beri insanları gruplandırma gibi bir huy edindim. Aynı isimdekileri aynı gruba alıyorum, benzerlikleri bir araya getirip bütün hepsi gibi yanlış olan genellemeler yapıyorum. İşin tuhaf yanı aynı isimden yeni biriyle tanıştığımda o kişinin beni yanıltmayıp adaşlarıyla benzer özellikler göstermesi. 


* İşte isimlerden hareketle yaptığım bu karakter tahlilleri yüzünden pek çok isme karşı ön yargılarım oluştu. Yarın öbür gün çocuğum olsa koyacak isim bulamayacağım.


* Tatil başlasın! izlenecek film, konser ve belgeseller, hatta diziler; okunacak kitaplar vs. her şey hazır.


* Kendi teşhisimi kendim koydum bu akşam. Korkuyorum, o yüzden de aklımdakilerin üstünü örtmeye çalışıyorum, varlıklarını reddediyorum. Hayal kırıklığından korkuyorum. Tekrar aynı şekilde üzülmekten korkuyorum. Kahveme atılan fazla şekerin bile beni dünyanın en mutsuz insanı yapma kudretine sahip olduğu o saçma sapan zamanlara geri dönmekten korkuyorum!


* Bir süredir hayat çok sıradan gidiyor. Hani sürprizlerle doluydu? Bu monotonluk bir an önce bitse...


* Roger Waters'ın 17 Mayıs'ta Londra'da verdiği konseri izliyorum şu an bir taraftan. Hem müthiş bir keyif söz konusu hem de korkunç bir kıskançlık hissi... Şuradan izlenebilir merak edilirse: http://www.youtube.com/watch?v=g6g8L52i6a4


*Yazmayı unuttuğum şeyler 20'ye kalsın.

1 kişi de demiş ki:

Şule dedi ki...

Hayat bu ara sahiden de sıradanlaştı :(

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?